AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Speciální traktory na výstavě EIMA 2018

Speciální traktory na výstavě EIMA 2018

20. 11. 2018 ,

Kořeny značky New Holland sahají také do jedné ze světových vinařských a ovocnářských velmocí, Itálie. Není tedy divu, že New Holland má v kategorii speciálních traktorů širokou nabídku traktorů s řadou unikátních prvků. Za zmínku stojí minimálně nápravy SuperSteer u řady T4 V/N/F, speciální pásový podvozek s gumovými pásy u modelové řady TK4, kabiny u řadu TK nebo kabiny BlueCAB4 s jedinečným systémem ochrany obsluhy proti chemikáliím v postřikových jíchách u traktorů T4 a sklízeči hroznů Braud. Značka New Holland pro speciální plodiny vyvíjí také systémy precizního zemědělství pod souhrnným názvem Enocontrol system.

Značka New Holland rozšířila a inovovala svojí nabídku v oblasti speciálních traktorů. 

Toto jsou tři hlavní inovace na které se můžete těšit: 
•    Pro vytrvalé plodiny, které tvoří “nízkou střechu”, jako je například stolní víno nebo KIWI značka New Holland upravila svůj traktor T4F tak, aby byl ještě nižší a nepoškozoval tak plody při průjezdu. 
•    Pásové traktory řady TK4 doplnil nový model s ještě vyšším výkonem motoru a hydraulického čerpadla.
•    Do svahů určené traktory T4LowProfile mají nyní silnější přední nápravu. Jsou tak vhodné pro práci s čelním nakladačem a čelně neseným nářadí.

Extra nízký traktor T4 F s ochranným rámem 
Pokud pěstujete speciální vytrvalé plodiny, do kterých potřebujete velmi nízký traktor, abyste nepoškozovali nízko položené plody, je nový T4 F s ochranným rámem ideální volbou. Oceníte jej také v příkrých svazích. Vychází z klasického speciálního traktoru T4F. Nová, továrně montovaná náprava snížila výšku kapoty na pouhých 135 cm. I zadek traktoru je snížený. Řidič sedí ve výšce 73,5 cm, kdy tato hodnota platí pro 20 resp. 24 palcové pneumatiky. Pro čelně nesené nářadí máte na tomto traktoru k dispozici přední ramena se zvedací kapacitou 2 tuny. 

Pásové traktory New Holland jsou v sortimentu více jak 90 let
Vždy se řadily k nejlepším, nejvýkonnější a nejpohodlnějším v tomto segmentu. Tuto tradici New Holland stále udržuje. I proto řadu traktorů TK4 doplňuje o nový model s výkonem 107 koní (79 kW) a výkonnějším hydraulickým čerpadlem o průtoku 80l/min. Nikde jinde nenajdete speciální pásový traktor s gumovými pásy SmartTrax a továrně montovanou kabinou s výkonnou klimatizací. Traktor bezpečně pracuje i na strmých svazích. Specialitou je systém ovládání Steering-O-Matic Plus, jehož pomocí řídíte pásovou jednotku pouze pomocí jedné páky. 

Modrý kamzík s označením T4 Low Profile 
Traktory T4 Low Profile jsou primárně určené pro svažité alpské louky. Inovací pro rok 2019 je možnost osadit traktor silnější nápravou s nosností 2 500 kg a elektrohydraulickou uzávěrkou diferenciálu, kterou najdete například na traktorech řady T5. To stroji umožňuje bez problému pracovat s čelním nakladačem nebo těžkým čelně neseným nářadí. Náprava je současně o 12 cm širší. Na speciálně vytvořené ráfky pak lze namontovat pneumatiky o šířce 24, 28 resp.30 palců, konkrétně o rozměru 540/65R28, 500/70R24 nebo 420/70R30. Celková šířka traktoru se může pohybovat od 1.588mm až po 2.432mm, což je nejstabilnější varianta, šířce traktoru lze přizpůsobit i blatníky. I zadní náprava je v provedení HD a má nosnost 3.700 kg, čemuž odpovídá i zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu. Přední tříbodový závěs zvedne plných 1.970 kg. K dispozici jsou také vzduchové brzdy pro přívěsy. U T4 Low Profile máte na výběr 3 typy převodovek od nejjednodušší, mechanické Synchroshuttle přes PowerShuttle bovdenem ovládanou hydraulickou reverzací až po Dual Command s elektrohydraulickou reverzací, násobičem krouticího momentu a plazivými rychlostmi. Můžete se tak pohybovat rychlostí od 200m/h a po 40 km/h.

T4 Low Profile nemusí jen hopsat po loukách, ale své kvality prokázal také ve chmelnicích. Úzká kabina nepoškozuje porost a výborně chrání obsluhu stroje před účinky chemických látek v postřikové jíše. Protože je T4 Low Profile postavený na těle speciálního traktoru, mají chmelaři k dispozici vývody hydrauliky prakticky všude. I hydraulika pro strhávačky může být umístěna do výšky horní hrany kapoty. 


 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.