AGROTEC zemědělská technika Novinky Stanovisko části členů SDZT k pořádání veletrhu Techagro

Stanovisko části členů SDZT k pořádání veletrhu Techagro

14. 01. 2022 , Ing. Aleš Petr

AGROTEC a.s. a jím zastupované značky na českém trhu se společně s řadou dalších významných vystavovatelů nezúčastní letošního ročníku veletrhu TECHAGRO 2022. Důvody, které nás k tomu vedly, najdete ve společném prohlášení části členů sdružení zemědělské techniky SDZT.

Vážení zemědělci,

již vice než 25 let se pro Vás účastníme pravidelně v dvouletém cyklu veletrhů zemědělské techniky TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA, největší a nejprestižnější akci svého druhu ve středoevropském regionu. Akci, na které jsme Vám mohli přinášet ty nejčerstvější novinky či trendy z oboru mechanizace zemědělství a s ní spojených doprovodných témat.

Při krátkém ohlédnutí zpět si všichni vzpomeneme, jak jsme spolu s pořadatelem, brněnským výstavištěm, ročník 2020 posouvali a tento náhradní termín nakonec rušili, aby se nakonec další plánovaný termín stanovil na duben 2022. Bohužel se však situace, která všechny tyto turbulence vyvolala, nezlepšuje, naopak se zdá, že se komplikuje, jak po čistě zdravotnické, tak po technickoadministrativní stránce (testování, cestování, očkování, ubytovaní, stravování aj.).

Proto se část členů našeho Sdružení dovozců zemědělské techniky rozhodla veletrhu neúčastnit. Jedná se o společnosti, jako je AGRALL, AGRI CS, AGROMEX, AGRO-partner, AGROTEC, AGROTRANS Otice, BV TECHNKA, CIME, DAGROS, FTA Dobrovice, GOMSELMAŠ, KBT Proftech, KUHN CENTER CZ, KVERNELAND Czech, LEMKEN Czech, LIVA, MANATECH CZ, MOREAU AGRI, P&L, PEKASS, STROM Praha, TOPAGRI, U+M Servis a účast zvažuje celá řada dalších výhradních importérů. Celkem se k dnešnímu dni odhlásilo nebo oznámilo neúčast 25 subjektů, což může činit až 55 renomovaných zahraničních výrobců od těch nejvýznamnějších globálních korporací (traktory, samojízdná technika) až po tzv. středostavové firmy vyrábějící různá příslušenství, nářadí, speciální techniku apod. Mimo tuto skupinu se ozývají se záměrem nevystavovat i někteří dovozci, kteří nejsou členové sdružení. Jistě ale všichni budou tuto skutečnost dostatečně komunikovat i individuálně prostřednictvím všech možných kanálů. Vedle toho však stále existuje i určitý počet firem, členů SDZT, které nadále deklarují záměr se výstavy zúčastnit, jedná se např. o společnost UNIMARCO či AGROTECHNIKA VANĚK.

Motivem pro naše rozhodnutí je stále nekončící pandemická situace a překotné společenské reakce (testy, karantény vs. izolace a jiná další omezení), která nám nezaručují hladký a bezproblémový průběh akce. Zdraví a bezpečnost našich zákazníků, návštěvníků obecně, ale i zahraničních partnerů a vůbec všech spolupracovníků je stále naší nejvyšší prioritou.

Toto rozhodnutí, přijaté v situaci, kdy i veletržní společnosti otevřeně přiznávají významné poklesy návštěvností a které mj. ladí i v mezinárodním kontextu stornovaných akcí, plánovaných na počátek roku 2022 (např. Agritechnica v Hannoveru – zrušeno organizátorem DLG aj.), nebylo pro nikoho z nás snadné, činíme ho velmi neradi, rozhodně však po velmi dlouhé, otevřené a zralé úvaze nás všech.

Uvnitř naší organizace jsme vždy jednali maximálně korektně a transparentně a proto v tomto duchu jednáme i nyní, aby co možná nejširší odborná veřejnost a všichni zainteresovaní v oboru byli včas a poctivě informováni.

Ing. Tomáš Kvapil,
Prezident Sdružení dovozců zemědělské techniky

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.