Rozmetadla PICHON nově s faceliftem

09. 08. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Rozmetadla statkových hnojiv PICHON budou k dispozici v novém designu a s řadou vylepšení. Změny dozná nejen celkový vzhled rozmetadel, ale i jejich označení, rozmetací ústrojí a řada dalších prvků.

První rozmetadla s novým designem by měla opustit továrnu již na přelomu října a listopadu 2021.

 

Nový rozmetací stůl „PRECISIUM“

Rozmetací kotouče jsou umístěny níže. Snížením rozmetacího bodu dojde ke zlepšení kvality rozmetání a k eliminaci případného vracení rozmetaného materiálu zpět na dopravníkový pás. Tvar čela rozmetacího stolu se zoptimalizoval, aby nedocházelo k rozmetání velkých kusů materiálu. Dále došlo k úpravě převodovky a změně v otáčení obou rozmetacích kotoučů. Podoby rozmetacích kotoučů a disků se změna nedotkla. Ty zůstaly identické s předchozí řadou rozmetadel. Testování nového rozmetacího stolu s názvem „PRECISIUM“ probíhá již téměř rok.

Rozmetadla-PICHON_1.jpg

Rozmetadla-PICHON_2.jpg

 

Nové blatníky, čelní kryt a boční výztuhy

Nový design se týká hlavně čelní stěny a blatníků. Čelní kryt je upraven do zaobleného tvaru, který umožňuje lepší přístup a také usnadňuje finální úpravu zinkováním při jeho výrobě. Blatníky budou u jednonápravových a tandemových verzí standardizovány, a navíc mohou zcela zakrývat kola různých průměrů díky teleskopickému prodloužení. S úpravou blatníků došlo také ke úpravě tvaru bočních výztuh rozmetadla z vertikálních na sešikmené.

Rozmetadla-PICHON_3.jpg    Rozmetadla-PICHON_4.jpg

Rozmetadla-PICHON_5.jpg    Rozmetadla-PICHON_6-(1).jpg


 Rozmetadla-PICHON_7.jpg


 

Nový design odstavné nohy

Manipulace s odstavnou nohou bude jednodušší než doposud, a to jak u manuálního, tak i hydraulického provedení. Bude navíc výškově i úhlově stavitelná, aby se přizpůsobila různým výškám závěsů a velikostem kol rozmetadel.

Rozmetadla-PICHON_8.jpg     Rozmetadla-PICHON_9.jpg

 

Sada pro kameru a pracovní světla

Již dnes je celá řada rozmetadel PICHON opatřena kamerami a pracovními světly, kterými je vybavili jejich majitelé či prodejci. Součástí volitelného příslušenství se tedy stane i sada pracovních LED světel a kamer, které bude možné umístit jak na čelní stěnu, tak i na rozmetací stůl.

Rozmetadla-PICHON_10.jpg

Rozmetadla-PICHON_11.jpg

 

Úprava v pojmenování strojů

S redesignem rozmetadel PICHON současně přichází i změna v jejich označení. Stávající označení M850 – M2470 nahradí nové označení MK20 – MK60T. Nové pojmenování bude korespondovat s produktovou řadou cisteren a rozmetadel společnosti SAMSON (SP, US, TG….), která je od roku 2019 vlastníkem značky PICHON.

Rozmetadla-PICHON_12.jpg

Rozmetadla-PICHON_13.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.