Speciály T4 opět bodovaly

23. 12. 2022 , Ing. Aleš Petr

Nová generace speciálních traktorů New Holland T4.120 F získala titul „Best of Specialized“ v soutěži Traktor roku 2023 (Tractor of the Year 2023 Awards)

• Vítězný traktor T4.120 F je součástí nové generace speciálů do sadů a vinic T4 F/N/V, která byla rozšířena o nový model s výkonem 118 koní.

• Motor, pokročilá hydraulika a spousta zajímavých funkcí jsou zabalené do mimořádně kompaktního traktoru s opravdu nízkou kapotou.

Značka New Holland Agriculture inovovala a rozšířila svůj sortiment speciálních traktorů. S novou generací řady T4 F/N/V dále upevnila své nesporné postavení leadera v tomto segmentu. Traktor New Holland T4.120 F získal titul „Best of Specialized“ v soutěži “Tractor of the Year 2023”. Vytoužené ocenění, které uděluje porota složená z nezávislých novinářů specializujících se na zemědělskou mechanizaci, každoročně získává nejlepší traktor z dané oblasti na evropském trhu.
  

  Nová generace speciálů New Holland zahrnuje pět modelů (80 - 120 koní), tři šířky, dvě provedení (s kabinou a ochranným rámem) a širokou paletu dostupných převodovek

Nová generace T4 F/N/V: více pohodlí, více výkonu, produktivity a efektivity

Nová řada T4 F/N/V splňuje emisní normu Stage V pomocí nových motorů F5C. Motory jsou vybavené systémem následné úpravy spalin, což zajišťuje vyšší výkon a točivý moment při čistším provozu. Model na spodním konci výkonové řady T4.80 je vybaven 3,4 litrovým motorem se dvěma ventily na válec a systémem úpravy spalin, jenž zahrnuje s DOC (diesel oxidační katalyzátor) a DPF(filtr pevných částic). Tento motor nevyužívá AdBlue, což může být na menších farmách provozně přívětivější řešení. Ostatní modely této řady jsou vybaveny 3,6 litrovým motorem se čtyřmi ventily na válec a kompaktním systémem úpravy spalin HI-eSCR2 s DOC a SCRoF. Do sortimentu byl přidán nový model T4.120 V/N/F. Budoucímu majiteli poskytne výkon 88 kW / 118 k, což umožňuje agregovat traktor s kombinacemi aktivně hnaného nářadí ať již hydraulicky nebo vývodovým hřídelem.
    

 Všechny komponenty motoru i systému pro úpravu spalin se pohodlně vešly pod kapotu

Speciální traktory od New Holland jsou pověstné skvělou ovladatelností, která je nyní umocněna novou kapotou. Technici New Holland změnili uspořádání prvků v motorovém prostoru tak, aby se pod kapotu pohodlně vešel kompletní systém úpravy spalin. Současně se jim podařilo kapotu snížit, takže sahá do nejnižší úrovně v tomto segment. Nízká výška a kompaktní tvar kapoty zlepšují výhled z kabiny, což přispívá jednak k bezpečnosti práce a současně snižuje potenciální poškození větví při práci pod korunou ovocných stromů.
  

  
Speciální traktory New Holland jsou již tradičně k dispozici také ve verzi bez kabiny (ROPS). Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, čeká vás větší prostor pro obsluhu, širší sedadlo, nové a intuitivní ovládací prvky a lépe čitelná palubní deska. Prostě vice komfortu. Hydraulický systém traktoru využívá nová hydraulická čerpadla s funkcí load sensing a průtokem 100 litrů za minutu, který může být směřován až do 5 vnějších okruhů s rychlospojkami. Hydraulika má tak dostatečnou kapacitu pro pohon více nářadí současně.

Bezpečnost práce i pohodlí

Od základů byla přepracována také kabina traktorů T4 F/N/V. Technici New Holland samozřejmě v maximální míře využili zkušeností získané při vývoji patentované kabiny Blue CabTM 4. Nová koncepce kabiny vychází z požadavků zákazníků na komfort a ergonomii. Hlavní změnou je zcela rovná podlaha kabiny, jak je běžné u vyšších výkonových řad traktorů. Další zajímavou inovaci představuje nový multifunkční displej VIS umístěný nad přístrojovou deskou. Uživateli poskytuje aktuální provozní informace o traktoru a usnadňuje nastavení funkcí stroje pomocí ovladačů umístěných na loketní opěrce vpravo. Komfort dále zvyšuje odpružená přední náprava, která zajišťuje plynulou jízdu a lepší tahové vlastnosti stroje. Nové je i čelní sklo, které v kombinaci s nízkou kapotou poskytuje zákazníkům nejlepší rozhled v tomto segmentu na trhu. Ovládání traktoru zaznamenalo výrazné změny a stroj je připraven na zapojení do systémů precizního zemědělství PLM a technologií Zemědělství 4.0.
  

 V traktorech T4 StageV najdete "loketní opěrku" která připomíná SideWinder Ultra z nejnovějších těžkých traktorů. Vzhledem k omezenému prostoru se nepohybuje se sedačkou.  
  
První kusy nové generace speciálních traktorů T4 s dodatečným označením dle šířky V, N či F jsou již v České republice a rádi vám je detailně představíme na našem showroomu či v praxi v sadu nebo vinohradu.  
  

Při aplikaci postřiků kabina Blue Cab 4 zajišťuje bezpečné a pohodlné pracovní prostředí.    
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.