AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland VIDEO o T5. Dynamic Command novinka výstavy AGRITECHNICA 2019 v expozici značky New Holland

VIDEO o T5. Dynamic Command novinka výstavy AGRITECHNICA 2019 v expozici značky New Holland

18. 11. 2019 , Ing. Aleš Petr

V roce 2018 značka New Holland představila novou modelovou řadu traktorů T5 AutoCommand. Přestože začíná známým označením T5, jedná se o zcela nové traktory, které velikostně míří mezi traktory T5 s předovkou Electro Command a traktory řady T6. Na Agritechnice byla tato modelová řada představená také s moderní dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command, která činí tento traktor dostupnější výrazně většímu počtu zákazníků.

Dlouhá léta jsme pracovali s heslem “Od 120 koní máte k dispozici to nejlepší”. Traktory řady T6 v nejvyšších výbavách nabízely opravdu tu nejlepší techniku, kterou jste mohli nalézt i na “vlajkových lodích” značky New Holland jako je T7 Heavy Duty. Nyní toto heslo musíme přehodnotit, protože to nejlepší máte k dispozici již od 100 koní jmenovitého výkonu (a 110 koní maximálního výkonu). A “sto koňové” traktory se nachází i na malých rodinných farmách. Kdo to se zemědělstvím myslí vážně a chce pracovat moderně, hospodárně a řekněme v systému trvale udržitelného zemědělství s péči a ohledem k obhospodařované půdě, má nyní k dispozici traktor adekvátní velikosti, který umí pracovat i s tou nejmodernější závěsnou technikou. Převodovka Dynamic Command navíc zásadně rozšiřuje cenovou dostupnost této modelové řady.
  

Videogalerie


  
Na co se tedy můžete těšit:

Ideální pro práci s čelním nakladačem

T5. Dynamic Command™ je určený pro menší profesionální zemědělce s živočišnou a kombinovanou výrobou. Pokud často pracujete s čelním nakladačem, nemůžete sáhnout jinam, T5 Dynamic Command je jasná volba. Volba převodových poměrů v nejmodernější dvouspojkové převodovce probíhala s ohledem na intenzivní práci s PTO. Traktor je tak ideálně vyladěný pro sečení a lisování píce i aktivní přípravu půdy. Při zpracování půdy pak oceníte osm, ano osm stupňů, které převodovka DynamicCommand umožňuje řadit v každé skupině pod zatížením. Dostatek výkonu a živosti při práci traktoru dodává čtyřválcový motor NEF o objemu 4,5 litru s výkonem 110 až 140 koní maximálního výkonu bez navyšování, takže máte k dispozici 140 koní i pro tahové práce. Motor plní nejpřísnější emisní normu Stage V pomocí 13 patenty chráněnému systému Hi-eSCR 2 bez recirkulace spalin, takže filtr pevných částic ani regeneraci v traktoru nehledejte! Pokud si říkáte, jak je to možné, tak odpověď je vcelku jednoduchá. Umožňuje nám to skutečnost, že palivo ve válcích motoru hoří za vysokých teplot a saze jsou spálené již tam. Vysoké množství oxidů dusíku (Nox) pak redukuje velmi účinný systém SCR. Celý systém pro úpravu spalin je navíc schovaný pod kapotou a neruší ani výhled z kabiny ani nesnižuje ovladatelnost a světlou výšku stroje. 
  

Zajímavé funkce převodovky "CVT - like"

Dvouspojková převodovka Dynamic Command™ 24x24 má rozčleněné převodové rychlosti do 3 skupin po 8. V rámci skupiny jsou všechny rychlosti řazené pod zatížením. Moderní konstrukce převodovky umožňuje také využívat řadu zajímavých funkcí, které jinak najdete pouze u plynulých převodovek. Jde například o funkci “Ground Speed Management II™”, kdy traktor přesně udržuje zvolenou pojezdovou rychlost nebo “DynamicStartStop™”kdy při zastavení nemusíte sešlápnout spojku – ideální při práci s nakladačem. Řazení řídí funkce “AutoShift™”, která vybere ten nejlepší převodový poměr a agresivitu reverzace si můžete nastavit ve třech stupních. K dispozici je také ECO verze, kdy rychlosti 40 km/h je dosahováno za snížených otáček motoru (na 1.600 ot/min) a šetříte tak palivo.

Pro obsluhu traktoru je připravená odpružená kabina Horizon™ se skvělou průhledovou střechou “Super High Visibility Roof” – opět skvělé pro práci s nakladačem. Kabina umožňuje montáž 16 LED pracovních světel. Ovládání traktoru probíhá prostřednictvím oblíbené loketní opěrky “Sidewinder™ II” s komplet novým joystickem, ve kterém je integrované také ovládání reverzace pojezdu. 
  
 T5_140_DynamicCommand_StageV-(3).jpg
  

Připraven na práci

Traktor je předurčený pro práci na menších farmách. Odpovídají tomu kompaktní rozměry. Minimální výška činí pouze 2.695mm, rozvor pak pouze 2.490mm. Ale T5 Dynamic Command určitě nepodceňujte. K dispozici jsou odpružené nápravy Class 1,5 a 1,75 s nosností 3,500 kg resp. 3.700 kg a celková přípustná hmotnost vozidla činí krásných 8.800 kg. Pokud tedy pojede s návěsem o 2,5 násobku hmotnosti traktoru, oceníte účinnou motorovou brzdu a systém ITBS jenž moduluje účinek brzd návěsu a chrání soupravu proti zlomení soupravy. Pro práci s moderní závěsnou technikou má traktor k dispozici axiální pístové čerpadlo s průtokem 80 nebo 108 l/min. Tento průtok je k dispozici opravdu pouze pro vnější okruhy hydrauliky, protože pro řízení a funkce převodovky jsou v traktoru další dvě hydraulická čerpadla. Vnější okruhy lze ovládat mechanicky nebo elektronicky. Vývodový hřídel má k dispozici 3 rychlosti 540/540E/1000. Přepracovaná byla I konstrukce předních ramen a PTO, které lze nově ovládat přímo venku u traktoru.
  

Automatizace a precizní zemědělství i pro malé farmy

A nyní k tomu nejlepšímu. T5 Dynamic Command™ může být vybavený monitorem IntelliView II, což přináší řadu výhod. Například traktor může být z výroby osazený systém automatického řízení podle GPS (RTK) “IntelliSteer™” stejně tak jako nejmodernější automatizací operací na souvrati HTS II” nebo systém “Isobus class 3” a telematikou. 

Věříme, že si traktor najde své zákazníky a stane se důležitou součástí menších a moderních farem.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.