AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Udělejte místo nové generaci traktorů T7 Heavy Duty

Udělejte místo nové generaci traktorů T7 Heavy Duty

27. 08. 2021 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture na virtuální prezentační akci představila evropským novinářům z odborných periodik novou generaci traktorů T7 Heavy Duty (HD). Akce pod názvem "INTELLIGENT FARMING ALL_WAYS" odhalila vize značky v oblasti Zemědělství 4.0 a snahu New Holland zpřístupnit výhody chytrých zemědělských technologií co nejširšímu okruhu farmářů.
 

Nová generace traktorů T7 HD si zachovává vysoký výkon, výjimečnou obratnost a mimořádnou univerzálnost, které jsou charakteristickým znakem tohoto traktoru. Maximální pohodu při práci přináší zcela nová kabina Horizon Ultra a nová generace funkcí PLM Intelligence. Stroj je ideální volbou zejména pro poskytovatele služeb v zemědělství a obecně pro každého kdo provádí více pracovních operací v rozličných polních podmínkách a dopravě.

"Zeptali jsme se našich zákazníků, co očekávají od svého budoucího traktoru, a na základě jejich požadavků jsme vyvinuli novou generaci T7 HD, která splňuje vše, o čem snili," říká Sean Lennon, viceprezident New Holland pro Evropu. "Zcela novou kabinu Horizon Ultra jsme navrhli tak, aby poskytla co nejlepší pohodu při práci. Prostě dostatek prostoru, pohodlí, kvalitní povrchovou úpravu a ticho, jaké jen lze v kabině traktoru dosáhnout. Kromě toho nová generace PLM Intelligence zákazníkům usnadní přístup k našim chytrým řešením pro zemědělství, jenž přinášejí podstatnou přidanou hodnotu v podobě lepšího rozhodování a přesného provádění prací, čímž zvyšují jejich efektivitu a ziskovost."
  

T7 HD: pro zákazníky jenž si cení komfortu, prostoru a moderních technologií.
 

Kabina Horizon Ultra byla od základu přepracována tak, aby splňovala nejnáročnější očekávání zákazníků: "Nová generace T7 HD se zvenku může zdát stejná, se stejným kompaktním a stylovým vzhledem," vysvětluje Oscar Baroncelli, vedoucí sekce traktorů New Holland Agriculture, "ale uvnitř je zcela nová: pouze 2 % dílů jsou přeneseny z předchozího modelu! Traktor je prošpikovaný novými technologiemi jak nikdy dříve a s úrovní hluku pouhých 66 dBA stanovuje nový rekord jako nejtišší v oboru. Věříme, že změní vnímání toho, co je standard při práci na poli."
 

Kabina traktoru New Holland T7.HD

  

Model T7 HD si stále uchovává příbuzenský vztah s ostatními řadami traktorů T7 a zároveň nabízí prostorné pracovní prostředí, kde se řidič cítí mnohem méně uzavřen konstrukcí kabiny. Kabina byla prodloužena, aby poskytla další prostor pro obsluhu. Zákazníci ocení dostatek úložných prostor: za sedadlem je k dispozici úložný prostor o objemu 30 litrů, do kterého se pohodlně vejdou osobní věci řidiče; chlazený prostor o objemu 12 litrů; krytý úložný prostor za sedadlem spolujezdce s nabíjecím bodem USB a zásuvkou síťového napětí; otevřené odkládací přihrádky na pravé straně kabiny a síťovaný úložný koš ve střešním rámu. Přepracovaná konstrukce dále zlepšila výhled dopředu a dolů k zadnímu závěsu a na nářadí, zatímco kamery bezpečně monitorují prostor kolem traktoru. Nová sada pracovních světel s až 24 LED diodami zajišťuje přehled o dění kolem traktoru a nářadí i v noci.
  

