AGROTEC zemědělská technika Novinky PICHON Cisternu PICHON najdete i na farmě s vodní tvrzí

Cisternu PICHON najdete i na farmě s vodní tvrzí

21. 06. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Na aplikační cisternu Pichon můžete narazit i v okolí obce Vlkošov, kde na 350 ha půdy hospodaří pan Tomáš Škalda s otcem Václavem. Cisternu TCI 18500 využívá dvakrát týdně na vyvážení kejdy z vlastních stájí, ve kterých je ustájeno 190hlavé stádo dojných krav, jalovic a býků chovaných zejména na maso.

Na svých polích pro ně pěstuje krmivo a tím se kruh vzájemného provázání rostlinné a živočišné výroby uzavírá.

Pan Škalda začal podnikat v roce 1993 v oblasti ekologického zemědělství. Na polích pěstuje zejména kukuřici, obilniny, pícniny – vše pro vlastní potřebu jako krmivo pro svůj dobytek. Od začátků podnikání se mnohé na farmě změnilo a řada procesů je dnes již plně automatizována. Mezi největší pomocníky bezesporu patří dojící robot, díky kterému má majitel přesný přehled o dojivosti každého jednotlivého kusu, i o jeho zdraví. S krmením skotu pomáhá samojízdný krmný vůz a s vyvážením kejdy na pole pak aplikační cisterna PICHON TCI 18500. „Není to chemie a je to pro naše pole to nejlepší,“ doplňuje pan Škalda.

Vlkosov_26.jpg

Vlkosov_3.jpg

S cisternou vyjíždí dvakrát týdně a při každém výjezdu vyaplikuje 8-10 cisteren. „Jsme rádi, že stroj na farmě máme. Pracuje bez jakýchkoli problémů a je jednoduchý na obsluhu. Prakticky se jedná o bezobslužný stroj, na kterém jsme zatím řešili jen přetěsnění zadní výpusti. Jinak je stroj ve stejné výbavě tak, jak jsme jej v roce 2015 pořídili. Díky dostatečně naddimenzovaným pneumatikám je cisterna i přes obrovskou nálož, kterou vozí, velmi stabilní na všech typech komunikací. Ve srovnání s jinými stroji stojí za zmínku velmi dobře vyřešené sací rameno,“ uvádí pan Škalda.

Cisterna je agregována s traktorem New Holland T7040. Není to jediný zástupce této značky na farmě. Najdete tu i tři těžké traktory G/70 vyráběné po spojení značek Fiat Agri a Ford New Holland a malý New Holland 5060. Nechybí ani minirýpadlo New Holland E26C, který si obzvláště oblíbil pan Škalda starší. Další stroje eko-farmy pana Škaldy jsou od různých výrobců a dodavatelů a za léta podnikání se jich pořídila pěkná řádka, proto budou další nově zakoupené prostory sloužit k jejich uskladnění.

Vlkosov_27.jpg

Vlkosov_24.jpg

Zajímavostí farmy je, že zde také najdete vodní tvrz, jejíž historie sahá až do 15. století. Kdysi sloužila jako panské sídlo a dodnes se z ní dochovala dvoukřídlá budova a část opevnění. Areál tvrze je chráněn jako kulturní památka ČR. Rodina Škaldů část tvrze dnes obývá.

Vlkosov_19.jpg

Vlkosov_23.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.