AGROTEC zemědělská technika Novinky Strautmann Strautmann rozšiřuje řadu samosběracích vozů Ambion

Strautmann rozšiřuje řadu samosběracích vozů Ambion

04. 11. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Samosběrací vozy jsou stroje, které jsou hojně využívány ke sklizni sena a slámy. Proto v loňském roce firma Strautmann vyvinula modely Ambion 440 s objemem 42 m³ a Ambion 500 s kapacitou ložné plochy 49 m³.

V roce 2020 bude tato modelová řada navíc doplněna o modely s menšími objemy, a to Ambion 250 (24 m³), Ambion 290 (28 m³) a Ambion 360 (35 m³).

Vozy Ambion jsou koncipovány pro sklizeň sena a siláže. Tedy kromě nástavby na suchou hmotu lze stroj na přání také osadit dvěma či třemi rozdružovacími válci.

Ambion je vybaven kontrolovaným sběračem o šířce 1,80 m. Sběrač hmotu šetrně předává hrabicím, které ji dále posouvají do nákladového prostoru stroje. Aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost, jsou po obou stranách vedeny v zakřivené vodící dráze. V jedné z poloh hrabic dochází k automatickému promazávání všech ložisek, což následnou údržbu stroje velmi zjednodušuje.

Standardní výbavu stroje tvoří čtyři hrabice poháněné válečkovým řetězem. Na přání je také možné stroj vybavit pěticí hrabic a robustní převodovkou.
 
Řezací ústrojí je standardně vybaveno 6 noži, což je pro sběr suché hmoty zcela postačující. Volitelně je k dispozici až 37 nožů, přičemž je každý individuálně chráněn proti poškození cizími předměty. Teoretická délka řezanky je 40 mm.

Samosběrací vozy Ambion jsou vybaveny kovovou nástavbou a dřevěnou podlahou o tloušťce 25 mm. Podlahový dopravník uvádí do pohybu 4 řetězy, každý s nosností 13 t. Nástavba pro převoz suché hmoty je v horní části nákladního prostoru uzavřena robustními plechovými profily, aby bylo docíleno lepší komprese materiálu a optimálního využití ložné plochy vozu. V případě silážní nástavby jsou k po stranách ocelové oblouky a lana, které zajišťují spolehlivou přepravu naloženého materiálu.

Strautmann-Ambion_2.jpg
Ambion: Kontinuální hroty prstů umožňují optimální ochranu sbírané hmoty 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.