AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE AMAZONE získala podíl ve start-upu AgXeed

AMAZONE získala podíl ve start-upu AgXeed

21. 06. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Skupina AMAZONE posiluje vývojovou spolupráci s nizozemským start-upem AgXeed B.V. prostřednictvím finančního podílu ve společnosti. Spolu s dalšími investory se tak stala součástí Seed Green Innovations GmbH.

Díky intenzivnější spolupráci se tak stává AMAZONE strategickým partnerem společnosti AgXeed. Cílem partnerství je další vývoj nástavbových strojů AMAZONE a jejich následné autonomní využití na polích. Důležitým základem spolupráce je vytvořit takové rozhraní, aby byla zajištěna komplexní kompatibilita a konektivita mezi strojem a tažným vozidlem a tím bylo dosaženo maximálního přínosu na obou stranách. Hlavní důraz je kladen na potřeby zákazníka a nalezení toho nejlepšího řešení.  

Autonomní platformy od AgXeed se ideálně hodí k sortimentu AMAZONE. Kombinace minimálního tlaku na půdu, optimalizované rozložení hmotnosti a flexibilní montážní zóny otevírají nové možnosti pro nezávislou konstrukci inteligentních řešení pro zemědělství.

Pásový AgBot se již v posledních letech velmi úspěšně používá ve spojení se stroji na přípravu půdy a setí AMAZONE. Kromě kultivace a setí lze nový 4kolový AgBot použít také s plečkovými systémy Schmotzer určenými k mechanické likvidaci plevele.

S těmito stroji lze kombinovat i univerzální zásobník na osivo a hnojivo FTender spolu s čelním zásobníkem FT-P pro prostředky na ochranu rostlin a kapalná hnojiva.

Různé senzorové systémy mohou neustále monitorovat a analyzovat vykonanou práci. Právě tento optimalizovaný proces a kvalita práce jsou středem zájmu při tvorbě autonomního týmu.

Předpokladem pro nové bezpečné technologie je využití zkušeností zúčastněných společností AgXeed, CLAAS a AMAZONE. Pro farmáře, vedení podniků a další koncové uživatele znamená použití autonomních řídicích systémů v konečném důsledku více volného času, který jim umožní lepší agronomické a strategické řízení firem.

Amazone-AgXeed_1.jpg
Pásový AgXeed AgBot s 3m neseným kypřičem AMAZONE Cenio a předním dvojitým  nožovým válcem

Amazone-AgXeed_2.jpg
Pásový AgXeed AgBot s přesným secím strojem AMAZONE Precea 3000-FCC a čelním zásobníkem FTender 1600

Amazone-AgXeed_3.jpg
Čtyřkolový AgXeed AgBot a 3m rotační brány AMAZONE KE 3001 s univerzální výsevní jednotkou pro setí meziplodin GreenDrill

Amazone-AgXeed_4.jpg
4kolový AgXeed AgBot s plečkou Schmotzer Select
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.