Masový hrob techniky v Iowě

16. 04. 2020 , Ing. Aleš Petr

Nákaza virem Covid-19 se šíří světem a ze států, které s ní bojují méně úspěšně, vídáme smutné obrázky společných hrobů obětí. Zemědělskou techniku nákaza naštěstí nepostihuje. Počet zavirovaných řídících jednotek je, pokud víme, nula. Přesto i zemědělská technika má svůj masový hrob a to v zemi Covidem nejvíce postižené. Přinášíme vám reportáž z tohoto místa, která pochází z časopisu PROFI. RIP


Vrakoviště  — místo posledního odpočinku zemědělských strojů, které podlehly zubu času. Frans van Asseldonk z Hollandska prozkoumal velmi osobité místo v USA ... Vrakoviště traktorů v Colfax ve státě Iowa.

Červené a zelené hávy dominují, okupují 80% celé plochy tohoto mamutího vrakoviště. A není náhodou, že tento poměr odpovídá tržnímu podílu značek John Deere a Case IH v Americe. Zbytek železa tvoří pestrou směsici značek jako je Massey Ferguson, New Holland, Allis Chalmers a řada dalších. Vrakoviště Colfax Tractor Parts vlastní Aaron a Jeff Bucklinovi a vykupují téměř veškerou starou zemědělskou techniku, které se v jejich okolí ukáže, bez ohledu na to, zda je provozuschopná nebo prošla požárem. Řezníci (traktorů) z Iowy naporcovali staré stroje a nakupili hromady převodovek, náprav, kol, kapot a dalších součástí zemědělských strojů. Hromady jsou jediným systémem skladování, který u Bucklinových funguje.

Originální text: Hubert Wilmer

 

Hřbitov techniky na 25ha - pohled na celý areál

Více jak 1 000 kombajnů a několik stovek traktorů skončilo svojí pouť na vrakovišti v Colfax, kde si může najít a vymontovat potřebný díl.
  

Aufmacher_id115229_small.jpg
  
  

Potřebujete přední nápravu nebo kapotu? Jen si vyberte.


Motorhauben_id115231_small.jpg
  

A tady je „sklad“ kol a převodovek. Zdá se, že organizační členění skladu typické pro Colfax Traktor Parts, spočívá v pouhém vršení hromad.


Reifen_id115232_small.jpg
  

Ráfky všech tvarů a velikostí. Existuje docela velká šance, že budete mít při hledání štěstí.


Felgen_id115230_small.jpg
  

Sloupky řízení kam se podíváte.

 
Armaturen_id115228_small.jpg
  

Nápravy se uhnízdily mezi lebedou. Křídou je označený model stroje, na kterém byly původně namontované. Zde například — 4020, 4040 a také John Deere 3030.


Steckachsen_id115233_small.jpg
  

A klasik by řekl něco ve smyslu, že až půjdou do důchodu, tak odvezou šrot do sběrny a koupí si dům v Beverly Hills

Článek ke stažení v originál grafice od Profi


Hřbitov_techniky_Iowa pdf / 411 kB Stáhnout

 

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.