AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Nový senážní vůz Strautmann MagnonCFS 8

Nový senážní vůz Strautmann MagnonCFS 8

27. 10. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Pro sklizňovou sezónu 2023 rozšiřuje Strautmann segment vozů vyšší třídy o menší senážní vůz MagnonCFS 8. S kompaktnějšími rozměry a upravenou základní výbavou v kombinaci se sběracím ústrojím Flex-Load, řezací jednotkou Exact-Cut a hydraulicky otočným předním panelem se vůz řadí do nižšího prémiového segmentu.

Od veletrhu Agritechnica 2019 Strautmann MagnonCFS sklízí na trhu úspěch. Aby bylo možné těžit z výhod vyšší třídy i ve středních velikostech, byla nyní vyvinuta menší řada MagnonCFS. Se třemi modely MagnonCFS 8-370, 8-410 a 8-450 s ložnou kapacitou 36 až 44 m³ stroj zaujme především zemědělské podniky a dodavatele s vysokými nároky, kteří jsou závislí na kompaktních rozměrech.

Řada MagnonCFS 8 je vybavena 2,25 m širokým sběracím ústrojím Flex-Load, který nabízí známé výhody lepšího přizpůsobení terénu, dlouhé životnosti a extrémně snadné výměny prstů. Sběrač je poháněn mechanicky přes řetěz. Výškové nastavení sběrače se jako obvykle provádí pomocí vzoru otvorů na vodicích kolech.
Strautmann-Magnon-8-valec.jpg

Široká přídavná vodicí kladka namontovaná za sběračem je k dispozici jako volitelná výbava, která zajišťuje optimální přizpůsobení půdě i na vlhkém nebo nerovném terénu.

Sběrací válec byl zcela přepracován, aby se ještě více optimalizoval tok materiálu ze sběrače. Je vybaven dvěma válečky se značně zvětšeným průměrem a zřetelně pevnějším protiskluzovým profilem. V kombinaci s osvědčeným bubnem CFS mezi sběračem a rotorem zajišťuje MagnonCFS 8 dokonalý tok materiálu a maximální výkon za nejrůznějších sklizňových podmínek.

Integrovaný rotor má celkovou šířku 2 100 mm. Integrované šneky o šířce 250 mm na vnějších stranách rotoru zajišťují spolehlivý tok materiálu od širokého sběrače k dopravním hrotům. Rotor je poháněn přes planetovou převodovku. Díky vysokým rychlostem v hnacím ústrojí je zatížení točivým momentem vyvíjené na komponenty nízké a pohon je zachován.

Se svými 44 noži a teoretickou délkou řezu 35 mm zaručuje řezací jednotka Exact-Cut optimální kvalitu řezu. Má známé výhody systému ochrany nožů s bodovým spouštěním a automatickým zpětným chodem, minimální nároky na údržbu a nože s oboustranným ostřím.

Podobně jako známý MagnonCFS je řada MagnonCFS 8 také vybavena hydraulicky sklopným čelem: Pro naložení vozu se vyklopí do nákladového prostoru, aby se dosáhlo optimálního stlačení krmiva. Když je nákladový prostor zcela zaplněn, přední panel se automaticky vysune dopředu a poskytne tak dalších 4,5 m³ dodatečné kapacity. Při vykládání se přední panel také automaticky vyklopí do nákladového prostoru, aby umožnil rychlé a úplné vyprázdnění vozu.
Strautmann-Magnon-8-vytlacne-celo.jpg

Plošina je široká 2,25 m a má ocelovou podlahu. Přepravní podlahu tvoří čtyři ocelové řetězy 10 x 31 mm, které jsou zapuštěny v podlaze. Každý má mez pevnosti 13 t. Celá platforma je opatřena práškovým lakem pro dokonalou ochranu proti korozi.
Strautmann-Magnon-8-podlaha.jpg

Dva menší modely MagnonCFS 8-370 a 8-410 jsou standardně vybaveny boogie tandemovým podvozkem, který vyniká velkým poloměrem otočení náprav a dobrým jízdním komfortem. Lze je osadit pneumatikami s rozměrem 800/45 R 26,5.

Pro dokonalý jízdní komfort a maximální stabilitu v zatáčkách a svazích je k dispozici hydraulický tandemový podvozek, který je volitelnou výbavou u modelů MagnonCFS 8-370 a 8-410 a součástí standardní výbavy modelu MagnonCFS 8-450. Tento podvozek lze osadit pneumatikami až do rozměru 800/45 R 30,5, což v budoucnu umožní 30,5" pneumatiky již od ložné kapacity 36 m³.

Pro MagnonCFS 8-450 je jako volitelná výbava k dispozici tridemový podvozek s nápravovým zatížením 27 t, elektronicky aktivním řízením a zvedací nápravou.

Součástí standardní výbavy je také ovládání přes Strautmann ISOBUS s intuitivní navigací v menu a různými automatickými funkcemi. Při údržbě lze oj a sběrací ústrojí snadno ovládat zvenčí. Pokud není k dispozici traktor kompatibilní s ISOBUS, lze jako volitelné vybavení dodat 5,7" ovládací terminál.

Pro nadcházející sezónu 2023 bude MagnonCFS 8 k dispozici v předsérii v omezeném množství.

Strautmann-Magnon-8.jpg
První oficiální představení MagnonCFS 8 veřejnosti se uskutečnilo na výstavě Agro Show Bednary v Polsku.

Práci stroje můžete shlédnout na níže uvedeném videu:
2022_10_27-Strautmann-Magnon-8_video.jpg
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.