AGROTEC zemědělská technika Novinky TEHNOS V Javorníku si mulčovač TEHNOS pochvalují

V Javorníku si mulčovač TEHNOS pochvalují

29. 04. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Odbor správy majetku malebného městečka Javorník pečuje nejen o město samotné, ale i o přidružené obce. V péči o veřejné prostranství pomáhá technika, mezi kterou najdete i boční mulčovač TEHNOS MBL 170 LW.

S jeho pomocí je upravováno cca 30 km krajnic a příkopů a dalšího veřejného prostranství. „V porovnání s předchozím typem mulčovače zvládá svou práci několikrát rychleji a vizuálně pozemky vypadají mnohem lépe“, sděluje vedoucí odboru správy majetku pan Pavel Pospíšil.  

„Dříve jsme k úpravě cest a příkopů využívali ramenový mulčovač. Práce s ním však byly velmi pomalé, proto jsme začali uvažovat o nové alternativě. Dodnes si pamatuji, když jsme mulčovač TEHNOS testovali, jak dokázal bez sebemenší námahy doslova rozsekat poměrně silný kmen ořešáku, který rostl podél silnice. Nic z něj nezbylo a zástupce společnosti AGROTECHNIC MORAVA, který nám stroj zapůjčil, se jen zpovzdálí usmíval,“ uvádí pan Pospíšil.

„Práce mulčovače TEHNOS byla excelentní, proto jsme se ihned rozhodli pro jeho koupi. Původní mulčovač dnes již téměř nevyužíváme, mulčujeme pouze s TEHNOSem. Stroj sice neupraví protilehlý břeh příkopu, kam se opravdu dostane jen ramenový mulčovač, ale krajnice a vše potřebné s přehledem zvládne. Práce se strojem je nejen rychlejší a jednodušší, ale i veřejná prostranství vypadají o poznání lépe než od předchozího mulčovače“, pochvaluje práci stroje pan Pospíšil.

„Shodou okolností jsme v loňském roce řešili zakoupení nového traktoru, který měl nahradit téměř 12 let starý New Holland TL 80A. Stroj je v provozu prakticky denně. Díky nadstandardně dobré spolupráci se zástupcem firmy AGROTECHNIC MORAVIA se tedy pořizoval jak nový traktor New Holland Dual Command Heavy Duty LR, tak i již zmíněný mulčovač TEHNOS MBL 170 LW. S touto firmou máme dlouholeté zkušenosti a spolupráce s ní je zcela bezproblémová. A že se vybíralo dobře, potvrzuje i spokojená obsluha. Traktor si pochvaluje pro jeho citlivost, odhlučnění a větší komfort, mulčovač pak pro rychlost a kvalitní práci,“ doplňuje pan Pospíšil.

Odbor správy majetku města Javorník pod vedením pana Pavla Pospíšila pečuje o pozemky města a jejich pronájmy, zajišťuje opravy a údržbu veřejných prostranství a veřejné zeleně, pečuje o údržbu veškerých komunikací, veřejné osvětlení, zajišťuje svoz odpadů, poskytuje půjčky na rozvoj bydlení, to vše nejen v městě Javorník, ale i v přidružených obcích Horní Hoštice, Bílý potok, Travná, Zálesí. Lokalita rozsáhlá a výčet činností opravdu dlouhý. To vše ale město zvládá díky koordinaci 10 pracovníků a preciznímu Plánu údržby. Právě díky tomuto odboru se městu podařilo v roce 2019 získat prestižní ocenění „Keramická popelnice“, protože dokázal obyvatelům města vytvořit podmínky ke třídění komunálního odpadu a motivovat ty, kteří měli v třídění stále rezervy.

Krásné město Javorník určitě stojí za návštěvu. Nachází se na severovýchodním úpatí Rychlebských hor, v tzv. Slezské Hané. Žije zde cca 2800 obyvatel a můžete zde objevit skutečné skvosty, mezi které patří krásná dominanta města zámek Jánský vrch, rozhledna na Borůvkové hoře, zřícenina hradu Rychleby nebo jedna z nejkrásnějších secesních staveb – Tančírna v Račím údolí.

TEHNOS-Javornik_6_low.jpg

TEHNOS-Javornik_3_low.jpg

TEHNOS-Javornik_1_low.jpg

TEHNOS-Javornik_4_low.jpg

TEHNOS-Javornik_5_low.jpg


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.