T8 Genesis s PLM Intelligence

15. 02. 2019 , Ing. Aleš Petr

Kniha Genesis ze Starého zákona vypráví o stvoření světa, kde právě slovo genesis znamená zrod nebo vznik. Zde se inspirovali manažeři značky New Holland při pojmenování nové generace traktorů, protože T8 GENESIS®  je strojem, který je přesně stvořen pro precizní zemědělství. Premiéru si T8 GENESIS® odbyl ve svých rodných Spojených státech amerických, které mají pro precizní zemědělství ideální podmínky.

Jedná se o první opravdu MOUDRÝ traktor s PLM Intelligence, intuitivní platformou precizního zemědělství od značky New Holland.

Traktor je navržen tak, aby se přizpůsobil individuálním potřebám každého zemědělce. Hlavní nové funkce stroje zlepšují spojení mezi obsluhami, stroji navzájem, spojení se servisním střediskem a smluvními poradci. To zkvalitňuje organizaci a produktivitu práce, snižuje prostoje. Traktor je vybavený také řadou intuitivních a konfigurovatelných ovladačů, pomocí kamer poskytuje lepší výhled a tím i zlepšuje komfort obsluhy. 

Kompletně nová kabina zákazníkům přináší lépe dostupné úložné prostory, větší množství různých elektrických zásuvek a přípojek. Lepší je také osvětlení okolí stroje a samozřejmostí je komfortní sedačka pro obsluhu. Z kabiny zmizely prvky, které mohly narušovat výhled. Nový monitor InfoView™ je umístěný v přímé linii pohledu, takže můžete současně sledovat horizont před sebou. Strategicky umístěné kamery vám dávají přehled o dění v okolí stroje bez ohledu na to, zda se pohybujete v hustém provozu nebo provádíte polní práce. 

Traktor T8 GENESIS s PLM Intelligence umožňuje individualizovat nastavení stroje v celé své kráse. Ať již jde o novou loketní opěrku SideWinder™ Ultra nebo nově koncipovaný 12ti palcový monitor IntelliView™. Všechny hlavní vlastnosti a funkce si můžete nastavit podle vlastního přání

Hlavní změny ale sahají daleko za pouhé úpravy v kabině. Jedná se o úplnou integraci pokročilé formy precizního zemědělství do traktoru. Tuto integraci PLM lze shrnout do čtyř slov "Otevřený přístup, Nepřetržité připojení, Inteligentní funkce, Stálá podpora“. PLM inteligence využívá technologie ISOBUS CLASS III, nepřetržité připojení na MyPLM™Connect a rozhraní API umožňuje sdílet a analyzovat data prováděných operací a využívat technické podpory od dealerů New Holland nebo odborné podpory od smluvních partnerů. Vše je integrované do jednoduchého tabletového uživatelského rozhraní.

Rychlý přehled o novinkách najdete ve videu pod článkem a připravili jsme pro vás detailnější popis jednotlivých vylepšení. 

 

Nastavitelné ovládací prvky

Když ze sebe máte vydat to nejlepší, nemohou vás uspokojit levná univerzální řešení. Každý uživatel má vlastní požadavky na to, co by měl monitor IntelliView zobrazovat. Takže jsme nové řešení ovladačů postavili na revoluční myšlence, že si každý uživatel nastaví stroj podle svého a z toho jsme udělali standard.

benefit-1.png

benefit-1-1.png
Moderní čerpadla hydrauliky vám umožňují ovládat všech 8 vnějších okruhů pomocí některého z 15ti tlačítek v kabině.

benefit-5-3.png
Na loketní opěrce máte k dispozici 9 tlačítek, pro která si můžete nastavit funkce podle vlastního uvážení.

 

Lepší výhled

Bez ohledu na to, zda se pohybujete v hustém provozu nebo na rozlehlých pozemcích, potřebujete přehled o svém okolí. Odstranili jsme vše co překáželo ve výhledu, monitor InfoView™ jsme umístili přímo do zorného pole. Navíc máte k dispozici obraz k kamery umístěné na přední kapotě a z kamery, která směřuje dozadu. Bezpečnost na polích i na silnici především. 

benefit-2.png

benefit-2-1.png
Další světla na kabině s možností ovládání vám umožňují nastavit si vlastní formu osvícení okolí. K dispozici máte 3 varianty “balíčků”.  

benefit-2-2.png
Přepracovaná kabina a rozložení ovládacích prvků vám poskytuje téměř neomezený výhled 360-stupňů kolem dokola.  

benefit-2-3.png
Strategicky umístěné kamery poskytují další přehled o okolí a vylepšují bezpečnost práce. Jak při polních pracích tak na silnici.

 

Pohoda při práci

V práci mnohdy trávíte spoustu času a proto jsme vám připravili prostředí jak v obýváku. Nově máte k dispozici dobře dosažitelné úložné prostory, elektrické zásuvky, výdechy klimatizace a pohodlnější sedačku než v obývacím pokoji.

benefit-3-1.png
Multi zónová klimatizace s nespočtem výdechů se dobře ovládá, zajišťuje optimální pracovní klima a výhled ze stroje bez ohledu na roční a denní období.

benefit-3-2.png

Přepracovanou loketní opěrku SideWinder™ Ultra lze nezávisle nastavit ve všech směrech a přizpůsobí se tak pracovníkům všech postav.     

benefit-4-(1).png

 

Nejmodernější systém servisní podpory

V některých ročních období prostě není čas na prostoje. Potřebujete stroj, který měří výkonnost na sekundy a centimetry. Technici vyvinuli systém vzdálené asistence New Holland Remote Assistance, který umožňuje spojení se strojem na dálku a jeho pokročilou diagnostiku.

benefit-4-3.png

Majitel farmy se může se strojem spojit odkud koliv na světě. Autorizovaný servis se také může se strojem spojit, sledovat na dálku jeho provozní parametry, provádět diagnostiku a aktualizovat softvare. To vše umožňuje jednat proaktivně a pomáhá minimalizovat prostoje. Traktor lze také připojit k systémům externích poradenských firem a využívat nejmodernější agronomické poznatky přímo za jízdy.

benefit-5.png

 

Jednoduše intuitivní

Opravdové inovace nemusí být nutně náročné na ovládání. Abyste suveréně ovládli mocné vlastnosti a technologie, které nové traktory T8 Genesis obsahují, připravili pro vás inženýři New Holland velmi uživatelsky příjemné prostředí, stačí se řídit selským rozumem. 

benefit-5-1.png
Lépe orientovaná tlačítka a přepracovaná ergonomie ovládací páky vám umožňují precizní ovládání stroje.

benefit-5-2.png

Konstrukce joysticku vám umožňuje ovládat funkce převodovky traktoru i vnějších okruhů hydrauliky. 

benefit-5-3-(1).png
Spojení Bluetooth umožňuje ovládat telefon a radio přímo na loketní opěrce nebo na displayi.

benefit-5-4.png
Obrazovku monitoru lze jednoduše rozdělit, můžete si i vytáhnout některé informace v dlaždici či nastavit úkony přímo z domovské stránky IntelliView 12™.
Video s ohlédnutím za velkými traktory New Holland

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.