Vybíráte lis?

27. 02. 2022 ,

Přinášíme stručný přehled možností, které máte při výběru lisů k dispozici. Můžete si vybrat z různých velikostí a určení lisů, jen ta barva bude pořád stejná. Ale žlutá je přece barva žní, tak proč ji nevyzkoušet. 

Značka New Holland přináší farmářům široký sortiment svinovacích a vysokotlakých lisů. Máme řešení pro farmy pečující jen o několik málo koní, pro které je důležité si připravit seno té nejlepší kvality usušené na slunci i pro velké zemědělské podniky a poskytovatele služeb v zemědělství. V následujících odstavcích vám v krátkosti představíme naší nabídku.
  
Opravdu jednoduché lisy i pro drobné farmáře

Nejmenšími svinovacími lisy jsou lisy s označením BR120/150. Jsou to jednoduché a výkonově nenáročné svinovací lisy s pevnou komorou, kterou tvoří kombinace válců a řetězového dopravníku. Umožňují vytvářet balíky o rozměru 120 a 150 cm. Lisy jsou určené zejména pro nejmenší zemědělce a chovatele, kteří si chtějí krmiva připravovat vlastními silami. Lis mohou pohánět traktory s výkonem nad 50 koní, například řady T4. Řádek sena nebo slámy do šířky 170 cm je sbírán rotorem stejné šířky se čtyřmi hrabicemi. U modelů s řezáním máte dispozici až 15 řezacích nožů a vytvořený balík lze vázat do sítě nebo do provázku. Ideální stroj pro nejmenší farmáře, kteří chtějí být nezávislí a mít kvalitu krmiva pod maximální kontrolou. Další informace o modelové řadě BR 120/150
 
BR120
Profesionální svinovací lis s pevnou komorou Roll Baler

Roll Baller je označení pro vysoce výkonné a odolné svinovací lisy s pevnou komorou a průměrem balíku 125 resp. 135 cm. Lisovací komoru tvoří rotující válce s vysokou únosností. Verze Combi a Ultra umí ovinovat balíky rovnou folií a je doplněná o integrovanou baličku. Lisy jsou svou výkonností doporučovány klasickým zájemcům o výkonný lis s pevnou komorou i poskytovatelům služeb v zemědělství, kteří hledají maximálně spolehlivý a výkonný lis. Balení do folie přispívá k maximální hustotě balíku a dokonale utěsní hmotu uvnitř balíku. Siláž je tak kvalitnější a pracujete jenom s jedním druhem obalového materiálu. Další informace k modelové řadě.
 
Roll Baler
Nástupce úspěšného modelu BR6090 – nový Roll-Bar 125

Jedná se o lis na kulaté balíky s průměrem 125 cm s pevnou komorou která je tvořena řetězovým dopravníkem. Řada Roll-Bar 125 přináší perfektní poměr ceny a výkonu, který je charakteristickým znakem předchozí generace lisu BR6090, spolu s novými funkcemi. Nový lis Roll-Bar 125 je dostupný ve dvou verzích. S rotorovým vkládáním RotorFeeder a rotorovým řezáním RotorCutter. U modelů s řezáním máte dispozici až 15 řezacích nožů. Lis mohou pohánět traktory s výkonem nad 80 koní. Nový lis představuje nový moderní styling s velkými bočními kryty, které umožňují snadný přístup během údržby. Nový lis Roll-Bar 125 vyniká svojí flexibilitou. Nosný spodní válec lisovací komory, startovací válce a příčkový dopravník zajišťují správnou tvorbu jádra balíku a pozitivní odvalování během sklizně širokého spektra plodin – od suché slámy až po mokrou siláž. Vytvořený balík lze vázat do sítě nebo do provázku. Další informace o modelu Roll-Bar 125
 