Pohled do kabiny traktoru T7_HD z vrchu

  
Prostorná kabina poskytuje mimořádně komfortní pracovní prostředí s čistými, nepřeplácanými povrchy a intuitivním ovládáním díky ergonomicky umístěným ovládacím prvkům na nové loketní opěrce SideWinder Ultra a uživatelsky přívětivému 12palcovému displeji IntelliView. Ovládací prvky lze nakonfigurovat tak, aby odpovídaly preferencím obsluhy, a jejich nastavení je tak jednoduché a rozsáhlé, jak si přejete. Displej CentreView umístěný uprostřed volantu - poprvé takto použitý u traktoru - poskytuje jasný přehled. Nová automatická klimatizace s volbou zón, která je špičkou ve své třídě a má o 35 % větší kapacitu než předchozí model, snadno udržuje příjemnou teplotu ve všech ročních obdobích. Špičkové sedadlo Auto Comfort je vybaveno bočním odpružením a klimatizací, která v horkých dnech odvádí vlhkost nebo za chladných rán zahřívá. Vysoká úroveň konektivity kabiny Horizon Ultra umožňuje zákazníkům bez námahy přenést na palubu traktoru svůj digitální život. Mobilní zařízení se automaticky připojí k obrazovce a lze je ovládat tlačítkem na loketní opěrce.
  

Monitory traktoru T7 HD

  

PLM Intelligence: směrem k Zemědělství 4.0


Modelová řada T7 HD přináší novou generaci PLM Intelligence, která představuje krok vpřed ve strategii moderního zemědělství značky New Holland. Znamená posun od tradičních zemědělských postupů k Zemědělství 4.0., kdy precizní a propojené zemědělství pomáhá zemědělcům plánovat všechny operace předem, řídit v reálném čase chování a výkonnost jednotlivých strojů a dosahovat maximální přesnosti a efektivity.
"Tyto novinky jsou výsledkem strategie společnosti New Holland být stále více propojen s našimi zákazníky," okomentoval tuto skutečnost Carlo Lambro, prezident značky New Holland. "Důraz na služby a digitalizaci jsou branou do budoucnosti. Umožnily integrovat fyzickou přítomnost za volantem s řadou digitálních služeb, díky nimž můžeme být našim zákazníkům vždy po ruce a pomáhat jim při práci.“

PLM Intelligence využívá nové uspořádání, které bude použito ve všech zařízeních New Holland nové generace, takže zákazníci najdou při přechodu mezi stroji stejnou logiku a snadný přístup k datům pro efektivnější práci. Jedná se o součást strategie New Holland, jejímž cílem je integrovat digitální technologie a poskytovat tak chytré, propojené a snadno použitelné služby, díky nimž bude zemědělství udržitelnější a produktivnější. Patří mezi ně tradiční nástroje pro přesné zemědělství, jejichž cílem je usnadnit život obsluze a zároveň optimalizovat výnosy a náklady na vstupy. Tyto technologie již často znáte jako automatické řízení dle GPS, přesné setí či variabilní aplikace hnojiv na základě aplikační mapy. Nový T7 HD dále přináší řešení založená na konektivitě a monitorování, zaměřená na zvýšení produktivity strojů a cloudová řešení založená na analýze dat a plánování, která usnadňují rozhodování o řízení farmy. V praktické podobě se jedná například o vzdálenou diagnostiku stroje servisním střediskem (New Holland Remote Assistance), vzdálený přenos dat a aktualizace software stroje, možnost vzdáleně nahlížet do monitoru stroje (IntelliView Connect) a tak obsluze pomoci s nastavením stroje jak to ostatně znáte například u zákaznické podpory kabelových televizí. ​Moderní nástroje konektivity/telematiky značky New Holland tak pomáhají minimalizovat prostoje a zvyšují produktivitu práce současných zaměstnanců. Stroj je také připojen k řídicímu centru New Holland, které prodejce upozorňuje na chybové kódy, navrhuje řešení a může dokonce předcházet případným poruchám.

V neposlední řadě pak značka New Holland umožňuje využívat prostředí pro řízení flotily strojů. Prostřednictvím aplikace MyNewHolland App mohou zákazníci zaregistrovat svůj stroj a získat jeho technické informace a přistupovat k portálu MyPLMConnect, kde lze v jednotném prostředí spravovat celý vozový park firmy včetně údaje o farmě. Systém MyPLMConnect umožňuje uživatelům získávat z jednotlivých strojů při práci na poli aktuální informace v reálném čase a analyzovat data tak, aby měli hodnotné podklady pro svá organizační a agronomická rozhodnutí.

T7 HD s PLM Intelligence se těší na setkání s vámi na Dni zemědělce v Kámeni. Přijďte ho omrknout.

  

  
 

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.