Nová generace traktorů BOOMER

24. 06. 2021 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture výrazně inovovala svoji nejmenší modelovou řadu traktorů. Boomery nově splňují požadavky emisní normy Stage V, přináší vyšší výkon, moderní kabinu, nové funkce, lepší komfort obsluhy, a to vše při zachování kompaktních rozměrů.
 

Modelová řada Boomer nabízí zákazníkům široký výběr traktorů, jenž pokrývají rozsáhlou škálu pracovních aplikací. Pokud hledáte všestranný a dobře ovladatelný menší traktor například pro provádění terénních úprav v parcích, pro údržbu golfových hřišť, pro práci v zahradnictví a sklenících, pokud je zemědělství váš koníček nebo ho provozujete jako vedlejší pracovní činnost, bude vám traktor Boomer dobrým společníkem.

Přehled modelů nové řady Boomer
Model Boomer 25 C  Boomer 25  Boomer 35 Boomer 40  Boomer 45 Boomer 50 Boomer 55
Výkon (hp) 24 24 35 40 47 52 57
Kabina Ano Ne Ano Ano Ano Ano Ano


Řada Boomer byla rozšířena o dva nové modely třídy 3, Boomer 45 s výkonem 47 koní a Boomer 55 s výkonem 57 koní, takže pokrývá segment výkonů až do 60 koní. Širší nabídka modelů zvyšuje univerzálnost využití traktorů Boomer, které nyní zvládnou i nejnáročnější pracovní operace typické pro tuto řadu jako je sekání trávy, doprava, lehké zpracování půdy, zametání a odklízení sněhu.
  

  
Nová kabina napříč celou řadou a vynikající komfort
Všechny modely třídy 2 a 3 jsou nyní k dispozici s vysoce komfortní kabinou Boomer Suite™, která poskytuje vynikající výhled a ergonomické ovládání. Inovovaná palubní deska je vybavena LCD displejem, jenž obsluze poskytuje informace například o pojezdové rychlosti stroje. U modelů s hydrostatickou převodovkou má obsluha k dispozici tempomat. Modely třídy 3 s kabinou a hydrostatickou převodovkou nabízí ve výbavě na přání také novou funkci Servo Hydraulic Assist, která snižuje námahu při ovládání pojezdového pedálu na minimum.

Větší efektivita a produktivita ve stejném kompaktním balení
Modely s hydrostatickou převodovkou jsou nyní k dispozici s funkcí EZ Speed, která slaďuje požadovanou pojezdovou rychlost ovládanou hydrostatickým pedálem a otáčky motoru tak, aby byla dosažena vyšší efektivita stroje. Pokud obsluha aktivuje EZ Speed a ruční plyn je v nízké poloze, motor po sešlápnutí hydrostatického pedálu zvýší otáčky. Tím je zajištěno, že nářadí má k dispozici správné otáčky motoru a správnou pojezdovou rychlost, kdykoli je potřeba. Usnadňuje to obsluze udržet nízkou hladinu hluku při zastavení traktoru a když se traktor začne pohybovat, otáčky se sami zvýší. Funkci lze také deaktivovat, když je potřeba udržovat určité otáčky motoru, aby byla zajištěna požadovaná rychlost vývodového hřídele. Obsluha v tomto případě může nezávisle ovládat otáčky vývodového hřídele PTO pákou ručního plynu a pojezdovou rychlost hydrostatickým pedálem.

Nová funkce Auto PTO, kterou lze snadno aktivovat přepínačem, automaticky vypne PTO při zvednutí tříbodového závěsu a znovu jej zapne při jeho spuštění. To nejen zvyšuje komfort obsluhy, ale také snižuje únavu a urychluje práci v případech, kdy je třeba zadní tříbodový závěs často zvedat a spouštět.  
  

  
Nové tříválcové motory s turbodmychadlem a technologií přímého vstřikování Common Rail poskytují vysoký výkon s vynikající zálohou krouticího momentu, jenž u nejvyššího modelu Boomer 55 dosahuje 188 Nm při 1600 ot/min. Větší chladič i ventilátor dále zvyšují účinnost motoru. Úprava výfukových plynů je postavena na systému, který se průběžně a samovolně regeneruje a zahrnuje Diesel-oxidační katalyzátor (DOC) a filtr pevných částic (DPF). Traktory Boomer tak plní emisní normu Stage V při výjimečně nízké spotřebě paliva.

Vysoká univerzálnost traktoru Boomer je podpořena širokým výběrem pneumatik, který zahrnuje zemědělské, průmyslové, turfové, univerzální (municipal & garden) a široké flotační pneumatiky pro práci na trávnících.