AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Ochutnávka budoucího designu traktorů New Holland

Ochutnávka budoucího designu traktorů New Holland

06. 01. 2023 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland přestavila koncept traktoru T7 s pohonem na LNG, který také zaujal svým vzhledem.

Značka New Holland před nedávnem přestavila koncept traktoru T7 s pohonem na LNG. Překlad zkratky LNG znamaná zkapalněný zemní plyn, který vzniká hlubokým podchlazením zemního plynu. Jde tedy o stejný plyn jako CNG, pouze v jiném skupenství. Výhodou je, že při hlubokém zmrazení na -163°C plyn obsahuje v zásadě stejné množství energie jako klasická nafta a současně není třeba jej skladovat v tlakové nádobě. To umožňuje lepší zapracování nádrží do konstrukce traktoru. Současně má traktor k dispozici dostatek energie pro celodenní náročnou práci, která se od těžkých traktorů jaksi automaticky očekává. Nevýhodu je samozřejmě technologická náročnost hlubokého podchlazení plynu a udržování této teploty plynu v nádrži. 
  

  

Koncept překvapil i svým vzhledem

Dle informací od designérů a konstruktérů využili tento projekt k vytvoření předvýrobního prototypu traktoru v novém designu. Vše, co na studii vidíte, se může dostat do výroby. V traktoru je řada prvků, které jsou speciální a nové. Samotný vzhled kapoty ukazuje novou tvář značky New Holland. První, co uvidíte, je náš znak s prosvětlenými listy. Když projdete kolem kapoty, uvidíte prolis symbolizující přirozené proudění, chceteli "Natural flow". Vedle kapoty si povšimněte předních blatníků, které jsou v barvě karoserie. Zaujme i osvětlené čelo předních blatníků.

Při návratu k zadní části traktoru si všimněte zadních světel, která jsou inspirována znakem New Holland. Podíváte-li se na horní část kabiny, uvidíte animovaná světla na hraně střechy. Střecha traktoru je opravdu propracovaná s velkorysým střešním oknem Skydome. S pevným displejem uprostřed volantu se v kabině cítíte jako v úplně novém světě. Sedíte na sedadle a máte pocit, wow, to je opravdu unikátní. Pokud jde o barvu. Jmenuje se „čistě modrá - Clean blue“ a byla vyvinuta přímo pro tento traktor, protože jsme chtěli vyniknout. Náš traktor je inspirován přírodou a náš traktor je také poháněn přírodou.
  

  

Milujeme vytvářet stylové věci, které navíc skvěle fungují.

  
  
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.