T7.300 - "Nadupaný" traktor

09. 12. 2022 , Ing. Aleš Petr

New Holland rozšiřuje modelovou řadu traktorů T7 s dlouhým rozvorem o nový vlajkový model, který přináší vyšší výkon a nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě při zachování rozměrů a ovladatelnosti ostatních modelů.

Výkonnost doprovází vynikající prostředí pro obsluhu v kabině Horizon Ultra a řadou chytrých inovací a funkcí, které maximalizují efektivitu, produktivitu a provozuschopnost traktoru. Nový model T7.300 byl veřejnosti slavnostně představen v listopadu na výstavě SIMA 2022 v Paříži.

Nový traktor T7.300 s dlouhým rozvorem disponuje vyšším výkonem motoru, většími pneumatikami a to aniž by došlo k jakémukoli zvětšení celkových rozměrů - je to opravdu “nabušený" traktor.

  • T7.300 Long Wheelbase (LWB) s technologií PLM Intelligence je nejvýkonnější a nejkompaktnější traktor ve své třídě s výkonem 300 koní (při práci s aktivním nářadí a v dopravě). Modelová řada si k tomu zachovává rozvor a rozměry současné generace traktorů T7.
  • T7.300 Long Wheelbase nabízí vynikající komfort obsluhy nejen díky kabině Horizon Ultra, která je nejtišší na trhu, a také díky novému aktivnímu odpružení kabiny.
  • Řada nových funkcí a systémy automatizace implementované do traktoru dále zvyšují produktivitu, efektivitu a provozuschopnost traktoru. 
      

  

Maximální koncentrace výkonu: vyšší výkon, větší pneumatiky, stejné rozměry

Nový T7.300 je vybaven motorem FPT Industrial NEF 6, který je vylepšen o řadu funkcí. Poskytuje maximální výkon 280 koní pro tahové práce a 300 koní při práci s aktivním vývodovým hřídelem a v dopravě. Nové turbo s elektronicky ovládanou geometrií lopatek zajišťuje vysoký točivý moment a nízkou spotřebu paliva při nízkých otáčkách. Traktor splňuje emisní normy Stage V díky systému následné úpravy spalin High e-SCR bez recirkulace spalin, tak jak je u značky New Holland zvykem. Traktor disponuje o 18% větší nádrží na palivo, takže vydrží déle pracovat, a současně se snížily provozní náklady díky servisnímu intervalu, který je o 50 % delší než u některých konkurentů. Nový model je vybaven vylepšenou verzí oblíbené plynulé převodovky Auto Command, která je nejlepším hnacím ústrojím ve své třídě, což dále přispívá k výjimečné efektivitě traktoru.

Vývojáři od New Holland také rozšířili celkové možnosti traktoru. Nápravy mají větší nosnost a vyšší je i celková hmotnost vozidla (GVW). Pneumatiky o průměru 2,05 m zvyšují tahové schopnosti a plošnou výkonnost traktoru při ohleduplnosti k půdě, a to vše při zachování stejných celkových rozměrů stávajících modelů T7, čímž se naplňuje tvrzení o maximální koncentraci výkonu.

Inteligentní inovace: vyšší výpočetní výkon, konektivita a efektivita

Nový model T7.300 vychází vstříc požadavkům zákazníků na vyšší výpočetní výkon, větší konektivitu a automatizaci při práci s připojeným nářadí, stejně jako pohodlí v kabině. Majitelé budou moci využívat to nejlepší z inteligentního zemědělství od New Holland: PLM Intelligence, které usnadňuje organizaci činností na farmě a zvyšuje tak produktivitu práce. Bezesporu uživatele potěší monitor IntelliView 12 a plně nastavitelná loketní opěrka SideWinder Ultra jenž přináší ergonomické a intuitivní ovládání. Systém Tractor Implement Management snadno propojí traktor s nářadím a zajistí hladkou oboustrannou komunikaci.

