AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Nová generace samojízdných krmných vozů Strautmann Primus

Nová generace samojízdných krmných vozů Strautmann Primus

27. 10. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

S kompletním přepracováním stroje od podvozku až po speciálně vyvinuté řízení stroje SFC (Strautmann Feed Control) se Strautmann pouští do nové dimenze samojízdných krmných míchacích vozů. Nový Primus 900 se 3 modely a kapacitou od 22 do 30 m³ nabídne efektivní řešení zejména velkým farmám. 

S novou řadou nastavuje Strautmann nová měřítka ve špičkové třídě samojízdných krmných míchacích vozů. Vývoj se zaměřuje na zvyšování výkonu a efektivity. Nové pojmenování také znamená začátek zavádění řídicího systému SFC (Strautmann Feed Control).

Primus 900 je standardně vybaven vzduchovým odpružením, automobilovým cestovním režimem a regulací otáček motoru, pohon 4 kol je k dispozici jako volitelná výbava. Nový segment Primus zahrnuje inteligentní ovládání řízení s řízením všech čtyř kol, krabí chod a potlačení houpání při jízdě po nerovné vozovce ve standardu. Pohonnou jednotku tvoří 6válcový motor o výkonu 205 kW. Umístění dieselového motoru vpravo vpředu zajišťuje optimální rozložení hmotnosti na přední nápravu, přičemž výhled z kabiny není nikterak omezen.

Přepracovaná vysoce výkonná sběrací fréza s šířkou záběru 2,20 m je na trhu jedinečná a zaručuje maximální, rychlé a efektivní nabírání krmiva až do výšky 6,5 m. Osvědčený kuželovitý trychtýř za frézou zůstává na svém místě pro dokonalý a strukturu chránící tok materiálu k centrálně umístěnému elevátoru. V míchací nádobě je použit osvědčený, nově vyvinutý míchací šnek Strautmann IMS (In-tensive Mix System) umožňující rychlé, homogenní a snadné míchání. Nový Primus 900 s různými možnostmi výhozu se přizpůsobí každé stáji.

Srdcem generace Primus je inovativní provozní a komunikační koncept SFC (Strautmann Feed Control). Kompletní ovládání stroje od jízdy, frézování, míchání, výhozu je zaznamenáno pomocí ovládání SFC a vizuálně zobrazeno na 12" terminálu v nové dimenzi, tedy pro obsluhu velmi intuitivně.
 
Strautmann-Primus_2.png
Více o této novince na veletrhu EuroTier 2022 v hale 27, stánku F16

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.