10 let traktorů T7000

18. 12. 2018 , Ing. Aleš Petr

První traktory řady T7000 sjely z výrobní linky koncem roku 2007. Česká republika dostala z úvodní série 4 kusy, které jsme využili pro školení obchodníků a předvedení na střediscích. V následujících 12 měsících jsme na trh dodali celkem 27 traktorů řady T7000. Jeden z nich stále spolehlivě pracuje na farmě v Teplýšovicích.

Celá dealerská síť vkládala do kompletně přepracované modelové řady traktorů „vyšší střední třídy“ velká očekávání, protože nahrazovaly modely TM, kde především TM 190 nesplňoval přání zákazníků. Dekáda je určitě dostatečná doba, po které je možné se ohlédnout a zpětně zhodnotit, jak se traktory T7000 povedly. Rozjeli jsme se tady za vybranými majiteli původní sedmadvacítky strojů. 

Jeden z prvních strojů řady T7000 se usídlil na rodinné farmě Škvorových v Teplýšovicích. O zkušenostech s technikou New Holland a s ní spojeným servisem od společnosti Kvarto jsme si povídali s majitelem farmy panem Vladimírem Škvorem. 

Základy rodinné farmy Škvorových v Teplýšovicích pokládali rodiče pana Vladimíra Škvora v roce 1996. Z bývalého JZD dostali v rámci vypořádání techniku, kterou družstvo nepotřebovalo nebo nechtělo, a tak velmi záhy přišla nutnost strojový park obměnit. 
Mezi nejurgentnější stroje patřila sklízecí mlátička. Společnost KVARTO spol. s r.o. z nedaleké Bystřice u Benešovice byla ochotná Škvorovým ručit za úvěr na mlátičku, a proto padlo rozhodnutí pořídit stroje tehdy neznámé značky New Holland. Stroj to byl spolehlivý a Kvarto bezproblémově zajišťovalo potřebný servis a tak začala dlouhodobá spolupráce.

Přestože rodiče pana Škvora jsou patrioti, zkušenosti je donutily také u traktorů šáhnout po zahraniční značce, a tak se na dvoře objevil první traktor New Holland TM165. A následovaly další, například TS135A, TL100A či T6020. Dnes je na farmě stabilně 5 traktorů New Holland, které zvládají všechny práce spojené s pěstováním řepky, pšenice, sóji a jarních ječmenů i sečením a ošetřováním píce.

Celkem musí obhospodařit zhruba 560 ha z čehož je cca 180 ha luk a pastvin. Na loukách se pase masný dobytek plemene Charolais a živočišnou výrobu dále doplňují výkrmem dvou turnusů brojlerů cca po 18.000ks a v zimě tři turnusy kachen po cca 6.000ks. Provoz farmy pak zajišťuje pan Škvor s manželkou, synovec jako společník a tři šikovní zaměstnanci. Není to mnoho lidí na výše uvedený rozsah práce, ale dnes alespoň vydatně pomáhá techniky. O to větší poklonu skládá pan Škvor svým rodičům, kteří na farmě začínali od píky s minimálním vybavením a opravdu se při práci nadřeli.

10. června roku 2008 do Teplýšovic dorazil traktor T7050 a hned se zapojil do žňových prací a především do následné přípravy půdy a setí, které mu zůstalo dodnes. Za deset let provozu traktor spolehlivě odpracovat 5000 mth a nikdy na něm neřešili závadu, která by stála za zmínku. Kvalitní péče o techniku se hold vrací ve zvýšené spolehlivosti. Původní traktor T7000 doplnily další tři zástupci z anglického Basildonu, jeden také s plynulou převodovkou AutoCommand. Tento traktor si pan Vladimír Škvor nemůže vynachválit při využití v dopravě, ale trochu spolu zápasili při lisování, protože plynulá převodovka má svojí jasnou představu, jak správně požadované úkony vykonávat. Lisování tedy slámy tedy přešlo také na traktor T7050.

Teplisovice_T7000.jpg
Traktor T7050, setí 2018

“Z vlastní zkušenosti vím, že kvalitní servis v blízkosti firmy je základ úspěchu při pořizování techniky na farmu, proto dlouhodobě spolupracujeme s firmou Kvarto z Bystřice u Benešova.” Shrnul náš rozhovor pan Vladimír Škvor a dodal, že spolehlivost je důležitá nejen u techniky, ale také u spolupracovníků, protože podnikání je především o lidech a bez dobrých lidí se pracovat nedá. 

Teplisovice_sortiment1.jpg

Teplisovice_sortiment.jpg
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.