AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE DirectInject – oceněná novinka od AMAZONE

DirectInject – oceněná novinka od AMAZONE

08. 12. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Německá zemědělská společnost DLG, která je pořadatelem veletrhu Agritechnica, včera vyhlásila vítěze soutěže „Agritechnica Innovation Awards 2022“. Přihlášeno bylo 164 strojů a zařízení. Zlatý vítěz byl vyhlášen jeden, stříbrných celkem šestnáct. Mezi nimi i společnost AMAZONE se systémem „DirectInject“

Podstata a důvody vzniku Directinjectu

Zmenšování výměr polí, důraz na přesnou variabilní aplikaci a možnost rychlé reakce na lokální podmínky, např. silné zaplevelení v daném místě pole, si žádají operativní, a přitom jednoduché, řešení pro obsluhu. Velké moderní postřikovače se záběry ramen nad 30 m umí vše, kromě okamžité změny nebo přidání přípravku přímo během práce. DirectInject toto řeší a přitom minimálně zatěžuje obsluhu, která může změnu aktivovat jednoduše tlačítkem na počítači. Reakce je pak velmi rychlá díky krátkým cestám v ramenech. Změna proběhne na poli během dráhy do 30 m podle pojezdové rychlosti.

 

Princip

Přímá injektáž druhého přípravku zahrnuje přídavnou 50l nádrž na koncentrovaný přípravek, který se přimíchá ve směsné komoře do hlavní postřikové jíchy. Takto obohacená směs je připravena v druhém paralelním vedení v ramenech a ihned po aktivaci DirectInjectu se dostává do trysek.  Vysokotlaký cirkulační systém DUS Pro je aktivován, pokud se zrovna kombinovaný roztok nepoužívá. Je tak zajištěna homogenita roztoku, stejně jako bezpečné oddělení obou okruhů. Při aktivaci DirectInjectu se DUS Pro uzavře a přídavná směs se dostává přes četné injektážní body přímo do trysek a je bez prodlevy aplikována.

Nespotřebovaný koncentrát přídavného pesticidu se může opět stáhnout do kanystru a může se použít při jiném postřiku. To je výhoda proti zředěnému přípravku v hlavní nádrži, který je nutno vystříkat. Čištění systému po ukončení práce je možné řešit přímo z traktoru, potřebné kroky jsou zahrnuty v ovládání Comfort-Packet.

 

Shrnutí výhod

- Flexibilní a rychlé použití pesticidu s lokálním využitím                                      
- Úspora času, nákladů na techniku, přípravky a samotnou práci obsluhy                             
- Optimální porosty
- Ochrana životního prostředí

Amazone-DirectInject_1-low.jpg
Výbava DirectInject s 50l nádrží a čerpadlem v úložném chráněném prostoru postřikovače

Amazone-DirectInject_2-low.jpg
Aktivace DirectInjectu na terminálu AmaTron 4

grafik_direkteinspeisung_directinject_en_GO.jpg
Krátké cesty v ramenech – rychlá reakce do 30 m

Amazone-DirectInject_3-low.jpg
Nádrž DirectInjectu se sítem pro snadné a bezpečné plnění

Amazone-DirectInject_6-low.jpg
Mechanické míchání a čistící tryska v nádrži DirectInjectu

Amazone-DirectInject_4-low.jpg
Přesné uložení nastavené dávky

Amazone-DirectInject_5-low.jpg
V ramenech jsou 2 samostatná vedení kapalin, žluté a zelené, jejich volba je dálková