AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Verti-Mix „Professional“ doplňuje produktové portfolio 1šnekových krmných vozů Strautmann

Verti-Mix „Professional“ doplňuje produktové portfolio 1šnekových krmných vozů Strautmann

04. 11. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Při příležitosti konání veletrhu EuroTier 2022 představí společnost Strautmann novou řadu vertikálních 1šnekových krmných míchacích vozů Verti-Mix Professional.

Nový míchací vůz je tzv. „malým bratrem“ generace Verti-Mix 01, která je již léty prověřená v praxi. Se zkráceným podvozkem a bez koncepce rozšíření, ale se zvětšenými vypouštěcími otvory je tato řada omezena na základní požadavky farem pro chov hospodářských zvířat.

Základní myšlenkou redesignu tohoto stroje bylo vytvořit kompaktnější a designově ještě dokonalejší stroj, který by odolal každodenním nárokům zemědělských podniků. Byla kompletně přepracována přední jednotka skládající se z oje, hydraulického ochranného boxu a přední části rámu. Vzdálenost mezi okem oje a kontejnerem tak mohla být oproti stávající generaci znatelně zmenšena.
 
Rámová koncepce je celek skládající se z kontejneru a rámu. V budoucnu budou tři vážící tyče (2 na nápravě a 1 na oji) zajišťovat vážení složek krmiva na kilogram. Výhodou tříbodového vážicího systému je, že vážící tyče dokážou vždy indikovat aktuální stav, a to i v nerovném terénu. Díky této nové koncepci zkráceného podvozku je stroj ještě lépe ovladatelný než předchozí model, proto je jeho využití flexibilnější.

Krmivo lze vykládat s pomocí bočních výhozů a/nebo zadního příčného dopravníku. Aby bylo vykládání krmiva bočními výhozy ještě dokonalejší, byla rozšířena vždy o 100 mm. Stejně jako na všech ostatních krmných vozech je i zde použit nově vyvinutý míchací šnek Strautmann IMS umožňující rychlé, homogenní a snadné míchání.

Nový modul stroje Strautmann řady Verti-Mix Professional bude obsahovat celkem šest nových modelů strojů s kapacitou od 7,5 m³ do maximálně 14,5 m³. K dispozici budou s výškou od 2,30 m.
 Strautmann-Verti-Mix_2.jpg
Po pilotní sérii ve třetím čtvrtletí roku 2022 se nový Verti-Mix Professional začne sériově vyrábět od jara roku 2023.

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.