Traktor nad 200 koní na CNG. Ano, máme!

15. 11. 2023 , Ing. Aleš Petr

New Holland představuje novou generaci traktorů na alternativní pohon T7.270 Methane Power CNG.

  • Nový přírůstek do portfolia traktorů New Holland na alternativní paliva, který rozšiřuje nabídku značky.
  • Traktor je vybaven inovovaným motorem na metan, který se v současnosti používá v modelu T6.180 Methane Power, aby odpovídal očekávanému výkonu a výkonnosti modelu T7.
  • Výroba bude zahájena v druhé polovině roku 2024 v Centru excelence pro alternativní paliva Značkai New Holland v Basildonu ve Velké Británii.

Rozšíření sortimentu produktů využívajících alternativní paliva

  

Značka New Holland Agriculture na veletrhu Agritechnica 2023 představuje nejen další vývoj u rodiny traktorů T7, ale zároveň oznamuje rozšíření portfolia produktů pro alternativní paliva. Nový traktor T7.270 Methane Power CNG (Compressed Natural Gas) s pohonem na stlačený zemní plyn má na mezinárodním veletrhu Agritechnica svou celosvětovou premiéru. Posouvá technologii alternativních pohonů New Holland na další úroveň výkonové stupnice a umožňuje ji využít širšímu okruhu potenciálních zákazníků. Tímto novým modelem New Holland činí další krok k dosažení ambicí stát se značkou s uceleným sortimentem traktorů s alternativním pohonem. Traktor je založen na platformě T7 s PLM Intelligence a nejnovější kabinou Horizon Ultra a je vybaven osvědčeným motorem NEF o objemu 6,7 litru na metan, který se již prosadil v traktoru T6.180 Methane Power, avšak se zvýšeným výkonem. Maximální točivý moment motoru je 1 160 Nm a jeho maximální výkon činí 270 koní za všech podmínek.
  

Vyšší produktivita není je o výkonu.

  

Úsilí konstrukčního týmu New Holland vedlo k maximálnímu využití většího podvozku modelu T7 a maximalizaci zásobu plynu. T7.270 CNG pojme o 178 % více paliva (1 265 litrů /219 kg) než T6.180 Methane Power (455 litrů/79 kg). Výsledkem je traktor, který je nejen výkonnější a schopný pracovat s větším nářadím, ale také dokáže mezi zastávkami na doplnění paliva odpracovat mnohem více pracovních hodin, čímž se výrazně zvyšuje jeho produktivita a dojezd. Protože metan je čistší palivo, není nutný systém selektivní katalytické redukce (SCR), čímž se uvolní místo pro skladování paliva. Pro T7.270 Methane Power CNG lze využívat metan a biometan, jenž pocházející z chlévské mrvy a kejdy. Je i ideálním řešením pro provozovatele bioplynových stanic, kteří zpravidla využívají flotilu několika traktorů. New Holland T7 má potenciál nabídnout zákazníkům kombinaci nízkých provozních nákladů, dostatečného dojezdu, spolehlivosti a komfortu pro řidiče. Nový model T7.270 Methane Power CNG je vybaven plynulou převodovkou (CVT), která zajišťuje hladší jízdu a efektivnější spotřebu paliva. Díky plynulé převodovce a výkonu nad 200 koní je traktor vhodný zejména do agregace s návěsy o hmotností nad 18 t. 
 

Podobný jako vejce vejci

  

T7.270 Methane Power CNG je sice na pohled podobný dieselovému modelu T7.270, ale pod kabinou je konstrukce výrazně odlišná. Nové podpěry kabiny a přesun baterie na levou stranu uvolnily prostor pro větší nádrž na plyn. Samotná kabina je pak stejná. Jedná se o kabinu Horizon Ultra, jenž je nejtišší v oboru, s hladinou hluku pouhých 66 decibelů. Stejně jako ostatní modely T7, i T7.270 Methane Power CNG využívá výhod telematiky New Holland PLM Intelligence, jenž integruje digitální technologie a umožňuje obousměrný přenos provozních a agronomických dat mezi traktorem a online portálem MyPLMConnect. To umožňuje majitelům a manažerům zvyšovat produktivitu lepší organizací práce a servisním technikům poskytovat vzdálenou podporu a diagnostiku strojů. Nový traktor T7.270 Methane Power CNG vystavený na stánku je v barvě New Holland Clean Blue, jenž byla představena na CNH Industrial Tech Day 2022. 
  

Rozvoj odvětví bioplynu ukazuje, proč je CNG/LNG ideálním řešením pro pohon traktorů

  

Údaje Evropské bioplynové asociace ukazují, že počet instalací stále roste. V EU je nyní více než 17 000 bioplynových stanic, z toho více než 11 000 v Německu, přičemž největší nárůst od roku 2017 zaznamenala Francie. Potenciál bioplynu se neustále zvyšuje zejména proto, že mnoho vlád přesouvá dotace ze stanic využívajících různé druhy siláží ke stanicím, jenž využívají různé druhy odpadu. Stejná Evropská bioplynová asociace navíc oznámila očekávané investice ve výši 18 miliard eur do zařízení na výrobu biometanu, které jsou rozprostřeny po celé Evropě, a to v období do roku 2030. Již dnes energetické firmy nabízí majitelům bioplynových stanic zajímavé podmínky pro vykrývání špiček spotřeby, což předpokládá skladování alespoň části vyrobeného plynu. Proč tedy plyn rovnou neupravit pro využití v traktoru. "Jsme přesvědčeni, že je strategicky důležité investovat do metanu, a zejména biometanu, abychom kupujícím nabídli nejlepší alternativní paliva pro budoucnost," pronesl Carlo Lambro, prezident značky New Holland Agriculture při oficiálním otevření stánku New Holland na Agritechnice. První sériové tahače T7.270 Methane Power CNG se budou testovat v létě 2023 a v druhé polovině roku 2024 budou k dispozici ke koupi.

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.