AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Aplikace plánování techniky v zemědělské technice

Aplikace plánování techniky v zemědělské technice

17. 10. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nová aplikace „plánovače“ nasazení techniky v rostlinné výrobě byla vytvořena z potřeby praxe. Zasloužili se o ni odborný učitel z Dolního Rakouska a specialista na IT programy z Hamburku.

Program, který je zdarma ke stažení, je určen pro různorodé zemědělské podniky nebo pro podniky služeb a je kompatibilní se systémy Android i Apple. Všechny údaje se shromažďují a ukládají na serveru. Po nainstalování se zadá pouze Email a heslo. Účastník, který jako první zadá do systému všechny stroje, se stane administrátorem. Ten má jako jediný právo uvolňovat stroje pro ostatní účastníky, případně podle situace rezervace rušit.

Administrátor po zadání strojů všech účastníků do systému zarezervuje jednotlivé stroje dle požadavků účastníků v pořadí, v jakém si příslušný termín zamluvili. Pokud je již stroj v daném termínu zamluven, dostane o tom okamžitě informaci. Každý si může zobrazit kalendář již zadaných strojů. Kromě fotky strojů najde uživatel v systému i údaje o stroji včetně návodu na obsluhu. Celý systém je uspořádán přehledně a jednoduše:
- každý stroj má vlastní kalendář nasazení
- zájemce má svoji rezervaci zobrazenou barevně
- rezervace ostatních jsou v šedé barvě
Každý zarezervovaný termín zobrazuje jméno společníka, který byl rychlejší. Každý si může vyvolat stroje i termíny, které si sám zarezervoval. Každý vložený stroj má logicky svůj vlastní kalendář pro celou sezónu.

Amazone-aplikace-na-planovani_app.jpg
Náhled do aplikace

Je zřejmé, že využití tohoto plánovače je vhodné pro určité oblasti, ve kterých již zemědělci spolupracují buď volně nebo pod zastřešením místního podniku služeb. Je vhodný pro ty, kteří nemají sami k dispozici veškerou potřebnou techniku a pro některé agrotechnické zásahy potřebují pomoc od jiných. Zmíněná aplikace jim pak usnadňuje a urychluje orientaci a veškeré termíny mají stále po ruce. Určitě nás napadne, že stanovení přesného termínu ve velkém předstihu nemusí s ohledem na stav kultur a počasí vždy vyjít. Pak samozřejmě nastoupí komunikace a dohoda s administrátorem.

Účastníci této Promo-aplikace ji hodnotí jako smysluplnou a oceňují přehlednost a jednoduchost a jejich připomínky budou začleněny do dalšího vývoje.

Aplikaci si lze stáhnout pod odkazem https://apps.apple.com/at/app/maschinenplaner/id1618732360?platform=iphone

Zdroj: časopis Profi 10-2022, článek Ein ziemlich guter Plan

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.