AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Nová generace vlajkových kombajnů ve formě odvážného konceptu

Nová generace vlajkových kombajnů ve formě odvážného konceptu

20. 10. 2023 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture na veletrhu Agritechnica 2023 odhalí zásadní novinku v sortimentu velkokapacitních sklízecích mlátiček, jenž využívá zásadně nové technologie.

• Nová mlátička navazuje na současné schopnosti produktové řady CR, kterou završuje dlouholetý držitel světového rekordu ve sklizni obilnin, model CR10.90.
• Mlátička byla zásadně přepracovaná tak, aby dosahovala vyššího výkonu a pracovala s nižšími ztrátami zrna. K tomu využívá automatizaci, kterou hledají moderní zemědělské podniky.
• Nový concept vznikl ve vývojovém centru New Holland Center of Harvesting Excellence v belgickém Zedelgemu. 

Nová koncepce kombajnu vznikla, a bude se vyrábět, ve vývojovém centru značky New Holland pro sklizňovou techniku v belgickém Zedelgemu. Nový koncept využívá nejmodernější automatizační prvky a přináší posun v průchodnosti, objemu zásobníku zrna, ochraně zrna a úspornosti paliva. To vše ve srovnání se současnou vlajkovou lodí značky New Holland, mlátičkou CR10.90, jenž již téměř deset let drží světový rekord ve sklizni pšenice. Dne 15. srpna 2014 sklidila CR10.90 za osm hodin úctyhodných 797,656 tun pšenice.
  

Twin Rotor je stále in

V roce 2025 značka New Holland oslaví padesáte výročí vzniku opravdu průlomové technologie ve sklizni obilnin, dvourotorového mláticího ústrojí New Holland Twin Rotor™. Nová sklízecí mlátička nese stejné DNA, což jen zvýrazňuje důležitost této funkce, která způsobila revoluci ve způsobu sklizně. Právě díky technologii Twin Rotor může nová mlátička CR stále pracovat s nejnižším počtem zlomků zrna na trhu.
  

  

Značka New Holland zkonstruovala nový koncept mlátiček CR s ohledem na to, jak se vyvíjí požadavky farmářů na sklizeň. Zákazníci dnes hledají stroje s větší kapacitu, vyšším výkonem a maximální ochranou kvality zrna. Vede je k tomu skutečnost, že moderní odrůdy přináší vyšší výnosy a počasí je velmi nepředvídatelné, což ovlivňuje úspěch hospodaření jak v aktuálním, tak i následujícím roce. Inženýři značky New Holland se proto snažili navrhnout stroj, který díky své výkonnosti rychle sklidí pole s nejlepší kvalitou zrna, a tím poskytne farmářům dostatek času pro založení porostu v následujícím roce za dobrých podmínek. 

Úzká spolupráce mezi týmy techniků, konstruktérů a produktových specialistů vedla k vytvoření konceptu, který plně reaguje na potřeby zákazníků a který funguje ještě lépe, než vypadá. A vypadá opravdu skvěle. Ikonické křivky dostaly novou svěží dynamiku a kombajn je tak zároveň stylový i nadčasový. Plynulost sklizně na bocích stroje zosobňuje ladný modrý prvek.
  

Nový koncept reaguje na potřeby trhu

  
Koncept nové mlátičky popisoval Lars Sorensen, vedoucí oddělení mlátiček a žacích lišt pro značku New Holland Agriculture. Jako nejdůležitější spatřuje že: " Probíhá slučování zemědělských podniků, zvyšují se výnosy plodin a zkracují se okna vhodného počasí pro sklizeň. Proto farmáři hledají stále výkonnější stroje, šetrné k zrnu a s co největším zásobníkem. Takový kombajn přinášíme. Náš stroj se může směle postavit všemu, co je dnes na trhu k dispozici. V současné modelové řadě mlátiček CR jsme již měli v těchto ohledech osvědčenou technologii, završenou modelem CR10.90, jenž poskytuje nejvyšší produktivitu na světě. Nyní jsme učinili další kroky v technologii mlácení i automatizaci a z praktických testů získáváme maximálně pozitivní ohlasy od prvních farmářů.“
  

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.