AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Elektrický krmný vůz Strautmann Primus

Elektrický krmný vůz Strautmann Primus

17. 01. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Strautmann nyní přichází s bezemisní formou krmení v podobě nové řady krmných vozů ePrimus s kapacitou 11, 13 a 15 tun. 

Plně elektrické modely jsou dodávány se třemi bateriemi o celkové kapacitě 80 kWh. Kapacita plně dostačující k namíchání až 16 tun krmné dávky s výkonem optimalizovaným tak, aby prostřednictvím inteligentního systému správy baterií odpovídal pracovním požadavkům.

Pro ePrimus existují dvě možnosti nabíjení; palubní nabíječka je standardem, ale existuje také možnost upgradu na sadu pro rychlé nabíjení CCS2.

Je vhodný pro farmy, které krmí vícekrát denně. Za pouhých 90 minut je schopen se dobít na kapacitu 80 %. Samotné baterie by měly vydržet asi 3 500 cyklů nabití, než jejich zbytková kapacita klesne pod 80 %.

Stroj je vybaven elektromotory, které pohání šnek, hydrauliku, frézovací hlavu – všechny napájeny s pomocí vysokonapěťové baterie. 

Mezi výhody elektrického pohonu se podle firmy Strautmann řadí eliminace ztrát výkonu prostřednictvím převodů a okamžité poskytnutí plného točivého momentu.

Pro ty, kteří chtějí zůstat u klasického dieselového pohonu, společnost Strautmann nabízí samojízdný krmný vůz Primus 900, který nabízí více výkonu, účinnosti a síly.

Šestiválcový motor o výkonu 280 KS je vhodný k přípravě krmné dávky 30 m3 a vůz má tři jízdní režimy: nakládání, pojezd a výhoz. Všechny režimy jsou ovládány s pomocí multifunkčního joysticku s uložitelným nastavením otáček motoru i šneku, což umožňuje obsluze ovládat celý stroj pouze jednou rukou. 

Stroj lze vybavit krabím chodem a zadní řízenou nápravou. 

Kapacita se u všech tří modelů pohybuje od 22 do 28 tun. Jsou vybaveny frézovací hlavou se šířkou 2,2 m, která dosáhne do výšky 6 m.

1499285-geen.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.