Roll-bar125
Universální lis s variabilní komorou Roll-Belt 150/180

Univerzální svinovací lisy s variabilní komorou efektivně sklízí senáž, seno i slámu. Jsou vhodné pro všechny zemědělské podniky, které ročně produkují cca 500 až  5000 balíků. Jako obalový materiál lze využít síť nebo motouz. Balíky jsou svinovány čtyřmi nekonečnými pásy. Jejich správnou hustotu hlídají dvě čidla – na každé straně jedno, které jsou současně schopné graficky navigovat obsluhu traktoru v řádku. K dispozici může být také 15 řezacích nožů. Jako ochrana proti zablokování lisu slouží hydraulicky spustitelné dno. Lis je možné vybavit funkcí IntelliBale, která se stará o automatizaci procesu lisování. Jsou tak univerzální, že vyhovují malým farmářům, kteří potřebují slisovat pár balíků od každé plodiny i velkých podniků či poskytovatelům služeb. Informace k modelům Roll-Belt s řadou pěkných videí.
 
Roll-Belt 150/18
Profesionální lisování velkých hranolovitých balíků - BigBaler PLUS

New Holland je celosvětově hlavním hráčem v segmentu lisů na velké hranaté balíky. Můžete si vybrat ze širokého sortimentu velikostí balíků od 80 × 70 cm až po 120 × 90 cm. Oblíbené vysokotlaké lisy řady BigBaler PLUS umí efektivně pracovat s řadou tradičních i netradičních plodin, a to díky systému s předlisovací komorou. S traktory T7 LWB a T7 HD lis zvládne vytvořit až 1000 balíků denně. Specialitou jsou nové dvojité uzlovače LoopMaser, které vynikají vysokou pevností a spolehlivostí bez tvorby odpadu. Možnost vážení a měření vlhkosti jednotlivých balíků předurčuje lis i pro precizní zemědělství. Vysoká hustota balíků umožňuje lisování slámy i pro energetické využití s možností doplnění předdrtiče. Pokud hledáte opravdu vysoký výkon a maximální míru slisování, mám pro vás New Holland lis nové generace BigBaler 1290 HighDensity, kde lze hovořit o navýšení výkonnosti až o 30 %. Toto zásadní navýšení výkonnosti nespočívá pouze v zesílení a zrychlení jednotlivých komponent, ale také představuje kompletně nová konstrukční řešení a nové technologie lisování. Informace k vysokotlakým lisům.
 
BigBaler Plus
Naprostá špička v oboru vysokotlakých lisů

Nový lis BigBaler 1290 HighDensity přebírá od řady BigBaler komponenty jako je sběrač, řezací rotor a řezání, principiálně podobný způsob předlisování a taktéž i revoluční uzlovače LoopMaster, který tvoří dvojitý uzel bez odpadu. Hlavní rozdíly v konstrukci najdeme zejména u silových prvků lisu. Novinkou je uspořádání pohonů beranu. Před setrvačníkem je vložená dvoustupňová převodovka PowerShift, která dokáže roztočit setrvačník na 1440 ot/min. Takto roztočení setrvačník akumuluje extrémní množství energie. Ta je následně redukována na výsledných 48 cyklů beranu za minutu přes třístupňový převod. Navýšení kroutícího momentu na beranu je o 55 % vyšší oproti standardní řadě lisů. Požadavkům na lisovací tlak odpovídá také zcela nový rám stroje a lisovací komora. Model HD dokáže vyvinout o 22 % větší lisovací tlak než standardní model. Nový rám je vybaven samostatným uložením náprav tandemového podvozku s hydraulickým odpružením a možností nastavení světlé výšky podle potřeby. Lis je možné vybavit dalšími prémiovými funkcemi jako jsou systémy regulace řízení pojezdové rychlosti traktoru IntelliCruise, váhou a vlhkoměrem a dalšími systémy, které posouvají limity lisování na novou úroveň. Samostatná prezentace lisů HighDensity
 
BigBaler 1290HighDensity

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.