AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Zlatá medaile ve World Class Manufacturing pro CNH

Zlatá medaile ve World Class Manufacturing pro CNH

28. 10. 2021 , Ing. Aleš Petr

Závod na výrobu motorů společnosti FPT Industrial ve francouzském Bourbon-Lancy získal zlatou medaily v programu World Class Manufacturing (WCM) - výroba na světové úrovni. Po závodech IVECO v Madridu a Valladolidu ve Španělsku je to již třetí závod společnosti CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI/MI: CNHI), který tento status získal.

Továrna se specializuje na výrobu motorů řady Cursor, které jsou dostupné v 77 technických variantách a více než 5 700 různých modifikacích. Výrobní kapacita závodu činí přibližně 80 000 motorů ročně a zaměstnává téměř 1 200 lidí. Závod v Bourbon-Lancy má v rámci CNH postavení Centra excelence pro vznětové motory i motory na zemní plyn.  Vyrábí se zde motory přizpůsobené pro využití v pozemní dopravě, zemědělství, stavebnictví, v lodní dopravě i energetice. World Class Manufacturing je jedním z nejvyšších standardů světového výrobního průmyslu pro integrované řízení výrobních závodů a procesů. Jedná se o pilířovou strukturu. Systém je založený na neustálém zlepšování, jehož cílem je eliminovat plýtvání a ztráty z výrobního procesu stanovením cílů, jako je nulová úrazovost, nulové vady, nulové ztráty kvality, nulové poruchy a nulový odpad. K certifikaci zlepšení slouží systém pravidelných auditů prováděných nezávislou třetí stranou. Hodnotí se všechny pilíře WCM a vytváří se celkové skóre pro každý závod, které je základem pro vyhodnocení. Systém má tři úrovně úspěchu: bronzová, stříbrná a zlatá. Audit WCM v Bourbon-Lancy zaznamenal pokrok a konzistenci v celé řadě pilířů, včetně výrobních a manažerských oblastí i zavádění autonomního řízení v organizaci plánování údržby, což vedlo k dosažení zlaté úrovně.
  

  Ilustrační foto

Co si představit pod World Class Manufacturing

Výrobní procesy prošly od nástupu průmyslové revoluce značným vývojem. V současné globální a velmi konkurenční době je pro výrobní organizace velmi důležité, aby jejich pracovní postupy byly přímé, efektivní, hospodárné a flexibilní.
Výrobní závody v Japonsku jsou považovány za průkopníka této koncepce. World Class Manufacturing byla zavedena v automobilovém, elektronickém a ocelářském průmyslu. World Class Manufacturing je souborem pracovních přístupů a jejich kombinací, které stanovují standardy (normy) pro výrobu, jimiž by se měly výrobní organizace řídit.

Jde například o tyto výrobní postupy a filosofie:
 • Výroba na zakázku (nevyrábí se “na sklad”)
 • Menší velikosti výrobních šarží – individualizace výrobků
 • Na linku vstupují jen výrobky, na které jsou všechny díly k dispozici
 • Přístup pomaleji, ale “správně hned napoprvé”
 • Celková preventivní údržba linky
 • Nulová zmetkovost
 • Just in Time – výroba s minimálními skladovými zásobami
 • Vysoké zapojení zaměstnanců do inovací výrobních postupů
 • Mezioborové týmy
 • Vizuální signalizace
 • Statistická kontrola procesu
Smyslem použití výše uvedených technik je zaměřit se na provozní efektivitu, snížit plýtvání a vytvořit nákladově efektivní organizaci. 

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.