AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Podle DLG ImageBarometeru si AMAZONE nadále udržuje prvenství v závěsných strojích

Podle DLG ImageBarometeru si AMAZONE nadále udržuje prvenství v závěsných strojích

09. 03. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Přehled oblíbenosti výrobců zemědělské techniky je v Německu stále velmi populární a má velkou tradici. Zástupci zemědělských podniků vyplní každoročně na podzim obsáhlé dotazníky, v nichž se promítá na základě řady kritérií úspěšnost výrobců.

V loňském roce, den po zveřejnění posledního průzkumu, vypukl válečný konflikt na Ukrajině. Všichni víme, jak obrovský vliv měla, a stále má, tato událost nejen na jednotlivé zemědělské trhy. Nárůst inflace, úrokových sazeb, nákladů na energie, provozní kapaliny … turbulentní období, které ovlivnilo i samotný průzkum, na jehož konci stojí každoročně očekávaný žebříček DLG-ImageBarometer. 

Letošního průzkumu se zúčastnilo celkem 668 lidí, přičemž průměrný věk účastníků byl 52 let.  

Hodnocení opět probíhalo v následujících kategoriích:
-    technika pro rostlinnou výrobu, živočišnou výrobu, přípravky pro živočišnou výrobu, chemie a osiva, obchod a služby, banky a pojišťovny a obnovitelné energie.

U některých značek se projevil vliv posledních událostí negativně, některé si naopak polepšily. Na prvních místech se již tradičně umísťují výrobci traktorů a kombajnů.

AMAZONE si však i nadále udržuje pomyslnou první příčku mezi výrobci závěsných strojů! Z každoročního hodnocení vyplývá, že značka AMAZONE má na německém trhu opravdu pevnou pozici a je i nadále vysoce ceněna.

Z pohledu českého trhu takové hodnocení nemáme, ale pozitivní jsou výsledky prodeje techniky AMAZONE i u nás. Jsme hrdí, že v ČR a SR tuto značku můžeme zastupovat. 

DLG-Image-Barometer.jpg

Více o DLG-ImageBarometeru na https://www.dlg.org/de/landwirtschaft/themen/dlg-imagebarometer/dlg-imagebarometer-2022-2023


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.