AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Aperion od Strautmanna v kombinaci s českou Tatrou

Aperion od Strautmanna v kombinaci s českou Tatrou

07. 07. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

„Agro-Trucks“ v Evropě nabývají na důležitosti. Výhody jsou zřejmé: s poměrně nízkými náklady lze realizovat přepravu na delší vzdálenosti.

Techniku Strautmann dováží do Španělska společnost AG-Group a české vozy TATRA společnost Tatra Trucks España / Portugal. Obě společnosti daly hlavy dohromady a úspěšně vytvořily tuto zajímavou kombinaci: nástavbu Aperion 2401 od Strautmanna na podvozku Phoenix od TATRY.   
Strautmann-Aperion_2.jpg

Přepravní kapacita trucku je 42 m3 a lze s ním přepravovat téměř všechny druhy zemědělských materiálů, jako jsou hnojiva, siláže, obilí, brambory, atd. Samotný podvozek se od standardních nákladních vozů liší. Má čtyři nápravy včetně speciálních nízkotlakých pneumatik, aby nedocházelo k nadměrnému zatížení půdy. Tato úprava navíc umožňuje poměrně rychlou výměnu nástaveb. Aperion lze jednoduše vyměnit za rozmetadlo statkových hnojiv PS2401, opět z portfolia společnosti Strautmann.

Kombinace podvozku Phoenix s nástavbou Aperion (nekonečný pásový dopravník s výtlačným čelem, tedy bez nutnosti sklápění) je sestavou stabilní, kterou při přejezdu nerovným či měkkým terénem nemůžete převrátit. Uvnitř hal nebo přístřešků navíc není nutné k vykládce nákladu počítat s extra prostorem pro sklápěcí zařízení. Tím se Aperion od klasických přívěsů podstatně odlišuje. Producenti brambor či zeleniny ocení zejména gumový pás nekonečného dopravníku a citlivé zacházení s nákladem. Gumový pás je vyroben z vysoce kvalitního materiálu a je velmi odolný. Vlákny vyztužené plastové bočnice nekorodují a mají nízkou hmotnost, přesto jsou velmi robustní.

Strautmann-Aperion_3.jpg

Kombinace návěsu Aperion s podvozkem od Tatry zachycena na videu https://www.youtube.com/watch?v=j_tRm2_ge1k


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.