Test pluhu Amazone TYROK 400 6+1 V

10. 05. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nová řada polonesených pluhů AMAZONE Tyrok byla již testována v roce 2021 a 2022 a pozitivní výsledky vzbudily všeobecnou pozornost. 

Redakce časopisu PROFI se proto rozhodla na podzim roku 2022 zařadit do programu testování i verzi TYROK 400 6+1 V s hydraulicky nastavitelným záběrem a tělesy STW 35 s pásovými odhrnovačkami.

Test se zabývá veškerými detaily stavby pluhu a vyhodnocuje řadu kritérií související s prací, obsluhou, přepravou a výsledkem práce. Velmi kladně hodnotí nové technické prvky, kvalitu orby a rovněž i snadnou změnu vedení pluhu z brázdové na ON-LAND verzi. 

 

Podrobné testování v různých podmínkách přineslo následující poznatky:

Jako velmi dobré (nejvyšší stupeň) hodnotí test systém otáčení pluhu, průchodnost, nastavení a přestavování záběru, krojidlo, transportní/opěrné kolo, kvalitu práce, odolnost proti ucpávání na středních a těžkých půdách, nastavení první radlice, zpracování pluhu, vedení hadic, potřebné nářadí i osvětlení.

Jako dobré (pozitivní) hodnotí připojení k traktoru, předradličky, silniční přepravu, potřebu tažné síly, nastavení opěrného kola, změna práce/transport.

Jako průměrné (vyhovující) hodnotí jištění, hmotnost (zato však výborná robustnost), nastavení náklonu, výměnu opotřebitelných dílů a návod na obsluhu.

Kriticky (ale stále vyhovující) se staví test k ucpávání odhrnovačky pouze na lehkých půdách s větším obsahem slámy (což je otázka správné volby orebního tělesa), k nastavení úhlu předradličky a náročnější údržbě (52 maznic), která je však adekvátní výbavě pluhu.

 

Poznatek z praxe:

Dobrá ovladatelnost, komfortní v mnoha směrech, což však vyžaduje 6 hydraulických okruhů.                          

 

Shrnuto:

TYROK 400 6+1 V je špičkový pluh odvádějící velmi kvalitní práci, a přitom za relativně příznivou cenu. Je robustní a díky tomu je kvalita orby na nejvyšší úrovni. Je propracován do detailů, které jsou zaměřeny na snadné provozování od transportu přes nastavení a práci v různých podmínkách.


Zdroj: časopis PROFI, 5/2023, článek Richtig gute Arbeit…
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.