AGROTEC zemědělská technika Novinky PICHON ALTA: nový dvojitý vyprazdňovací systém pro cisterny PICHON

ALTA: nový dvojitý vyprazdňovací systém pro cisterny PICHON

16. 01. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Samson Group A/S přichází s novinkou v podobě dvojitého vyprazdňovacího systému kejdy při jízdě do svahu a ze svahu. 

Tento nový systém pojmenovala ALTA a je k dispozici u kejdových cisteren PICHON série SV.
 

Kompletní vyprázdnění nádrže i při jízdě z kopce

Aplikaci kejdy v kopcovitém terénu není snadné ovládat. Díky systému ALTA kompletní vyprázdnění nádrže do kopce a z kopce však možné je. Vyniká přední vyprazdňovací trubkou (vyprazdňování ze svahu) a zadní vyprazdňovací trubkou (vyprazdňování při jízdě do kopce). Potrubí se volí pomocí dvou hydraulických ventilů, které se ovládají ručně z terminálu iControl 7S v kabině.
 

Aplikace v kopcovitém terénu

Systém ALTA plní nejnáročnější aplikační úkoly. Je kompatibilní s horním vyprazdňovacím potrubím spojeným s regulačním ventilem průtoku a turbo podavačem. Zabraňuje selhání systému a zajišťuje rovnoměrnou a konzistentní aplikaci. Systém ALTA tak lépe využívá organická hnojiva v kopcovitém terénu nebo horských oblastech.

 

Další vývoj

Nádrže budou brzy obsahovat senzor náklonu, který bude poskytovat údaje o sklonu v reálném čase. Tyto informace budou odeslány do řídící jednotky v kabině iControl 7S, které bude schopno automaticky vybrat přední nebo zadní ventil bez nutnosti zásahu obsluhy. Cílem je snížit psychickou zátěž řidiče a usnadnit mu jízdu v režimu vyprazdňování.
 

O společnosti Samson Group:

Součástí skupiny SAMSON GROUP A/S jsou společnosti SAMSON AGRO A/S, Samson Agrolize A/S, Samson Agrolize AB, SAMSON AGRO SASU a SAMSON AGRO SP Z.o.o. Skupina vlastní značky SAMSON a PICHON a je předním evropským dodavatelem strojů na přírodní hnojiva a související aplikační techniky. SAMSON GROUP má výrobní závody v Dánsku, Francii a Polsku a své produkty prodává prostřednictvím dobře zavedené sítě prodejců.

Pichon-ALTA_1.jpg    Pichon-ALTA_2.jpg 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.