AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Novinka v portfoliu Strautmanna! Krmný vůz Verti-Mix 70

Novinka v portfoliu Strautmanna! Krmný vůz Verti-Mix 70

27. 09. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Novinkou v portfoliu společnosti Strautmann je tažený krmný vůz Verti-Mix 70. Je určen především pro malé mléčné nebo hovězí farmy do 50 dojnic, pro které je příprava homogenní a vyvážené dávky krmiva prioritou.

Objem krmného vozu Verti-Mix 70 je 6 m³, přičemž ho lze rozšířit s pomocí 250 mm vysokého nástavku z 4 mm silné oceli na 7 m3. Bez problému zvládne nakrmit 50 dojnic při jednom přejezdu. Konstrukce stroje navíc umožňuje přesnou práci v úzkých stájích a na úzkých cestách, protože je podvozek stejně jako u větších vozů Verti-Mix 400 a Verti-Mix 500 namontován až za kontejnerem.

Ačkoli je výška stroje (2,12 m nebo 2,37 m s prodloužením) je tedy výrazně nižší než výška většího Verti-Mixu 951 s kapacitou 7,5 m3. Krom toho je šířka kontejneru pouze 2,16 m, což ocení zejména majitelé starších stájí.

Kontejner je vyroben z 6 mm silné válcované oceli S355. Disponuje pravým předním a/nebo levým zadním výpadovým otvorem. Vážící systém je součástí standardního vybavení stroje, stejně jako vertikální míchací šnek o tloušťce 15 mm ve stupňovitém provedení a stíracími lištami. Lišty nepřetržitě zajišťují minimální vzdálenost mezi spodní deskou stroje a nabírací částí šneku a které současně zajišťují šetrnou a rychlou přípravu krmné dávky.

Prodej nového Verti-Mix 70 bude spuštěn na jaře 2020. Tuto novinku však již bude možné vidět na veletrhu Agritechnica 2019, v hale 27, stánku H 35.

Strautmann je v oblasti krmení skutečným odborníkem a se svou extrémně širokou nabídkou krmných vozů nabízí řešení pro úplně každou farmu.

Díky novému konceptu společnosti Strautmann bylo číslování krmných vozů nově upraveno. Došlo k vynechání třetí číslice ve značení strojů. Tato koncepce bude postupně aplikována na další skupiny strojů.