Nový model je vybaven chytrými inovacemi v oblasti automatizace traktoru a pracovního nářadí, za které značka New Holland dostala několik ocenění. Automatizace přináší uživatelům hmatatelné výhody: například integrované ovládání vysokotlakých lisů optimalizuje spolupráci mezi traktorem a lisem. Systém předvídá údery beranem při lisování plodiny a automaticky upravuje nastavení traktoru, které vede ke snížení pohybu kabiny o 15%, konzistentnějším otáčkám vývodového hřídele a tím ke  snížení spotřeby paliva během lisovacího cyklu o 12%. Jedinečný systém CentreView umisťuje displej přímo před řidiče, zatímco oceňovaný system inteligentního brždění přívěsu ITBS zajišťuje stabilitu soupravy v podmínkách, které to vyžadují.

  

  

Vynikající komfort a ergonomie v nejtišší kabině na trhu

Kabina Horizon Ultra z traktoru T7.300 poskytuje opravdu vynikající comfort. S úrovní hluku 66 dBA se jedná o nejtišší kabinu na trhu. Je také vybavena novým odpružením Comfort Ride, aktivní elektrohydraulický systém "odděluje" pohyb kabiny od podvozku pomocí logiky "skyhook" a zajišťuje tak mimořádně hladkou jízdu.

Traktory řady T7 s dlouhým rozvorem si zákazníci již dnes cení pro jejich hydraulický výkon a tuto vlastnost hydraulických systémů nový T7.300 dále rozvíjí. Mezi novinky patří možnost libovolně přiřadit kterémukoliv ovladači na loketní opěrce konkrétní, pod tlakem odpojitelný elektrohydraulicky ovládaný okruh hydrauliky. Okruhy byly celkově přepracované, o 30% se snížil počet spojů a system je vybaven testovacími porty pro rychlé vyhledání případných závad. Nové stabilizátory ramen hydrauliky se samostředicí funkcí a nastavitelným bodem aretace umožňují zákazníkům pracovat i s těžkým nářadí s jistotou. Moderní joystick lze také nastavit dle vlastních preferencí a lze jej využít na ovládání až 6 vnějších okruhů hydrauliky, což zajišťuje vynikající ergonomii obsluhy.

  

  

PLM Intelligence a proaktivní podpora pro maximální efektivitu a provozuschopnost

Nový stroj T7.300 je bytostně spjatý se systémem PLM Intelligence od New Holland, který integruje digitální technologie a umožňuje využívat funkce precizního zemědělství i zemědělství 4.0. To znamená zároveň optimalizovat výnosy a náklady na vstupy u zlepšovat organizaci práce.

PLM Intelligence umožňuje využívat oblíbené automatizační systémy jako je automatické řízení IntelliSteer s přesností 1,5 cm, automatické otáčení na souvrati IntelliTurn včetně ovládání nářadí, zajišťuje I kompatibilitu ISOBUS pro Section Control a VRA. Nová řada T7 je první řadou traktorů New Holland, která získala certifikaci ISO pro Tractor Implement Management (TIM), nejnovější komunikační protokol v oboru. TIM, umožňuje obousměrnou komunikaci mezi traktorem a nářadím a ovládání traktoru nářadím.

Technika s PLM Intelligence je také propojena s majitelem a regionálním dealerem prostřednictvím MYPLM Connect, kteří tak  mohou získat v reálném čase důležité provozní informace. Prodejce může poskytovat proaktivní podporu pomocí vzdálené diagnostiky a prostřednictvím sdílení obrazovky sledovat displej obsluhy v kabině a poskytovat rady. Zemědělci si také mohou připravit potřebná data ve své kanceláři a jednoduše je na dálku odeslat do vybraného stroje z vozového parku. Nová funkce IntelliField umožňuje až 6 strojům pracujícím na stejném poli sdílet informace v reálném čase, takže každý řidič má kompletní přehled o probíhajících pracích na poli na displeji IntelliView traktoru.

Celý vozový park je monitorován na dispečinku a kvalifikovaní technici mohou v případě potřeby poskytovat vzdálenou podporu, zasílat upozornění na nápravná opatření a umožnit prodejcům připravit pomoc. Tak velké množství výhod přináší nový traktor T7 s dlouhým rozvorem (LWB).
 

  

  

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.