Výstava mlátiček v Nabočanech

22. 06. 2021 , Ing. Aleš Petr

Společnost AGROTEC a.s. připravila v Nabočanech pro české zemědělce výstavu kompletního sortimentu sklízecích mlátiček. Na výstavu navazovalo školení obchodníků z celé dealerské sítě New Holland z České a Slovenské republiky.
 

Již je tomu drahně let, kdy proběhla celorepubliková výstava zemědělské techniky zaměřené přímo na sklízecí mlátičky, lidově řečeno kombajny. A není divu. Technika je to drahá, složitá na přepravu a náročná na podmínky pro předvedení. Navíc se ročně prodá v ČR řekněme 200 kombajnů, takže počet potenciálních zákazníků je neveliký. I přesto nebo možná právě proto jsme se rozhodli, že pro české zemědělce připravíme přehled sklízecích mlátiček, které jsou od značky New Holland k dispozici.
  


Dvě nejmenší mlátičky New Holland ve svých modelových řadách. TC 4.90 a CX 5.80
  
Střední zemědělská škola z Kostelce nad Orlicí nám zapůjčila svůj kombajn TC 4.90, což je nejmenší mlátička New Holland na trhu, která však v našem testu zvládla sklidit 20 ha den (100 tun zrna). Společnost Selgen, a.s. nám zapůjčila ze šlechtitelské stanice v Úhřeticích svoji mlátičku CX5.80, troufáme si tvrdit nejuniverzálnější mlátičku na trhu, jenž právě na šlechtitelských stanicích dokáže velmi dobře předvést svůj potenciál.
    
Z Rolnického družstva Krouna jsme na výstavu získali nejnovější verzi výkonné vytřásadlové mlátičky CX8.80. Společnost Oseva Agri Chrudim nám zapůjčila svoji mlátičku CR980 z roku 2003, kterou jsme z našeho demoprogramu doplnili o nejnovější verzi CR9.80 tak, aby si návštěvníci mohli na vlastní oči prohlédnout všechny změny, které na stroji za 18 let proběhly a že jich bylo. 
  

  
Sesterské stroje řady CR dělí přesně 18 let. Modelová řada CR dospěla, má vychytané všechny dětské nemoci a můžete se na ní plně spolehnout.
  
Třešničkou na dortu pak byla mlátička CH7.70, což je zcela nový „CROSSOVER“ model, chcete-li hybridní model, jenž kombinuje tradiční způsob výmlatu se separací pomocí dvou axiálně uložených rotorů, které jsou v mlátičce místo vytřásadel. Modelová řada CH vychází z mlátiček řady CX 6 a je tedy určená zejména pro vysoce efektivní střední farmy. Máte 200 až 300 hektarů obilnin ke sklizni s výnosem třeba 8 tun/ha a chcete mít úrodu co nejdříve pod střechou? Pak mlátička CH je určená právě pro Vás. V současné době je k dispozici pouze model CH 7.70, který budeme provozovat v našem Demoprogramu. Pokud se budete chtít na nový stroj podívat a vyzkoušet si co umí, ozvěte se nám. Rádi vám jej předvedeme.   


 
Novinka na polním dni v Nabočanech - kombajn New Holland CH 7.70 na prestižním místě expozice.Produkt manažer na kombajny při diskusi o mlátičce CH 7.70

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.