AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann S krmným vozem Verti-Mix Double SF se snížila doba krmení z devíti hodin na tři

S krmným vozem Verti-Mix Double SF se snížila doba krmení z devíti hodin na tři

26. 11. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Samojízdný krmný-míchací vůz Strautmann Verti-Mix 1702 Double SF pořídila akciová společnost AG – PRODUKT a.s. v roce 2019. Klíčovým faktorem pro jeho koupi byla homogenně připravená krmná směs, protože původní krmné vozy s horizontálním mícháním a frézou tuto podmínku nesplňovaly.

S příchodem Verti-Mixu se nejen zvýšila dojivost, ale současně se zkrátila doba krmení z původních devíti hodin na hodiny tři!
 
Firma AG – PRODUKT a.s. se specializuje na chov skotu s produkcí mléka, masného skotu, chovných jalovic a odchov mladého dobytka. Hospodaří na cca 1 900 ha půdy, z toho 300 ha tvoří trvalé travní porosty. Na pěti střediscích mají ustájeno 1 400 kusů hovězího dobytka, z toho 350 dojnic. Nakrmit tak velké stádo už není žádná maličkost. V tom významnou měrou pomáhá technika od německé firmy Strautmann. Dva senážní vozy Giga-Vitesse, jeden Super-Vitesse a samojízdný krmný-míchací vůz Verti-Mix 1702 Double SF.
 
„Právě s ohledem na živočišnou výrobu a rozlohu našich luk sklízíme seno a slámu sběracími vozy Giga-Vitesse III (2005), Super-Vitesse III (2007) a nejnovějším Giga-Vitesse CFS 4401 (2014) od firmy Strautmann. Využíváme je nejen ke sběru a senážování, ale i jako velkoobjemové vozy pod řezačku. První vůz jsme pořídili už v roce 2005, poté následovaly další dva. Jsou robustní, mají vysoký nakládací výkon, vynikající kvalitu řezu a umožňují tak připravit řezanku na požadovanou délku. Jsou velmi spolehlivé a jednoduché na obsluhu. Například výměna nožů v řezacím agregátu je otázkou několika málo minut, a to bez použití nářadí,“ uvádí předseda společnosti Jaroslav Loukota.
 
„O nákupu samojízdného krmného vozu Verti-Mix 1702 Double SF se rozhodovalo více než rok. Povoláním jsem zootechnik, tak jsem měl jasnou představu o tom, jak přesně by měla krmná dávka vypadat. Otestovali jsme řadu krmných vozů od různých výrobců, ale nakonec nás přesvědčil právě Strautmann,“ sdělil pan Loukota, který dále dodal: „Až do roku 2019 jsme využívali tři tažené krmné vozy s horizontálním míchacím ústrojím. Výsledkem byla namačkaná a nevzhledně vyhlížející hmota. Zatímco krmný vůz Verti-Mix Double SF se dvěma vertikálními míchacími šneky krmivo nejen dobře nařeže, ale i výborně promíchá a načechrá. Výsledkem je vždy perfektně homogenní dávka, ze které krávy nemohou selektovat. Tím se nám zvýšila i dojivost. Rozhodnutí investovat do samojízdného krmného vozu tedy v žádném případě nelituji.“
 
Krmný vůz Verti-Mix 1702 Double SF byl zakoupen v září 2019 a dnes má najeto 3322 Mth. V rámci přejezdů mezi čtyřmi středisky každý den najede kolem 60 km a celkem připraví 11 fůr. „Krmím s ním jednou denně mladý dobytek a dvakrát denně dojnice. Nejenže je to stroj extrémně výkonný, pohodlný a jednoduchý na obsluhu, ale současně podstatně zkrátil dobu krmení z původních devíti hodin na hodiny tři,“ sdělila přímo obsluha Verti-Mixu pan Josef Cres, který osobně nedá na stroj dopustit. To dokládá i skvělá péče, kterou pan Cres stroji věnuje.
 
V areálech společnosti AG – PRODUKT narazíte kromě techniky Strautmann i na další stroje z portfolia klatovské společnosti ARBO, spol. s r.o., která si v regionu dlouhodobě udržuje pověst spolehlivého obchodního i servisního partnera.  V podniku využívají již dlouhou dobu sklízecí řezačky značky New Holland, přičemž ta nejstarší pocházela z roku 1992 (New Holland 1905), následoval typ FX 40 až po nejnovější model FR 550 z roku 2020. Sklizeň obilovin a řepky zajišťuje mlátička New Holland CX 8080 SL. Dále ve Šťáhlavech můžeme najít např. výměnný systéme ZDT Mega 21 (dozadu sklápěná korba + rozmetadlo hnoje), ale i 25 let stará rozmetadla minerálních hnojiv Amazone ZA-M Special (1996), která jsou stále v provozu a plně funkční.
 
Společnost AG - PRODUKT a.s. hospodaří na cca 1 900 ha půdy, z toho 300 ha tvoří trvalé travní porosty. Zabývá se výrobou živočišných a rostlinných produktů. Mezi hlavní pěstované plodiny patří pšenice ozimá, ječmen jarní i ozimý, řepka, sladovnický ječmen, oves, kukuřice na siláž i na zrno. V rámci živočišné výroby chovají 1400 kusů dobytka, z toho 350 dojnic a 250 jalovic. V současné době zaměstnávají 43 zaměstnanců na střediscích Šťáhlavy, Chválenice, Želčany, Nezbavětice a Šťáhlavice.

20211102_105505.jpg

IMG_20191002_114059.jpg

Strautmann-Vitesse_low.jpg

DSC_VP21_0288-(2).jpg

New-holland-rezacka.jpg

New-Holland.jpg


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.