AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Traktor T4 ElectricPower ve virtuálním showroomu

Traktor T4 ElectricPower ve virtuálním showroomu

20. 01. 2023 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland z koncernu CNH Industrial vytvořila pro veletrh CES 2023 v Las Vegas společně s firmami Microsoft a Touchcast virtuální showroom, který vás pohltí.
 

- New Holland vytvořil v metaverzu virtuální showroom, který návštěvníkům umožňuje prohlédnout si, nakonfigurovat a zakoupit traktor v interaktivním virtuálním prostředí.
- Virtuální zážitek byl vytvořen pro prototyp lehkého, plně elektrického traktoru New Holland T4 Electric Power
  

Virtuální showroom v mataversu

New Holland Agriculture, značka společnosti CNH Industrial, která se zabývá výrobou investičních celků, se vydala za hranice svého hlavního cílového segmentu, aby širšímu světu ukázala, co tento výrobce zemědělské techniky dělá v oblasti inovací a technologií.Ve dnech 5. až 8. ledna 2023 se společnost zúčastnila známého veletrhu Consumer Electronics Show 2023 v Las Vegas v USA. Společně se společnostmi Touchcast a Microsoft připravili výkonnou simulaci nákupního prostředí v metaverzu, které obsahovalo prototyp traktoru T4 Electric Power s autonomními funkcemi.

Návštěvníci akce si mohli traktor prohlédnout díky společnosti Touchcast, která je lídrem v oblasti vytváření vizuálních simulací v metaverzu. Systém fungoval na Cloud technologii od Microsoftu. Platforma Touchcast nově umožňuje výrobcům vozidel přepracovat způsob jakým zákazníkovi představí svá vozidla. Umí vytvořit fotorealistické digitální dvojče showroomu a zobrazit v něm vozidla ve 3D v reálném čase. Potenciální zákazníci si pak mohou v interaktivním virtuálním showroomu přímo ve svém zařízení prohlížet, upravovat a nakupovat vozidla, aniž by k tomu potřebovali headset rozšířené reality nebo specializovaný software.
  

Odborník online k dispozici

Spotřebitelé mohou současně komunikovat se skutečným prodejcem, klást otázky, zkoumat nové funkce, absolvovat virtuální zkušební jízdu, koupit si vozidlo a kdykoli se vrátit pro poprodejní podporu.
New Holland, Touchcast a Microsoft na veletrhu prováděly aktivní ukázky s využitím velkoplošné LED stěny, jenž vytvořila simulaci metaversa a propojovala spotřebitele s představovanými značkami.

Carlo Lambro, prezident značky New Holland Agriculture, na začátku veletrhu podotkl: "Jsme nadšeni, že se můžeme na veletrhu CES 2023 podílet na tak inovativním projektu ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Touchcast. Nové technologie umožňují prozkoumat komerční využitelnost metaversa a poskytují přímý přístup k produktům New Holland zákazníkům po celém světě. Je to nový způsob, jak využít osobní kontakt s živým prodejcem, aniž by bylo nutné fyzicky cestovat do showroomu a otevírá to nekonečné možnosti pro nás i pro zemědělce. Na veletrhu CES značka New Holland reprezentovala obor zemědělství a ukázala, jak důležité jsou inovace a technologie v tomto odvětví."

Silvia Candiani, generální ředitelka společnosti Microsoft Itálie pak dodala: "Průmyslový Metaverse nabízí společnostem jedinečné příležitosti, jak nově pojmout prezentaci produktů zákazníkovi a spojit digitální zážitek s osobním přístupem lidského prodejce, a to vše za zlomek ceny fyzického showroomu. Je vzrušující vidět, jak značka New Holland Agriculture s přispěním společnosti Touchcast vytváří nové možnosti pro své zákazníky a inovativním způsobem předvádí svůj prototyp elektrického traktoru."
  

  

Traktor T4 Electric Power

Na veletrhu CES v Las Vegas se středem pozornosti stal prototyp elektrického traktoru New Holland, který byl představen na CNH Industrial Tech Day začátkem prosince 2022. Značka New Holland má tradici ve vývoji traktorů na alternativní paliva a trvale vyvíjí vysoké úsilí s cílem snížit dopad zemědělství na životní prostředí. Již dnes sériově vyrábí klasický univerzální traktor T6.180 Methane Power, který je poháněn bioplynem (CNG). Pro lehčí práce dává smysl i jiné řešení, a proto byl vyvinut model T4 Electric Power, první plně elektrický lehký traktor New Holland s autonomními funkcemi, jenž zemědělcům pomáhají pracovat efektivněji. Na vývoji traktoru se podíleli inženýři společnosti CNH Industrial v USA a Itálii a strategický partner Monarch Tractor, průkopník v oblasti elektrifikované agrotechniky se sídlem v Kalifornii v USA. Je navržen tak, aby našel uplatnění na všech typech a velikostech farem, a byl vytvořen s ohledem na důležité klíčové vlastnosti: dobu provozu a  výkonnost při snížení hlučnosti a emisí stroje.
Podívejte se na ukázkové video s metaverzem, které návštěvníci veletrhu CES v Las Vegas měli možnost zažít na svojí vlastní kůži.
    

Videogalerie


  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.