EIMA BOLOGNA - traktor roku 2023

23. 11. 2022 , Ing. Alžběta Filová

Výstava EIMA Bologna je fenomén.
Letos zde získal prestižní ocenění traktor roku 2023 náš New Holland!!!
Traktor T4.120 F je špička ve třídě specializovaných traktorů.

EIMA BOLOGNA

Na této výstavě v Bologni je New Holland na domácí půdě. Bologna je od Modeny vzdálená jen 40 km, proto není pochyb, že když jste se ocitli na stánku New Holland v pavilonu 14, byli jste u největšího stánku na výstavě.

Největší hvězdou stánku New Holland byl jednoznačně viniční speciál T4.120 F, který získal prestižní ocenění traktor roku 2023 ve třídě mezi speciály a nový model traktoru New Holland T7.300 LWB, který měl slavnostní odhalení na výstavě SIMA v Paříži na začátku stejného týdne.

Pozornost přitáhl také model traktoru T4.120 F ve verzi se speciálně upravenou zahnutou kabinou. Nebo i traktor New Holland T5.100 S, kterého se v Itálii za první dva dny, kdy se spustil do prodeje, prodalo neuvěřitelných 200 kusů.

Na fotografiích z výstavy můžete vidět i traktor TK4.110N s pásy do specifického místního terénu, v našich podmínkách ho nepotkáte, ale za podívanou stojí.

Součástí byly i lisy New Holland - Pro-Belt 190 na kulaté balíky a monumentální BigBaler 1290 High Density na hranaté balíky. Zástupci ze sklizňové techniky byly řezačka FR920 a sklízecí mlátička ve variantě CR9.90 Revelation TWIN ROTOR a zajímavě byla na ploše vystavená mlátička CX5.90, kde byl krásně ukázaný náklon kol i lišty.

Ze stavební techniky byl k vidění teleskopický manipulátor New Holland TH9.35 Elite. Vynikalo ale plně elektrické minirypadlo E15X, které hrdě nosilo označení horké novinky 2022 na výstavě EIMA. Stroje s elektrickým a alternativním pohonem nás teď poženou dopředu, možná je to teď pro mnoho zákazníků a uživatelů stále ještě dost velké sci-fi, ale otázka možné soběstačnosti při výrobě vlastní elektrické energie a možnost vlastního dobíjení bude, při neklesajících cenách paliv, aktuální téma. Takže i když si teď třeba říkáte, to určitě není pro mě, tak možná je to budoucnost bližší, než si všichni myslíme.

Organizátoři nevynechali ani sekci navigací, kde si zájemci mohli vyzkoušet, jak funguje PLM Intelligence nebo virtuální realitu prostřednictvím brýlí, které vás po nasazení přenesly do dimenze prostředí traktoru, interaktivně šly rozsvítit třeba světla vpředu i vzadu a mohli jste hned vidět, jak to vypadá a funguje v praxi, když je venku noc.

V průběhu celé výstavy probíhaly venkovní ukázky před pavilony. Na jednom venkovním stanovišti byly všechny traktory, které byly nominované do ocenění Traktor roku 2023. A i na samotném stánku New Holland probíhalo představení jednotlivých strojů v předem určeném čase dle harmonogramu.

Pokud jste se rozhodli, že projdete celou výstavu poctivě a navštívíte všechny pavilony, pak jste ušli více jak 10 km a výstavu jste opouštěli před 18 hodinou, tedy těsně před zavíčkou.

A jestli se ptáte, zda má cenu takové výstavy navštěvovat, odpověď zní určitě ano.
Většina předních značek má vystavený téměř celý svůj sortiment a vy tak máte jedinečnou možnost udělat si svůj vlastní průzkum trhu, porovnat modely v jednom dni, sednout si do traktorů a udělat si tak vlastní názor. Kde jinde se vám to podaří?

VideogalerieFotogalerie


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.