AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Zimní údržbě na Železné Rudě vládne značka New Holland

Zimní údržbě na Železné Rudě vládne značka New Holland

16. 08. 2018 , B. Hrnčíř

Traktory z nabídky značky New Holland nacházejí na našem trhu tradičně uplatnění i mimo sféru zemědělství.   Jedním z takových zákazníků je i Město Železná Ruda na Šumavě, které patří celoročně k vyhledávaným turistickým destinacím.  V zimních měsících je pro tuto lokalitu typická velmi štědrá sněhová nadílka, která s sebou ovšem přináší obtíže se sjízdností silnic a dostupností obcí v této horské oblasti. 

Zimní údržbě na Železné Rudě vládne značka New Holland
 

Traktory z nabídky značky New Holland nacházejí na našem trhu tradičně uplatnění i mimo sféru zemědělství.   Jedním z takových zákazníků je i Město Železná Ruda na Šumavě, které patří celoročně k vyhledávaným turistickým destinacím.  V zimních měsících je pro tuto lokalitu typická velmi štědrá sněhová nadílka, která s sebou ovšem přináší obtíže se sjízdností silnic a dostupností obcí v této horské oblasti. 

Nemalé nároky jsou proto kladeny na spolehlivou úklidovou techniku, která bude kdykoli k dispozici. Při obměně stávajících zastaralých strojů oslovilo Město Železná Ruda společnost ARBO, spol. s r.o., která v regionu zastupuje značku New Holland.
Traktory T6020 Elite a T3040  pracují ve službách městského úřadu po celý rok s nejrůznějším příslušenstvím.
S příchodem zimních měsíců jsou využívány k údržbě komunikací v oblasti Železnorudska, úklidu sněhu v městských částech nebo na turisticky oblíbených trasách.
Spektrum vykonávaných prací se neomezuje pouze na úklid sněhu v zimním období, ale dále k nim patří například také údržba obecní zeleně nebo doprava s kontejnerovým nosičem.

2700 MTH po třech letech ve službách Města
Nejvytíženějším traktorem je New Holland T6020 Elite. Ten jsme měli možnost zastihnout při prohrnování úzké lesní cesty s čelní šípovou radlicí a sypačem silnic. Jmenovitý výkon 112 koní se v náročných horských podmínkách potvrzuje jako dostatečný i při práci na prohrnování některých úseků, kde se běžně nachází vrstva  až 40 cm mokrého sněhu.
O tom, že zimní udržování silnic patří k velmi napjatým sezoním pracím, svědčí i denní harmonogram traktoru. Od čtyř hodin ráno do pozdního odpoledne traktor při údržbě silnic ujede po přilehlém okolí mezi obcemi Hojsova Stáž, Špičák nebo Železná Ruda vzdálenost zhruba 108 km. Dlouhé směny, při kterých se traktor pohybuje převážně po silnicích, usnadňují obsluze rovněž vlastnosti převodovky Electro Command.

Univerzální pomocník
Malým, avšak nepostradatelným pomocníkem při úklidu značného množství sněhu, je "TOP" model z řad kompaktních traktorů T3000 - New Holland T3040 s výkonem motoru 54,3 koní. Díky svým rozměrům se vyznačuje žádanými manévrovacími schopnostmi na malých a špatně dostupných plochách a je proto určen pro úklid sněhu v ulicích, na parkovištích nebo na turistických stezkách. K obratnosti tohoto všestranného traktoru přispívá malý poloměr otáčení 2,75 m, daný zásluhou úhlu natočení předních kol 55°. Dále je vybaven převodovkou 16x16 Synchro Shuttle doplněnou o plazivé převody nebo náhonem 4WD. Pro práci s čelní sněhovou radlicí byl dodán s čelními rameny o nosnosti 400 kg, zadní tříbodový závěs má nosnost 1200kg. Výkonný hydraulický systém disponuje průtokem 28l/min. do vnějších okruhů a 19,7 l/min. pro čerpadlo řízení. K dispozici jsou až tři vnější hydraulické okruhy.
V předchozím roce byla řada T3000 nahrazena traktory T3F, které se u nás již úspěšně uplatňují v komunální sféře, vinařství nebo zahradnictví. 

B.Hrnčíř, externista, AGROTEC a.s., 15. 1. 2016


Fotogalerie

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.