AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Nové VIDEO. AGROTEC a.s. má profesionální řešení pro údržbu zeleně měst, obcí a rozsáhlých sportovní

Nové VIDEO. AGROTEC a.s. má profesionální řešení pro údržbu zeleně měst, obcí a rozsáhlých sportovních, rekreačních a průmyslových areálů, které bezvadně funguje

,

Náš sortiment zahrnuje tři klíčové značky – traktory New Holland, stroje pro zakládání a údržbu trávníků Amazone a stroje pro sečení trávy a údržbu zpevněných ploch německého výrobce Matev. Tyto klíčové značky jsou dále doplněné o pár vybraných strojů doplňujících sortiment.

Podívejte se na naše video z demo akce.

Nové VIDEO. AGROTEC a.s. má profesionální řešení pro údržbu zeleně měst, obcí a rozsáhlých sportovních, rekreačních a průmyslových areálů, které bezvadně funguje.

Náš sortiment zahrnuje tři klíčové značky – traktory New Holland, stroje pro zakládání a údržbu trávníků Amazone a stroje pro sečení trávy a údržbu zpevněných ploch německého výrobce Matev. Tyto klíčové značky jsou dále doplněné o pár vybraných strojů doplňujících sortiment.

Pojďme pěkně od začátku. Veškerou techniku je třeba nejprve na místo, kde se bude pracovat dovézt. K tomuto účelu máme v sortimentu kontejnerový nosič Fornal. Ve Slaném jste jej mohli vidět s traktorem T4.85, což byla na pohled moc pěkná souprava, ale zvládne s ním jezdit i menší traktor T3.50F, který má k dispozici vzduchové brzdy a tři okruhy hydrauliky. Ze složeného kontejneru vyjedou nebo si traktor vytáhne potřebné stroje a následně kontejner slouží pro odvoz sebraného materiálu. Protože jsou kontejnery univerzální, může odvoz materiálu řešit sjednaný dopravce s menším nákladním autem a traktor může mezitím pracovat, třeba zakládat nebo dosévat trávník.

Soupravu pro zakládání trávníků v podobě traktoru TD4.80F a stroje Amazone GNK 15 jsme aktivně nepředváděli, protože ve vybraných areálech bychom museli nejprve část travnaté plochy poničit a to jsme samozřejmě nechtěli. Každopádně stroj GNK 15 toho umí spoustu. Jedná se o stavebnicový systém, který dokáže trávníky přímo zakládat, protože má k dispozici překopávací frézu, rotační brány nebo vibrační brány. S překopávací frézou dokážete trávník založit přímo na ušlapané cestě v parku bez nutnosti předchozí přípravy. Pokud máte pozemek k osetí připravený, například zoraný, využijete variantu s rotačními bránami. Vibrační brány pak slouží k jemnému narušení povrchu a dosevu i do existujících trávníků tam, kde jsou vyšlapané. Tuto variantu lze například vhodně využít v malém vápně vašeho fotbalového hřiště na obci. Když máte trávníky založené, je potřeba je také správně vyživovat, aby dobře rostly. K tomu máme v sortimentu rozmetadlo od světové jedničky ve výrobě rozmetadel, od firmy Amazone. Samozřejmostí je rovnoměrný rozhoz a přesné dávkování hnojiva. Hlavní prvky jsou z nerez oceli, protože hnojiva jsou agresivní a nerez ocel se hodí také v případě, kdy v zimě stáhnete záběr rozmetadla na 2 metry a můžete jej využít pro posyp cest na obci, ale to jsme se dostali někam úplně jinam.

Trávník máme založený a pohnojený, pěkně nám roste a blíží se čas, kdy jej bude potřeba sekat. Na sečení trávníků máme k dispozici několik variant strojů podle velikosti ošetřovaných ploch a potřeby dalšího využití strojů. Nejmenší profesionální řešení představuje souprava traktoru Boomer 25 s mezinápravovým plošným sečením Matev a v tříbodovém závěsu neseném sběrném koši na 650 litrů hmoty. U traktoru máte k dispozici hydrostatický nebo mechanický pojezd, mezinápravový a zadní vývodový hřídel pro pohon nářadí, přední a zadní tříbodový závěs, několik okruhů hydrauliky, prostě se jedná o klasický plnohodnotný traktor v malém vydání, který se svojí koncepcí jednoznačně odlišuje od toho, co je na billboardech s cenou 60.000 Kč za „traktor“ neomaleně vydáváno. Sečení Matev funguje velmi dobře. Hmotu můžete sbírat do koše, nechat ji ležet ve formě mulče v celém záběru sečení nebo ji řádkovat na jednu stranu, podle toho co potřebujete. Výškový dosah sběrného koše je koncipován tak, aby dosáhl na klasickou „sedmitunku“, kterých je na každé obci dost. I když používáte tento nejmenší traktor, nedostanete se všude. Pokud budete chtít, aby vaše obec vypadala opravdu jako ze „žurnálu“ bude potřeba soupravu doplnit o člověka s ruční sekačkou, který obsah sběrného koše nemusí nikam nosit a sám vysypávat na vlečku, stačí hmotu vyklopit na přístupné místo pro Boomera a ten hromádku sebere, a sám na vlečku vyklopí. Traktor jsme měli na naší demonstrační akci vybavený předním tříbodovým závěsem, ve kterém byl osazený zametací kartáč. Ten může být doplněný o sběr kamenů nebo kropení. V zimě kartáč velmi dobře slouží pro odklízení sněhu nebo může být vyměněn za segmentovou radlici. Od firmy Matev je k dispozici pro tyto nejmenší traktory i rozmetadlo pro posyp chodníků a vozovek, ale pojďme zpět k údržbě travnatých ploch.

