AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Precizní rozhoz s rozmetadlem IceTiger

Precizní rozhoz s rozmetadlem IceTiger

09. 12. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nově vyvinuté rozmetadlo pro zimní údržbu od AMAZONE pod názvem „Ice Tiger“ používá k dopravě materiálu k rozmetacím kotoučům posuvný pás na dně zásobníku. To umožňuje aplikovat sůl, štěrk i písek s vysokou přesností.

Systém s pásovým dopravníkem využívá i větší šířku zásobníku. Posypový materiál je tak lépe rozložen a aktivní posun pomáhá lépe dopravit i vlhkou sůl nebo směsi k rozmetacím kotoučům. Rychlost posunu pásu lze nastavit, takže můžeme dávkovat i minimální množství od 5 g/m2. Precizně nastavitelné kotouče pak mají záběr od 2 do 8 m, což umožňuje široké využití rozmetadla.

Vysoká přesnost rozhozu je dána nejen hydraulicky ovládaným posuvným pásem, ale i Isobus-elektricky nastavitelným bodem podání materiálu na kotouče. Z kabiny traktoru můžeme nastavit i záběr rozmetání samostatně vpravo i vlevo. Obrazce rozmetání mohou být nastaveny na jednu nebo i dvě stopy s posunem do strany, což lze využít např. na kruhových křižovatkách.

Výrobce nabízí i vlastní terminál AmaTron 4 pro traktory, které nemají systém Isobus. S 8palcovým displejem i s nočním režimem je nastavení všech operací intuitivní a velmi jednoduché. Velmi praktickým řešením může být i multifunkční Joystick AmaPilot+. Praktická je i jednoduchá základní výbava s ovladačem EasySet 2.

V základní výbavě je zásobník na 1000 l s příkrými stěnami a připojením na 3bodový závěs traktoru. Objem zásobníku lze zvětšit o 300 nebo 600 l s největším možným objemem 1 900 l. Pro mokrou sůl je k dispozici speciální zařízení s kapacitou zásobníku 500 l. Při důkladném promíchání pevných materiálů se solí před podáním na kotouče se dosáhne úspory podílu soli cca o 23 %.

Amazone-rozmetadlo-IceTiger_3.jpg
Rozmetadlo IceTiger se systémem dávkování Smart Precision, pásem ve dnu zásobníku, moderním řízením Isobus a precizními kotouči

Amazone-rozmetadlo-IceTiger_1-(1).jpg
Volitelné vybavení na mokrou sůl s příznivým těžištěm blízko traktoru


2021_12_09-Amazone-IceTiger_video.jpg
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.