AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Raven je nový partner New Holland pro GPS technologie a telematické systémy

Raven je nový partner New Holland pro GPS technologie a telematické systémy

11. 04. 2024 , Ing. Aleš Petr

Značka RAVEN se v průběhu let vypracovala na americkém trhu v leadera v oblasti moderních technologií pro zemědělství, kdy významnou část tvořily systémy pro autonomní práci strojů. Právě autonomní technologie, tvořící nadstavbu již standardních GPS navigací, byly hlavním lákadlem pro CNH při rozhodování o vstupu do společnosti.

Společnost Raven Industries vznikla v roce 1956 v USA a již tehdy se zaměřovala na moderní technologie. Konkrétně pomáhala s vývojem systémů pro výzkum vesmíru. V průběhu let se na americkém trhu vypracovala v leadera v oblasti moderních technologií pro zemědělství, kdy významnou část tvořily systémy pro autonomní práci strojů. Právě autonomní technologie, tvořící nadstavbu již standardních GPS navigací, byly hlavním lákadlem pro CNH při rozhodování o vstupu do společnosti. Vývojové teamy New Holland a Raven dnes pracují společně, protože patří do jedné firmy. Výměna informací mezi techniky probíhá maximálně rychle a transparentně oběma směry tak, aby nejmodernější technologie dobře sloužily budoucím zákazníkům, zemědělcům.
  

  
Technologie ze sortimentu Raven jsou postupně integrovány do strojů New Holland ve všech následujících oblastech:
  

Autonomní zemědělství – pomáháme zemědělcům uživit lidstvo

  
Agrotechnická řešení Raven pro práci strojů bez řidiče nebo s asistencí řidiče pomáhají zemědělcům maximalizovat čas, bezpečnost a efektivitu. Nechte techniku postarat se o náročné úkoly, abyste se mohli soustředit na širší souvislosti a rozšířit svou produktivitu díky neomezeným možnostem automatizace. Raven Autonomy™ zvyšuje produktivitu a šetří provozní náklady zemědělců na poli již dnes. Vyzkoušejte například systém IntelliSense Baler Automation pro automatizaci lisování slámy.
  

Bezdrátový přenos dat – základ pro hospodárnou logistiku a efektivní řízení farmy

  
Stejně jako v každém jiném podnikání je i v zemědělství důležitá efektivní správa dat. Jen tak každý hektar půdy, každá hodina práce stroje a každá jednotlivá plodina budou maximálně využity pro dosažení co největšího výnosu. Telematika - bezdrátový přenos dat, centralizuje všechny údaje a pomáhá vám činit informovaná rozhodnutí v reálném čase, která zvyšují zisk, produktivitu práce a šetří zdroje i životní prostředí.
  

Navádíme vás k úspěchu – jeden přejezd přesně vedle druhého

  
Každá ušetřená minuta, uspořený litr postřiku či metrák hnojiva přispívají k vašemu úspěchu. Naše produkty pro navigaci a automatické řízení zajišťují, že každý řádek bude projet co nejrychleji, aniž by došlo k poškození plodiny. Tak se maximalizují vaše příjmy a zisky! Proto je přesné navádění a technologie řízení důležité - chrání majetek, který je pro vaši farmu nejcennější.
Kompletní řada systémů navádění a asistovaného řízení Raven vás udrží na správné cestě bez ohledu na to, jakou přesnost požadujete. K dispozici jsou přijímače GPS a systémy s navigační světelnou lištou, které pracují v řádu decimetrů, i nejpokročilejší systémy automatického řízení s korekčním RTK signálem, které pracují s opakovanou přesností pod jeden palec (2,5 cm).
  

Kontrola nad aplikací chemických látek – šetříte zdroje i přírodu

  
Ochrana a výživa rostlin jsou složité operace, které nelze provádět jen tak. Abyste postřik provedli správně, je nutná velká přesnost. Musíte pracovat se správnou aplikační dávkou, výškou ramen, vhodnou směsí přípravků i precizním ovládáním trysek. Pokud to uděláte správně, využijete efektivně všechny vstupy, vyhnete se legislativním problémům, zvýšíte ziskovost farmy a zbytečně nezatížíte životní prostředí. Pokud to uděláte špatně, můžete si zničit úrodu, pole i stroje.
Raven je v USA více jak 40 let leaderem na trhu v oblasti řízení ochrany a výživy rostlin. Inovativní produkty společnosti Raven jsou konstruovány pro práci s nebývalou přesností. Máte k dispozici vše, co je třeba. Od ovládání jednotlivých trysek až po automatické stabilizátory výšky ramene a vše mezi tím.
  

Dokonalý přehled pro velení, řízení a neustálé zlepšování

  
Představte si displej jako kapitána svého stroje- komunikuje s přijímači GPS, ovladači sekcí, nářadím a dalšími technologickými protějšky, abyste práci provedli úspěšně. Displeje Raven vám umožní mít jasný přehled o situaci a dobře techniku ovládat. Multifunkční displeje vyhoví všem provozním potřebám. Se správným displejem Raven máte pod kontrolou variabilní dávkování, automatické řízení, sledování výnosů, vedení záznamů, bezdrátovou komunikaci a další funkce.
Technologie Raven přibližují farmáře k bezproblémovému řízení každodenního provozu farmy, které začíná jasným přehledem o pracovních postupech. Digitální nástroje společnosti Raven zvyšují efektivitu a maximalizují vaše výsledky tím, že slaďují práci v kanceláři s tím, co se děje v terénu. Zlepšují přehled, spolupráci a komunikaci mezi různými stroji a zařízeními. Okamžitá dostupnost dat a analýz z vozového parku odkudkoli pomáhá zemědělcům využít každou minutu dobrého počasí, optimalizovat dobu provozuschopnosti a snižovat prostoje.

V AGROTEC Group se již všichni těšíme, až vám budeme moci všechny technologie ukázat v praxi. Co třeba začít s IntelliSense Bale Automation?

Za team AGROTEC a.s. 

Ing. Aleš Petr 

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.