AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Maximální výkon, maximální přesnost na jedné nápravě

Maximální výkon, maximální přesnost na jedné nápravě

01. 09. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost AMAZONE rozšířila řadu svých tažených postřikovačů UX o vysoce výkonné modely UX 7601 Super a UX 8601 Super s objemy 8 000 l a 9 000 l.

Neustálý vývoj kompaktní konstrukce stroje Amazone znamená, že nové modely kombinují kapacitu nádrže až 9 000 l a pracovní šířku ramen až 42 m, i nadále s vynikající manévrovatelností a vysokou stabilitou jednonápravového postřikovače. Díky zcela nové konstrukci podvozku vyplňují tyto dva nové modely mezeru mezi původně největším jednonápravovým postřikovačem UX 6201 Super s objemem 6 200 l a dvounápravovým 11201 s objemem 11 200 l. Stroje jsou vybaveny veškerou inovativní technologií ochrany plodin od společnosti AMAZONE, která je zaměřena na co největší přesnost při aplikaci, výkon a hospodárnost provozu.

 

Maximální objem ve své nejkompaktnější a nejlépe ovladatelné podobě

Nově vyvinutý podvozek modelů UX 7601 Super a UX 8601 Super přímo spojuje nápravu se standardní ojí spodního závěsu. Přední šikmá konstrukce podvozku udržuje ideální rozložení hmotnosti postřikovače. Přípustná zatížení oje a náprav jsou proto optimálně využita. V nové koncepci podvozku je těžiště obzvláště nízko. To zajišťuje vysokou stabilitu i v kopcovitém terénu a při vyjíždění zatáček. Vysoké a snadno poškoditelné plodiny jsou chráněny volitelným nerezovým krytem spodní strany. Další výhoda: nový UX Super má poměrně nízkou hmotnost a vysoké užitečné zatížení díky jednodílnému podvozku a oji. Úzký profil nádrže na postřik s nádržemi na čistou vodu namontovanými po obou stranách podvozku přispívá k její bezpečné manipulaci, zejména když je nádrž naplněna jen částečně. Další podstatnou výhodou nádrže vyrobené z polyetylenu je extrémně zaoblený design a výjimečně hladké vnitřní a vnější stěny, které podstatně usnadňují její celkové čištění.

 

Čtyřdílná ramena Super-L3 boom s pracovním záběrem až 42 m

Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony. Ramena Super-L3 mohou pracovat s redukovanými pracovními šířkami. Jednostranné nezávislé skládání pro překonávání překážek je také velkou výhodou. Profilová konstrukce vytváří extrémně stabilní, avšak lehká, ramena s hydraulicky jištěnými spoji proti nárazu. Tyto koncové části jsou vyrobeny výhradně z hliníku, což zajišťuje extrémně stabilní jízdu ramen. Nová ramena Super-L3 jsou navíc v pracovních záběrech 39 až 42 m standardně vybavena systémem aktivního vedení ramen ContourControl a aktivním systémem tlumení vibrací SwingStop. Zvláštnost: díky vícedílnému skládacímu systému jsou ramena v přepravní poloze kompaktní a z postřikovače nevyčnívají. Ramena Super-L jsou v přepravní poloze bezpečně umístěna na speciálně vyvinutém odpruženém paralelogramu. Při přepravě tedy nehrozí jejich poškození. Oba nové modely UX 7601 a 8601 jsou k dispozici s šířkou ramen 21 až 42 m.

 

Velkokapacitní čerpadla bez kompromisů

Vynikající intenzitu míchání pro velké kapacity nádrží zajišťují dvě velkokapacitní písto-membránová čerpadla o výkonu  600 l/min. Tato vysoce spolehlivá čerpadla umožňují trvale vysoké výtlačné kapacity bez ohledu na tlak při postřiku.
Trvale vysoké míchací výkony a aplikační dávky jsou vždy k dispozici, a to i při vysokých tlacích systému. Písto-membránová čerpadla jsou navíc samonasávací, což znamená, že kompletní okruh postřikové jíchy se nastavuje velmi jednoduše a s krátkým hadicovým vedením. To také poskytuje pevný základ pro rychlé a důkladné čištění. Nově vyvinutá generace čerpadel má také větší průměry pístů, což znamená, že membrány jsou vystaveny menšímu mechanickému namáhání. To zajišťuje extrémně dlouhou životnost s minimálními nároky na údržbu. Dávkovací a míchací čerpadla mohou být poháněna buď vývodovým hřídelem nebo hydraulicky. Velmi užitečný detail: hydraulický pohon čerpadla, který je plně integrován do řízení ISOBUS, reguluje požadované otáčky čerpadla plně automaticky v závislosti na provozním stavu.

 

Maximální komfort ovládání v SmartCenter

Kromě enormní pracovní zátěže se dva nové modely UX Super zaměřují také na snížení pracovní zátěže řidiče. Ovládací zařízení postřikovače Smart Center a stanoviště obsluhy jsou bezpečně chráněny pod krytem na levé straně postřikovače. Zde je také umístěna velkokapacitní 60 litrová přimíchávací nádoba. Smart Center nabízí ideální řešení pro každý požadavek zákazníka: Kromě kompletně mechanicky ovládaného balíčku Standard je k dispozici také intuitivní a jednoduchý balíček Comfort s Twin Terminal 3.0. To zahrnuje automatické zastavení plnění při sání i tlakovém plnění, automatickou regulaci míchání závislou na úrovni naplnění a dálkově ovládané čisticí programy. Balíček Comfort-Pack plus nabízí maximální pohodlí s dotykovým terminálem s plně automatizovanými procesy plnění a čištění.

 

Maximální výkon s High Flow+

Postřikovače UX 7601 Super a UX 8601 Super mohou být vybaveny volitelným systémem HighFlow+, aby byl zaručen efektivní provoz s adekvátním dávkováním při použití těchto velkých pracovních záběrů v kombinaci s vysokými pojezdovými rychlostmi. Inteligentní řídicí technologie umožňuje použití obou čerpadel k postřiku při zachování vysoké míchací kapacity a dodržení homogenní postřikovací směsi. Všechny součásti systému HighFlow+ jsou zcela integrovány do čisticího cyklu.

Amazone-UX-Super_2.jpg
Nové modely UX 7601 Super a UX 8601 Super kombinují kapacitu nádrže až 9 000 l a pracovní šířkou ramen až 42 m s vynikající manévrovatelností a vysokou stabilitou jedno-nápravového postřikovače.

Amazone-UX-Super_3.jpg


Amazone-UX-Super_4-(1).jpg
Nové tažené postřikovače Amazone UX 7601 Super a UX 8601 Super, vybavené veškerou inovativní technologií ochrany plodin Amazone, představují nejvyšší přesnost, výkon a hospodárnost provozu.
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.