AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nové rotační brány AMAZONE KE 3002-240 se systémem Rotamix

Nové rotační brány AMAZONE KE 3002-240 se systémem Rotamix

12. 07. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Amazone nabízí nové rotační brány pro výkonnější traktory do 240 HP. Nově vyvinutý typ KE 3002-240 v pracovním záběru 3 m s inovativním systémem Rotamix ukazuje své silné stránky při intenzivním drobení půdy, zejména v těžkých půdách.

Systém Rotamix – krátká a kompaktní konstrukce – dva rotory navíc

Rotační brány KE 3002-240 se systémem Rotamix jsou osazeny dvanácti rotory, na které je distribuována síla pohonu. „Vlečené“ hřeby vytvářejí velmi pěknou drobtovitou strukturu. Nové rotační brány vykazují nejlepší výsledky zejména při práci v těžkých půdách a jsou vhodné pro optimální přípravu seťového lože, zejména po orbě. Dvanáct nosičů hřebů má malý průměr ozubených kol. Díky tomu mohla získat robustní vana rotačních bran na kompaktnosti a lehkosti.   
Úzký tvar rotačních bran snižuje zvedací sílu traktoru a při použití v kombinaci se secím strojem je polonesený secí stroj umístěn velmi blízko traktoru. Nižší zvedací síla, v porovnání s jinými rotačními bránami, znamená také menší čelní závaží na traktoru.
Systém Long-Life-Drive zajišťuje dlouhou životnost a maximálně hladký chod. Dvojité kazetové těsnění hřídele s těsnicím kroužkem a labyrintovým těsněním chrání před prachem, vlhkostí a nečistotami.
S osvědčeným systémem Quick & Safe mají hřeby o délce 290 mm integrovaný systém ochrany proti kamenům a lze je snadno a bez nářadí vyměnit.
    

Vyšší výkonnostní třída s převodovkou DirectDrive

Srdcem nového modelu KE 3002-240 Rotamix je převodovka DirectDrive, pomocí které je vyšší tok energie přenášen přímo na čelní ozubená kola nosičů hřebů. Stejně jako u rotačních kypřičů KX a KG nedochází k přesměrování výkonu, což zajišťuje velmi dobrý přenos síly při nízkém opotřebení. Rotační brány lze používat při otáčkách vývodového hřídele PTO 540/750/1000. Otáčky rotoru lze přizpůsobit různým půdním podmínkám a otáčkám vývodového hřídele traktoru pomocí sady převodových stupňů.
 

Systém rychloupínání QuickLink

Celá řada aktivního zpracování půdy Amazone je k dispozici s rychloupínacím systémem QuickLink pro maximální flexibilitu.
Nové rotační brány KE 02 lze také jednoduše připojit k různým secím strojům v několika jednoduchých krocích. KE 02 tvoří kompaktní tým se secím strojem Cataya a čelním zásobník
em Avant 02 a lze jej použít i se zesílenou konzolou s pneumatickým secím strojem Centaya Super. Bez nářadí lze připojit i nový přetlakový přesný secí stroj Precea-A. Samozřejmě jej lze také kombinovat s mechanickým secím strojem D9 s pomocí systémem Huckepack.
 

Nastavení a nástroje

Novou funkcí KE 02 je volitelná hydraulická regulace hloubky. Tímto způsobem lze rotační brány pohodlně přizpůsobit terénu za jízdy přímo z kabiny traktoru. Stupnice zajišťuje neustálé sledování pracovní hloubky. Výsuvná spodní ramena umožňují individuální nastavení KE 02 pro jakoukoli velikost traktoru. Kromě toho je tak usnadněna montáž kypřičů stop traktoru. Přitom mohou být použity i koule spodního závěsu kat. 3 ev. 3N.

Hloubku srovnávací lišty přesně řídí válec a díky integrované ochraně proti přetížení umožňuje její vychýlení směrem nahoru. V nabídce je i nářadí, jehož pomocí lze nastavit i bočních plechy či znamenáky.
 

Velký výběr válců

K dispozici je řada válců s různými průměry pro cílené opětovné utužení půdy. Rozsáhlá řada sahá od prutového válce po válec s klínovým prstencem nebo profilem Matrix, přes trapézové až po železné ozubené pro různé druhy půd, od středních až po ty těžké.

Originál produktové video: https://www.youtube.com/watch?v=hp_AmJ2kzgA

Amazone-rotacni-brany-KE_2-(1).jpg
Dvanáct rotorů s hřeby garantuje velmi dobrou strukturu půdy

Amazone-rotacni-brany-KE_3.jpg
Převodovka DirectDrive přenáší energii přímo na ozubená kola nosičů hřebů

Amazone-rotacni-brany-KE_4.jpg
Nový KE 3002-240 se systémem Rotamix má dvanáct rotorů a vyznačuje se velmi kompaktním a úzkým designem.

Amazone-rotacni-brany-KE_5.jpg

Amazone-rotacni-brany-KE_6.jpg
Systém QuickLink umožňuje propojení nových bran KE 3002-240 Rotamix např. s přesným secím strojem Precea 3000-A s minimem ruční práce . 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.