Agrotec a.s. opět na Živitelce

12. 08. 2022 , Ing. Aleš Petr

Těšíme se, že společně s majiteli techniky New Holland a Amazone oslavíme dožínky v Jihočeském Kraji a uděláme tak pomyslnou tečku za poměrně úspěšným „hospodářským rokem“.

Výstavní expozici jsme pro naše zákazníky zase o něco zvětšili a vylepšili. Ústředním bodem bude firemní promotruck s klimatizovanou zasedací místností a velkoplošnou obrazovkou, pro kterou připravujme sérii zajímavých videí. Vylepšujeme také prostory pro catering. Ze stanů se naši kuchaři přesouvají do zázemí pavilónu a věříme, že v profesionálnějších podmínkách zvládnout připravit ještě větší pochoutky než v minulých ročnících. Však uvidíte sami.
  

  
Hlavním exponátem na naší výstavní ploše bude traktor T6.180 Methan Power, který místo klasického dieselu využívá jako palivo stlačený biometan či CNG. Jedná se o první sériově vyráběný traktor na plyn, který si můžete již dnes standardně objednat. Vývojáři ze sesterské společnosti FPT mají dlouholeté zkušenosti s vývojem a provozem motorů na CNG. Kdo nejel městským autobusem IVECO Karosa z Vysokého Mýta, ať se přihlásí 😊. Technici zkušenosti využili při konstrukci nového motoru, který je upravený pro provoz v zemědělství. Zajímavostí určitě je, že traktor dosahuje stejných provozních charakteristik jako jeho dieselový kolega New Holland T6.180, a to jak v oblasti výkonu, tak krouticího momentu. Integrované nádrže pojmou dostatek plynu pro čtyři hodiny provozu, v případě potřeby lze traktor vybavit i přídavnou nádrží v bloku závaží.
Provoz na plyn přináší obecně nižší emise, a tak traktor Methane Power plní v pohodě nejpřísnější normu Stage V i s jednoduchým třícestným katalyzátorem. Při spalování biometanu je traktor navíc v zásadě CO2 neutrální, protože vypouštěné CO2 bylo předtím pěstovanými rostlinami pohlceno. Kvůli tomu, ale technici traktor na plyn nevyvíjeli. Zásadní je, že biometan je v zemědělských provozech dostupný díky hojnému zastoupení bioplynových stanic a lze jej považovat za obnovitelný zdroj. Naše sesterská společnost Farmtec dodává technologii, která surový bioplyn zbaví všech nečistot a stlačí jej tak, aby mohl být dodáván do standardního plynového řadu nebo tankován do traktoru New Holland T.1680 Methan Power. Základní prezentace technologie čištění plynu bude samozřejmě také na místě. Tímto krokem se farma s bioplynovou stanicí přiblíží celkové energetické nezávislosti – potřebnou energii si sama vyprodukuje, a to k přírodě šetrným způsobem. Věříme, že se jedná o životaschopný koncept, který zvláště v dnešní době stojí za vládní podporu. Uvidíme.
  

  
Dalším důležitý exponátem na výstavě bude traktor T7.315 Heavy Duty, který je po Brexitu vyráběn v rakouském Saint Valentinu. Jedná se o nejmodernější traktor New Holland, jenž kromě vysokého komfortu a hospodárnosti nabízí také přelomové technologie. Připraví vás na vstup do oblasti Precizního zemědělství i Zemědělství 4.0, pro které je charakteristické dosahování úspor pomocí chytrého řízení strojového parku. Rádi vám vše vysvětlíme a ukážeme na místě.
O drobek menším traktorem na výstavě bude model T7.270 AutoCommand s plynulou převodovko, který se v této podobě představí asi naposledy. Bále bude doplněný dvěma traktory řady T5 a to modelem s dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command, konkrétně T5.140 s čelním nakladače a sníženou kabinou s průhledovým panelem a novou generací T5.120 Utility. Na Živitelce nesmí chybět také komunální technika, zvláště když i série Boomer prošla zásadní inovací. Chystáme se vystavit nejmenší a největší model, konkrétně Boomer 50 a Boomer 25. Pokud ve vaší obci shání ještě před volbami traktor na zimní a letní údržbu, je ten správný čas vyrazit do Budějovic. Posledním strojem v naší expozici se značkou New Holland bude teleskopický nakladač TH7.42, který se již tradičně bude také podílet na výstavě expozici.
  

  
Věříme, že si k nám najdete cestu a budeme moci společně strávit pár příjemných chvil v dožínkové náladě. Těšíme se na Vás.

Team AGROTEC a.s. & Autorizovaní dealeři New Holland.       
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.