AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Dvojí odpružení u speciálních traktorů T4.V/N/F

Dvojí odpružení u speciálních traktorů T4.V/N/F

24. 01. 2020 , Ing. Aleš Petr

O první stupeň pružení se starají speciální pneumatiky PneuTrack od firmy Trellerborg, o druhý stupeň pružení se pak stará nová náprava Terragelide, která konstrukčně vychází z traktorů řady T7.

Traktory řady T4 VNF patří mezi špičku na trhu. Zajímavostí je, že většina konkurentů používá ve svých strojích motory, které pocházejí z traktoru New Holland, resp. pochází ze sesterské společnosti značky New Holland a to z FPT Industrial. Nicméně novinkou roku 2019 u traktorů T4 VNF není motor, ale dvoustupňové odpružení traktoru.

PneuTrack se valí na scénu

O první stupeň pružení se starají speciální pneumatiky PneuTrack od firmy Trellerborg. Svojí konstrukcí simulují funkci pásů a tlumí vibrace. Mají tak vyšší styčnou plochu s podložkou a zlepšují (o 12 – 24%) tahové vlastnosti traktoru a zároveň snižují utužení půdy a zvyšují stabilitu při jízdě ve svahu. Nové pneumatiky jsou k dispozici u modelu T4N (přední v rozměru 280/70 R18 a zadní v rozměru 480/65 R28) u modelu T4F a T4LP jsou k dispozici pak pouze dozadu. 
  
T4_Terraglide_Tier4A_pneutrack.jpg  

Osvědčená náprava Terraglide i pro speciální traktory

O druhý stupeň pružení se stará nová náprava Terragelide, která konstrukčně vychází z traktorů řady T7. Pružení tak zajišťuje kyvné rameno s 3 připojovacími body. Sedlová konstrukce s předním bezpečnostním kloubem zamezuje tření sedlové lišty a přední nápravy. Nová náprava je plně kompatibilní s předním tříbodovým závěsem a čelně neseným nářadí. Přední náprava Terraglide s pneumatikami PneuTrack dokáží eliminovat 60% vibrací, které by se jinak přenášely do kabiny. Obsluha může pomocí tlačítka ovládat výšku umístění nápravy, může si tak měnit světlou výšku traktoru, nastavit si výšku do/do které bude pracovat čelně nesené nářadí. Funkce také ulehčuje instalaci / sundávání předního závaží, které lze snadno položit přímo na paletu a zvyšuje stabilitu traktoru zejména při práci s těžkým čelně neseným nářadí.
  
  
T4_Terraglide_Tier4A_800.jpg
  

Jak oba systémy spolu fungují se můžete podívat ve videu Terraglide&PneuTrack

  

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.