Jak vybrat ten správný krmný vůz

20. 12. 2018 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Kvalitně promíchané krmivo zaručuje lepší výživu zvířat, snižuje celkové náklady na krmení a omezuje plýtvání. Navíc přináší řadu benefitů v podobě vyšších výnosů mléka, přírůstků hmotnosti hospodářských zvířat, zlepšení jejich zdraví a plodnosti. Při výběru stroje je třeba zohlednit nejen samotný výkon, ale i rychlost míchání.
 

Například stupňovité šneky Vario od firmy Strautmann jsou konstruovány tak, aby míchaly krmivo důkladněji a mnohem rychleji než jiné stroje. Srovnávací testy ukázaly, že unikátní stupňovitě řešené spirálovité šneky umí krmivo míchat podstatně rychleji a s mnohem menším vynaložením koňských sil, než nabízí tradiční stroje s hladkým šnekovým ústrojím. Rychlost a výkonnost jsou důležité, avšak tím nejdůležitějším je kvalitní promíchání všech složek krmiva s cílem vytvořit jednotnou krmnou dávku s rovnoměrným rozložením sena, slámy, siláže, obilí, minerálů a koncentrátů. Technika od firmy Strautmann splňuje všechny požadavky na kvalitu a farmářům ušetří nejen čas, ale i nemalou část nákladů.
 
Krmné vozy Verti-Mix jsou vyráběny z nerezových plátů o tloušťce 8 mm, proto mají před konkurencí velký náskok. Většina výrobců totiž používá pláty o tloušťce 5 mm. Vozy Strautmann jsou také opatřeny 20 mm silnou ocelovou podlahou, osazeny robustní převodovkou s párem kuželíkových ložisek, dvojitým utěsněním, velkou mazací komorou a olejovou lázní pro planetový převod. Všechna tato technická řešení prodlužují nejen intervaly nezbytné pro údržbu strojů Strautmann, ale ve srovnání s konkurencí i jejich životnost až na trojnásobek.
 
Velikost krmného vozu záleží na velikosti stáda, hustotě a množství krmiva, stejně jako na četnosti krmení za den. Strautmann nabízí krmné vozy s objemy od 10,5 do 45 m3 v jednošnekovém, dvoušnekovém či tříšnekovém provedení, a lze je využít v každém více i méně náročnějším provozu.
 
 
Proč si pořídit krmný vůz STRAUTMANN
  • Díky přesnému programovatelnému odvažovacímu zařízení dostáváte optimální techniku pro přesné krmení zvířat v malých i velkých chovech. Díky robustní a technicky vyspělé konstrukci je stroj nenáročný na údržbu a vyniká svou spolehlivostí a dlouhou životností.
  • Flexibilní zvyšování kapacity.
  • Jednoduchá, málo opotřebitelná konstrukce nenáročná na údržbu.
  • Šetrné zacházení s krmivy a přesné míchání pomocí svislého míchacího šneku s nízkou spotřebou energie.
  • Šavlový tvar a nastavitelné speciální nože na šneku a protiostří v boční stěně zajišťují dobré a rychlé řezání kulatých a hranolovitých balíků.
  • Variabilní výstup krmiva - vyprazdňování přes přední a zadní příčný dopravník, volitelné vyprazdňování vlevo nebo vpravo, nebo přes otvory vyprazdňování na boku (bocích) nebo vzadu.
  • Možnost 2stupňové převodovky pro změnu rychlosti šneku.
  • Robustní planetová převodovka
  • Snadná údržba a životnost stroje
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.