AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland CNH Industrial získala ocenění Manufacturing Leadership Awards 2021

CNH Industrial získala ocenění Manufacturing Leadership Awards 2021

05. 11. 2021 , Ing. Aleš Petr

Společně s Turínskou univerzitou a společností RADA získala mateřská firma značky New Holland ocenění za projekt realistické prediktivní údržby.

Manufacturing Leadership Award

Společnost CNH Industrial N.V. získala mezinárodní ocenění Manufacturing Leadership Award za rok 2021 za vynikající výsledky v kategorii Artificial Intelligence and Advanced Analytics Leadership, což lze volně přeložit jako “Umělá inteligence a moderní analýza”. Ocenění byla udělena na virtuálním galavečeru Manufacturing Leadership Awards dne 19. května 2021. Je to již druhý rok po sobě, kdy společnost CNH Industrial získala takové uznání. Cenu uděluje největší asociace průmyslových výrobců ve Spojených státech “National Association of Manufacturers” konkrétně organizace Manufacturing Leadership Council, a oceňují firmy, které utvářejí budoucnost globální výroby.

Prediktivní údržba šetří čas i peníze

Oceněný projekt s názvem Dolphins je výsledkem spolupráce mezi CNH Industrial, italskou univerzitou v Turíně a RADA (společnost IT Solutions se sídlem v Turíně). Software Dolphins byl nasazen v roce 2019 ve výrobním závodě užitkových vozidel IVECO v Brescii v severní Itálii. Jde o software, který využívá strojového učení (Machine Learning) a analýzu velkých dat pro účely prediktivní údržby ve výrobním procesu. Cílem prediktivní údržby je předvídat, kdy může dojít k selhání zařízení, a tím racionalizovat preventivní opravy. Systém Dolphins pracuje jako digitální dvojče skutečného zařízení, a tak například ukazuje, jaké jsou očekávané odchylky stroje po určitém počtu odpracovaných hodin. Pokud jsou skutečné odchylky větší, dojde k preventivní opravě zařízení. Pokud jsou na druhou stranu očekávané odchylky nižší lze plánovanou údržbu oddálit, a tak ušetřit čas a náklady.

Projekt Dolphins není investičně náročný a v Brescii již přinesl značné úspory nákladů a času, protože údržba zařízení se provádí pouze v případě potřeby, což má za následek prodloužení doby provozuschopnosti, lepší bezpečnost obsluhy a vyšší produktivitu práce. 
S využitím již existujících dat výrobního závodu byla na Katedře chemie univerzity v Turíně provedena podrobná multikriteriální analýza výrobní linky. Výsledky se zobrazují vedoucímu linky na řídícím panelu od firmy RADA. Software Dolphins poskytuje technikům údržby informace, které dokážou přesně předpovědět několik hodin předem všechny potenciální problémy, které by mohly způsobit přerušení chodu výrobní linky a iniciuje tak prediktivní nebo preventivní údržbu. Výsledky hovoří samy za sebe: v závodě v Brescii software Dolphins ukázal, že dokáže předpovědět selhání s 90% úrovní spolehlivosti několik hodin před tím, než se událost stane. Správně předpověděl 100% prostoje stroje. Toto ocenění staví společnost CNH Industrial do pozice průkopníka v rozvoji Průmyslu 4.0, protože usiluje o optimalizaci svých výrobních procesů a revoluci v povaze průmyslové práce. Oceněný projekt Dolphins představuje další významný krok k dosažení jednoho z klíčových cílů společnosti: digitalizace a implementace datových projektů ve výrobě.
  

Prediktivní údržba brzy také ve vašich strojích

Telematika v traktorech T8 Genesis a T7 HD s PLM Intelligence sbírá provozní data strojů tak, aby I pro zemědělskou techniku vznikl soubor velkých dat “BIG DATA” a bylo možné efektivně využívat nástroje prediktivní údržby a tím se ještě zvýšila provozuschopnost a produktivita práce techniky New Holland.

    

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.