Pokud hledáte výkonnější řešení, můžete využít další soupravu traktoru New Holland a strojů Matev, kterou jsme ale neměli na naší tour k dispozici. Jedná se o již větší traktor New Holland, například T3.50F v agregaci s čelně neseným cepákovým žacím adaptérem s označením MOW-14-44 nebo plošným sečením Matev MOW-FM a vzadu neseným sběrným košem. Výhodou této soupravy je naprostá univerzálnost. Máte sice oproti Boomeru větší traktor, ale lze jej agregovat s takovým množstvím příslušenství, že vám na obci bude stačit pouze tento jeden stroj. Jedná se tak o soupravu vhodnou právě pro nejmenší obce, kde je důležitá univerzálnost a ne vysoký výkon specializovaných souprav. Plošné sečení krásně udržuje pěstěné trávníky na návsi. Když máte náves hotovou, osadíte traktor cepákovým adaptérem a můžete vyrazit do bočních uliček a směrem k lesu, kde se určitě najde vysoká tráva a mladé náletové dřeviny, se kterými si také dobře poradí. Velkou výhodou cepáku je i schopnost sběru PET lahví, kelímků, hliníkových plechovek a podobného odpadu, takže po fotbalových utkáních a obecních slavnostech nebude problém vše rychle uklidit. Do třetice všeho dobrého můžete tento adaptér vyměnit za vysávací adaptér Matev LRM, který sebraný prach, listí a další lehký odpad vysává do stále stejného sběrného koše. K traktoru T3.50F si navíc můžete pořídit mulčovací rameno Femac pro údržbu příkopů nebo čelní nakladač pro manipulaci s materiálem. Vzduchové brzdy traktoru dodají možnost zapojení návěsu pro návoz a odvoz zázemí, laviček nebo posbíraného materiálu. Tomu se říká univerzálnost.

Opravdu profesionální řešení údržby trávníků, které nemá konkurenci a je určené pro poskytovatele služeb a větší města s rozsáhlými plochami máte k dispozici od značky AMAZONE. Jedná se o samojízdný stroj Profihopper nebo tažený Grasshopper, které mají celosezónní využití, protože kromě sečení a mulčování, umí trávníky také provzdušňovat a sbírat drobné odpadky jako jsou kelímky a PET lahve. Pro dopravu hmoty do zásobníku nevyužívají sání a vzduchovou turbínu, ale šnekový dopravník, takže pracují bezprašně a i do relativně malého sběrného koše se vejde spousta hmoty, protože je intenzivně stlačená. Profihopper má navíc tichý chod a je velmi úsporný. Další velkou předností je, že můžeme sekat i vyšší extenzivní porosty ( i 1m) a za mokra a bez ucpávání, což umožňuje právě zmíněný šnekový systém. Grasshopper jako tažený stroj vyniká svojí plošnou výkonností, Profihopper pak obratností a svahovou dostupností. Rychlou změnou můžete přejít ze sečení se sběrem na mulčování, kde je posečená hmota rozprostřená do celého záběru stroje. Na jaře tak trávníky provzdušňujete, přecházíte do sečení se sběrem, mulčování méně vzrostlé trávy v pozdním létě nebo naopak mulčování zanedbaných ploch s vysokou trávou a nakonec se dostanete ke sběru listí v parku na podzim.

Ubiverzální rozmetadla Amazone E+S pak můžeme využít rovněž celoročně, na zimní údržbu komunikací, ale i na rozhoz granulovaných hnojiv. Jejich výbava je velmi variabilní, od mechanického nastavení a ovládání až po plně elektrické s ovládáním z traktoru.

To vše jsme mohli vidět v akci na naší předváděcí akci. Pokud jste ji nestihli, nezoufejte, máme natočeno dostatek materiálu a připravujeme pro vás zajímavé video.

Team AGROTEC a.s.

Videogalerie

Fotogalerie

Ing. Aleš Petr, AGROTEC a.s., 11. 7. 2016

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.