AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Novinka! Jedinečný systém vážení ProfisPro od AMAZONE

Novinka! Jedinečný systém vážení ProfisPro od AMAZONE

23. 08. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Rozmetadla Amazone se dlouhodobě řadí mezi světovou špičku. Není divu, že se firma snaží své stroje neustále zdokonalovat a udržovat podstatný náskok před konkurencí.

Na světě je tedy další novinka v podobě jedinečného integrovaného systému vážení ProfisPro. Principem je propojení zásobníku s hlavním rámem rozmetadla pomocí čtyř vážících tenzometrických jednotek, jejichž hlavním úkolem je regulovat aplikační dávku s pomocí vysokofrekvenčního vážení. Ovlivnění výsledku vážení tažnou silou traktoru nebo jinými faktory je tedy již zcela vyloučeno. Vážení nikdy nebylo přesnější!

ProfisPro kombinuje maximální komfort a optimalizovaný pracovní výkon při všech těchto úkonech:

Online kalibrace
Signál ze systému ProfisPro slouží k online kalibraci rozmetadla a umožňuje tak automatickou regulaci požadovaného rozmetaného množství pomocí dávkovacích hradítek. Stačí jen zadat požadované množství do terminálu a vyrazit.

Inteligentní řízení plnění
Zvlášť chytře si systém ProfisPro počíná, díky svému inteligentnímu řízení plnění, již ve fázi plnění zásobníku. Bez nutnosti používání externí váhy systém kontinuálně přináší přesné informace o stavu naplnění zásobníku a brání tak jeho přeplnění nebo jízdě naprázdno.

Zátěžová regulace brzd a optimální rozložení nákladu
Díky vážení v reálném čase lze již během plnění zásobníku optimálně využívat zatížení nápravy a svislé zatížení oje, neboť se již během průběhu nakládání prakticky ukáže, jaké zatížení bude na nápravu a oj působit. Signál se dále využívá pro potřeby zátěžové regulace brzd. Pro veškeré zátěžové oblasti lze získat optimální brzdnou sílu, a tak velmi přesně přizpůsobit brzdný účinek aktuálnímu stavu naplnění rozmetadla. Řízení stroje je tedy velmi komfortní a spolehlivé jak na silnici, tak i na poli, s maximální bezpečností na souvrati i ve svažitém terénu.

Zamezení driftování rozmetadla
Dodatečný senzor náklonu kompenzuje náklon rozmetadla ve svažitém terénu. Signál se tedy používá i pro řízení ve svahu pomocí nové řízené nápravy, čímž se zabrání nechtěnému driftování rozmetadla.

ZG-TS_10001_Argus_Fendt_d0_kw_DJI_1160_d2_181119.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.