AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Čtyři typy ovládání rozmetadel Strautmann řady VS a PS! Záleží jen na vás, který upřednostníte!

Čtyři typy ovládání rozmetadel Strautmann řady VS a PS! Záleží jen na vás, který upřednostníte!

04. 02. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Vlivem vývoje jsou rozmetadla řady VS a PS přizpůsobena novému konceptu ovládání rozmetadel hnoje. Nyní lze volit z celkem 4 typů ovládání, které vám nyní krátce představíme:
 

1.    E-control light (přímé propojení přes hydraulické vedení)
2.    E-control (elektrohydraulické ovládání)
3.    ISOBUS s terminálem Smart 570
4.    ISOBUS s terminálem Touch 800

 

1.  Ovládání stroje pomocí přímého připojení hydraulického vedení s E-control light (Elektrohydraulické ovládání snadné)

V budoucnu bude tato možnost představovat standardní vybavení modelů rozmetadel řady VS a PS. Všechny funkce rozmetadla jsou ovládány pomocí rozvaděče traktoru. Součástí dodávky je navíc malá ovládací sada, která umožňuje pohodlné elektrohydraulické ovládání následujících funkcí:

- Zapnutí a vypnutí pracovního světla
- Spuštění a zastavení podlahového dopravníku
- Nastavení rychlosti podlahového dopravníku

Součástí E-control light je i kontrolní LED dioda zapnutí a vypnutí napájení a LED dioda snímání rychlosti rozmetacího ústrojí. Pokud je rychlost rozmetacího ústrojí příliš nízká, je řidič upozorněn zvukovým a vizuálním signálem. Následně se podlahový dopravník automaticky zastaví. Snímač rychlosti lze kdykoli deaktivovat pomocí funkce „čištění“ pro čištění rozmetadla nebo v případě poruchy snímače rychlosti. Zpětný chod podlahového dopravníku je možné spustit obrácením průtoku oleje v rozvaděči traktoru, není zde ochrana proti neúmyslnému spuštění.

Nové ovládání                                                                           Staré ovládání
Strautmann-ovladani-E-control-light.jpg    Strautmann-ovladani-E-control-light_puvodni.jpg

 

2. Ovládání všech funkcí stroje pomocí E-control (Elektrohydraulického ovládání)

E-control nahrazuje předchozí komfortní ovládací panel. Příplatek za elektrohydraulické ovládání zůstává nezměněn. Je-li stroj vybaven E-control, jsou všechny funkce ovládány elektrohydraulicky pomocí spínačů na žlutě podbarveném ovládacím panelu, kromě zvedání nápravy, která musí být ovládána přímým připojením hydraulického okruhu k rozvaděči (pracovní hydraulice) traktoru. Hydraulický systém byl zkonstruován tak, že zvedací nápravu lze zvednout pouze pokud bylo pasivní řízení dříve zablokováno. Pokud je aktivováno pasivní řízení, zvednutá náprava se znovu spustí.

Součástí příslušenství E-control je také snímač rychlosti rozmetací jednotky. Pokud je rychlost rozmetací jednotky příliš nízká, řidič je upozorněn zvukovým a vizuálním signálem a podlahový dopravník se automaticky zastaví.

Ve srovnání s dosud používaným komfortním ovládáním je výhodou verze E-control jednodušší technické provedení. Komfortní ovládání bylo nutné v případě závady úplně vyměnit, zatímco E-ovládání lze snadno zkontrolovat a v případě potřeby všechny komponenty jednotlivě vyměnit.

Nové ovládání                                                                          
Strautmann-ovladani-E-control.jpg

Staré ovládání
Strautmann-ovladani-E-control_puvodni.jpg

 

3. ISOBUS ovládání s termiálem - Smart 570

Předchozí ISOBUS ovládací panel s Field Operator 120 je nahrazen novým ovládacím ISOBUS ovládacím panelem od společnosti Müller-Elektronik, který byl poprvé představen na výstavě Agritechnika 2019. Software byl zásadně přepracován. Je intuitivní a zajišťuje maximální přesnost při rozmetání různorodých materiálů. Požadovaného rozmetaného množství lze dosáhnout manuálně, v závislosti na objemu nebo hmotnosti. Funkce dynamického vážení je novou funkcí. Řídicí systém trvale zaznamenává změnu hmotnosti během rozmetání a porovnává ji s požadovaným vykládaným množstvím. Dávka se tak dosáhne za jakýchkoli podmínek. Funkce dynamického vážení umožňuje maximální přesnost při vykládání a hnojení podle potřeby, zejména v případě nehomogenních rozmetaných materiálů.
Stroj je ovládán prostřednictvím terminálu Smart 570. Je vybaven 5,7" dotykovým displejem. Kromě toho jsou klávesy integrovány vpravo vedle displeje. Všechny funkce lze tedy ovládat intuitivně a bez nutnosti měnit uchopení. Mnoho dalších automatických funkcí, které lze jednotlivě přepínat řidičem, jsou integrovány, aby byla práce ještě pohodlnější.
Příplatek za ovládání ISOBUS s terminálem Smart 570 je 5 780 EUR a ve srovnání s Field Operator 120 se tak nemění.

Nové ovládání   
Strautmann-ovladani-Smart-570.jpg

Staré ovládání
Strautmann-ovladani-Smart-570_puvodni.jpg

 

4.  ISOBUS ovládání s terminálem - Touch 800

Ovládací ISOBUS panel „Touch 800“ je k dispozici pro maximální provozní pohodlí a maximální přesnost při rozmetání. Má 8" dotykovou obrazovku a je dodáván v kombinaci s multifunkčním joystickem. Všechna tlačítka joysticku jsou volně přiřaditelná, což řidiči umožňuje individuální ovládání. Ovládací panel je vybaven řadičem úloh, takže lze pomocí aplikační mapy řídit aplikované množství podle specifických kritérií podoblasti. V kombinaci s funkcí dynamického vážení je terminál také schopen dokumentovat skutečně vyaplikované množství podle specifických kritérií podoblasti. To znamená, že rozmetadlo lze použít pro precizní zemědělství bez jakýchkoli omezení.
Příplatek za toto zařízení činí celkem 9 600 EUR (5 780 EUR za zařízení ISOBUS a 3 820 EUR za ovládací panel Touch 800).

Nové ovládání   
Strautmann-ovladani-Touch-800.jpg

Staré ovládání
Strautmann-ovladani-Touch-800_puvodni.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.