AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Vytřásadlové mlátičky CX s vyšší kapacitou

Vytřásadlové mlátičky CX s vyšší kapacitou

15. 11. 2019 , Václav Koryčanský

  • Mlátící buben Ultra-FlowTM pro vyšší výkonnost a nižší ekonomickou náročnost
  • Nové ovládací prvky
  • Lepší práce s posklizňovými zbytky
  • Efektivní motory ECOBueTM plnící normu Stage V

Značka New Holland v Hannoveru představila zásadní inovaci pro zvýšení výkonnosti vytřásadlových mlátiček řady CX – nový mlátící buben Ultra-FlowTM. Na novém mlátícím bubnu jsou, namísto hvězdic lisovaných z plechu, použity speciální litinové kotouče, které díky své hmotnosti fungují jako setrvačníky. Výsledkem je, že mlátící buben dokáže velmi dobře odolávat i nerovnoměrnému vkládání plodiny s nevyrovnanou vlhkostí při nižší energetické náročnosti. Aby byly vlastnosti bubnu ještě lepší, nově jsou na bubnu použity dělené mlatky. Ty jsou na bubnu šroubovány střídavě a středový úhel mlatek je oproti starému bubnu zmenšen ze 45°na středový úhel 22,5°. Zmenšení tohoto středového úhlu má za následek plynulejší odebírání materiálu ze šikmého dopravníku, menší vibrace a tišší chod.
 
Pro zjednodušení nastavení, je mlátička vybavena novými funkcemi ovládání. Mezi hlavní novinky patří možnost nastavení koše rotačního separátoru přímo z kabiny pomocí elektromotoru. To umožní obsluze provádět plnohodnotné nastavování mlátícího ústrojí přímo z kabiny během celého dne.  Další funkcí je možnost elektronického nastavení předsíta, obdobně jako je to u horního a dolního síta. V neposlední řadě je možné měnit z místa řidiče otáčky rozmetačů plev v závislosti na množství plev a pracovním záběru adaptéru. Na přání je také možné vybavit systémem OptSpread pro rozhoz nadrcené slámy pomocí rotačních kotoučů, včetně elektronicky nastavitelné desky pro volbu režimu řádkování nebo drcení slámy.
 
Od roku 2020 budou všechny mlátičky řady CX vybaveny novými emisními motory ECOBueTM plnící normu Stage V. Motory plní normu pomocí vstřikování AdBue do výfukového potrubí s patentovaným labyrintovým filtrem pevných částic bez nutnosti jakékoliv recirkulace spalin. Díky tomu všemu je zajištěna efektivita a bezpečnost provozu.
 

Fotogalerie

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.