AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Na flotilu sedmi postřikovačů AMAZONE Pantera narazíte v Radomyšli

Na flotilu sedmi postřikovačů AMAZONE Pantera narazíte v Radomyšli

21. 02. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Cílená a přesná ochrana plodin spojená s nižší časovou náročností a využití optimálních podmínek při aplikaci jsou v dnešní době hlavními kritérii při volbě postřikovače. 

Nejinak tomu bylo i ve společnosti Noragros s.r.o., která se před pěti lety rozhodla doplnit strojový park o samojízdný postřikovač AMAZONE Pantera 4502. Klíčovou roli při volbě právě tohoto typu postřikovače sehrály tyto klíčové faktory: reference od obsluh několika Panter, které vlastnil sousední podnik služeb, včetně kvality a dostupnosti servisu a náhradních dílů.

Společnost Noragros s.r.o. se nachází v jihozápadních Čechách přibližně sedm kilometrů od města Strakonice. Obhospodařuje 500 hektarů zemědělské půdy převážně ve svažitém terénu. V rámci rostlinné výroby se věnuje pěstování ozimé řepky, ozimé pšenice, ozimého a jarního ječmene a sóji. Tu zkoušeli v loňském roce poprvé a rádi by v její pěstování pokračovali 

Až do konce roku 2017 zde byl k ochraně rostlin využíván samojízdný postřikovač s mechanickým pohonem. „V té době nebylo nutné řešit nic náročnějšího. Doba však pokročila, proto jsme začali uvažovat o modernějším, variabilnějším a o řád komfortnějším řešení. Vhodným kandidátem se stala právě Pantera od společnosti AMAZONE. Nejen proto, že vedlejší podnik služeb v době rozhodování vlastnil a provozoval několik těchto samochodů (dnes už jich vlastní šest), ale i z důvodu spolehlivosti a dostupnosti servisu, a to konkrétně společnosti ARBO, spol. s r.o.,“ sdělil jednatel společnosti Václav Nosek. 

„Flotila Panter za plotem u sousedů sehrálo v rozhodování klíčovou roli. Stačilo se jen poptat samotných obsluh, které se stroji jezdí. Ovládání stroje, spolehlivost, preciznost aplikace, komfort, kvalita a dostupnost servisu a jako bonus sousedi, s kterými si v případě potřeby vypomůžou. To všechno byly argumenty, které při rozhodování o koupi postřikovače sehrály svou zásadní roli. Od března 2018 tak bylo možné v oblasti Radomyšle spatřit o jednu Panteru více, jak spolu s ostatními ladně křižuje místní pole. A protože se sousední podnik rozhodl svou flotilu postřikovačů ještě rozšířit, od začátku roku 2023 zde můžete spatřit Panter hned sedm. 

Pantera 4502 společnosti Noragros je vybavena kabinou Standard s filtrem s aktivním uhlím, podvozkem s rozchodem kol 1800-2400 mm, 30metrovými rameny se systémem spínání jednotlivých trysek AmaSelect, balíčkem Steer Ready pro příjímání signálu GPS a centrálním mazáním. Každoročně postříká cca 4000 hektarů plochy, a to i v rámci služeb. Po pětiletém bezproblémovém provozu se nyní chystá na své první přezkoušení funkční způsobilosti ZAP. 

Není nezvyklé, že se obsluhy starají o svěřené stroje jako by byly jejich vlastní. Ani panu Jaroslavovi Němečkovi, který Panteru obsluhuje, osud stroje není lhostejný. „S postřikovači jezdím už více než 10 let. Panteře nelze po technické stránce ani po stránce ovládání prakticky nic vytknout. Automatické řízení, plnění, sání, elektrické spínání a přepínání jednotlivých trysek pomocí systému AmaSelect, kopírování terénu při aplikaci, ovládání, vše funguje dobře. Pokud by se však objednával stroj nový, už bych přivítal inovativní systém vedení ramen ContourControl, s jehož pomocí lze lépe kopírovat terén, větší pracovní záběr ramen než jen 30 m, senzor na měření větru a lepší polstrování loketní opěrky,“ sdělil pan Němeček a dále dodal: „výrobci bych doporučil, aby se pokusil lépe vyřešit umístění filtru v ramenou postřikovače, které je dnes ne příliš šťastně řešeno, a už v základní výbavě stroje nabízel automatické řízení. Je to jeden z největších pomocníků při aplikaci.“ 

Závěrem pan Nosek dodal: „osobně musím pochválit společnost ARBO, na kterou se můžeme kdykoli obrátit. Firma funguje nejen po servisní stránce, ale i jako celek. Od rychlého poradenství po telefonu až po dodávky náhradních dílů. S Panterou, spolehlivou obsluhou a kvalitním servisním partnerem se nám podařilo posunout aplikaci postřiku na zcela jinou úroveň.“

Amazone-Pantera_2_low.jpg
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.