Amazone UX SmartSprayer

24. 05. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Bodová aplikace posouvá zemědělství na nejvyšší úroveň
Pro jarní sezónu 2021 uvádí společnost Amazone tažený postřikovač UX 5201 s technologií SmartSprayer s pracovním záběrem 36 metrů. Postřikovač je osazen kamerovým systémem firmy Bosch a aplikací xarvio™ Agronomic Decision-making Engine (ADE), díky kterým lze docílit přesné aplikace postřiku v reálném čase.
 

Kamerová technologie od společnosti Bosch detekuje plevel v řádkových plodinách a xarvio™ Agronomic Decision-making Engine (ADE) od společnosti BASF Digital Farming Solutions rozhoduje o aplikaci.
 
Nově vyvinutá high-tech postřikovací ramena mají integrovanou kameru a osvětlovací moduly, které zajišťují přesnou aplikaci postřiku na konkrétní místo, a to i při pojezdové rychlosti 12 km/h. Využívá aktivního vedení ramen ContourControl a aktivního systému tlumení vibrací SwingStop, které jsou již k dostání u sériových modelů postřikovačů.
 
Kamerový system od firmy Bosch detekuje plevel v milisekundách a ve velmi ranné fázi růstu, tím lze aplikovat herbicid na cílový povrch s co největší přesností a účinností v reálném čase. Díky speciálně vyvinuté technologii LED osvětlení systém funguje i ve stínech nebo v nočních hodinách.
 
Tato nová technologie zajišťuje aplikaci herbicidů na správném místě, ve správný čas a ve správné intenzitě.

Amazone-SmartSprayer_2.jpg
 Kamera a osvětlovací systémy jsou optimálně integrovány do ramen postřikovače.

Amazone-SmartSprayer_3.jpg
Díky speciálně vyvinuté technologii LED osvětlení je možný i spolehlivý provoz v noci.


Amazone-SmartSprayer.png